• Shqip
 • English
 • E enjte, 22 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 9 Shkurt nga Russell Grant


  Dashi

  Ju po rriteni dhe po zhvilloheni sipas kushteve tuaja. Nëse familja nuk pajtohet me drejtimin që keni marrë, kjo është gjë e keqe. Dëgjimi i zemrës suaj është një recetë për sukses. Çështjet e zemrës janë përparësia juaj. Nëse jeni vetëm, do ta gjeni dikë në një ngjarje sportive ose në një konkurs. A keni një partner? Organizoni një shëtitje të veçantë. Ju të dy do të kaloni një kohë të mrekullueshme.

  Demi

  Mos u ndalni në kufijtë që shoqëria ka vendosur mbi ju. Duke i dhënë vetes lavde dhe inkurajim, do të shkelni pengesat e jashtme. Njerëzit do të humbasin pushtetin mbi ju kur të ndaloni së e vrarë mendjen për mendimet e tyre. Mendimet e tyre nuk duhet të kenë ndikim në vetëvlerësimin tuaj. Gjeni vendin perfekt për t’u mbledhur dhe festuar. Lumturia juaj rritet kur mblidheni me njerëz. Është veçanërisht e këndshme të takoni një të afërm i cili gjithmonë ka mbështetur ëndrrat tuaja.

  Binjakët

  Ju jeni plotësisht të fokusuar në qëllimet tuaja. Nëse kjo do të thotë neglizhim i punëve të zakonshme, kështu bëni. Tani për tani, duhet ta përdorni frymëzimin si një trampolinë. Filloni një projekt krijues ose nisni një biznes. Ndarja e ideve me të tjerët ju mbush me emocion. Është mirë të jesh i rrethuar nga njerëz të cilët janë po aq të angazhuar sa ju për ta bërë botën një vend më të lumtur. Nëse po kërkoni punë, aplikoni në organizatat bamirëse dhe humanitare që bëjnë punën që ju admironi.

  Gaforrja

  Bindjuni një impulsi për të shfaqur aftësitë tuaja. Shkuarja në një provë apo intervistë pune do të jetë stimuluese. Ju do të gëzoni ndarjen e ideve tuaja me një përfaqësues të kompanisë që po kërkon të mbushë një pozicion të rëndësishëm. Theksoni cilësitë tuaja unike. Gjetja e një burimi tjetër të ardhurash do t’ju ngazëllejë e do t`ju japë shpresë për të ardhmen. Planifikoni një udhëtim luksoz. Blini disa rroba të reja. Kënaquni në një luks që s`e keni shijuar prej kohësh. Investimi në lumturinë tuaj do t`ju shpërblejë në mënyrë të habitshme.

  Luani

  Mos u dekurajoni nga një program arsimor. Nëse investoni në studimet tuaja, do të jeni të motivuar për të lexuar, për të bërë kërkime dhe për të shkruar letra. Çështja kryesore është të ndjekësh një temë që të mbush me emocion. Përmirësimi i kualifikimeve tuaja do t’ju japë më shumë liri. Ju jeni mbushur me dashuri për dikë të veçantë. Blijini një dhuratë të veçantë, ose shkruajini një letër dashurie.

  Virgjëresha

  Mungesa e frenimit i bën të tjerët të pakëndshme. Ju jeni të lodhur nga shtypja e ndjenjave tuaja. Në vend që të mbetesh i heshtur kur diskutohen çështjet shqetësuese, do të flasësh. Ky qëndrim i sigurt ndihmon për të prishur barrierat në një marrëdhënie intime. Përgatituni për t’u afruar më shumë me dikë që doni. Shpenzimet e momenteve të qeta të reflektimit do të jenë terapeutike. Merrni pak kohë për të komunikuar me natyrën, për të përqafuar një kafshë ose për të arritur në leximin tuaj. Ngadalë por me siguri, ekuilibri juaj do të rivendoset.

  Peshorja

  Provoni diçka të re. Kthehuni te miqtë tuaj për mbështetje. Ata do t’ju inkurajojnë të shkëputeni nga turma dhe të ndiqni një dëshirë të përzemërt. Është e rëndësishme për ju të përdorni gjithë potencialin tuaj. Merrni kohë për të menduar mundësi të ndryshme. Edhe nëse vendosni të mos ndryshoni asgjë, me rëndësi është të ndjeheni mirë.

  Akrepi

  Ju mund të fitoni një jetë më të mirë përmes imagjinatës tuaj. Nëse e shisni punën tuaj të dorës do të rritni të ardhurat tuaja. Mbajtja e një pune të qëndrueshme do të pengojë aftësinë tuaj për të bërë shumë para. Një prezantim publik do të jetë i suksesshëm. Njerëzit janë të hapur ndaj qasjes suaj pasionante. Ata duan të eksplorojnë ide që padyshim frymëzojnë.

  Shigjetari

  Një romancë e pazakontë ju mbush me emocion. Jeni vetëm? Do të takoni dikë të veçantë në një ngjarje sportive, garë ose lojë. Jini të gatshëm për të prezantuar veten me sens humori. Mësoni më shumë mbi një temë interesante. Kjo do t`ju bëjë më tërheqës. Ndjekja e një kursi të avancuar do t`ju sjellë miqësi me disa njerëz bujarë. Është kënaqësi të shoqëroheni me këta optimistë.

  Bricjapi

  Ju jeni të gatshëm të bëni sakrifica për hir të familjes. Nëse kjo do të thotë të shkoni në një pjesë të pazakontë të botës, ashtu qoftë. Të jetuarit pranë një spitali, universiteti ose institucioni qeveritar mund ta bëjë jetën më të lehtë për të gjithë. Merrni rënien. Një marrëdhënie intime është një burim i fshehur force. Nëse jeni duke menduar për një ndryshim të madh, drejtojuni shokut tuaj më të mirë ose partnerit romantik për mbështetje. Ata do t’ju mbajnë dorën kurdo që të ndiheni nervozë.

  Ujori

  Ju nuk keni frikë të ecni sipas mendjes tuaj, edhe kur të gjithë të tjerët janë kundër jush. Argumentet janë stimuluese, duke ju lejuar të zhvilloni idetë. Mendoni se si mund t`i përhapni mendimet tuaja. Zëri juaj dinamik do të arrijë në veshin e shumë njerëzve. Mundësia për të nënshkruar një kontratë do të vijë. Puna me dikë që është bujar dhe krijues do të ngrejë shpirtin tuaj. Gjithashtu do të përmirësojë punën tuaj. Është e lehtë të bëni më të mirën kur ndiheni të vlerësuar dhe të admiruar.

  Peshqit

  Gjetja e mënyrave të reja për të përmbushur nevojat tuaja është e bukur. Në vend që të luftoni dhe të sakrifikoni për të fituar para, gjeni një mënyrë argëtuese për të gjeneruar të ardhura. Sa më shumë të gëzoni, aq më begati do të tërhiqni. Hapeni veten ndaj bujarisë së pafund të Universit. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të ndrequr gabimet. Merruni me punët e vogla që kanë shpëtuar nga vëmendja juaj. Deri në fund të ditës, do të jeni të kënaqur nga gjithçka që keni arritur. Jepini vetes një shpërblim të bukur, si për shembull një darkë.