• Shqip
 • English
 • E martë, 16 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Humbën me 7 gola por u pritën në qytet si heronj


  Atalanta u mund me 7 gola në Milano përballë Interit, duke pësuar humbjen më të rëndë të sezonit, por në ditën kur mërzia ishte më e madhe se kurrë, tifozët bergamaskë i kanë rezervuar një pritje spektakolare në qytet heronjve të tyre.

  Skuadra e Atalantës është pritur me ovacione të mëdha në qytet, fishekzjarrë, këngë dhe parrulla mbështetëse për lojtarët në pritjen e tyre në qytet, një mesazh i qartë së një ndeshje e humbur nuk mund të hedhë poshtë sezonin fantastik që ka zhvilluar kjo skuadër.

  IMG_8424

  IMG_8422

  IMG_8423

  IMG_8427