• Shqip
 • English
 • E premte, 6 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 9 gusht nga Russell Grant


  Dashi

  Do të arrijë një mundësi për t’u paguar për ekspertizën tuaj. Do të kënaqeni të punoni me studentë që mezi presin të mësojnë nga ju. Kjo mundësi do t’ju lejojë të udhëtoni rregullisht. Rezervoni një udhëtim në një vend të huaj që nuk e keni vizituar më parë. Mësoni disa fraza të gjuhës. Vendasit do të vlerësojnë përpjekjen që keni bërë për të komunikuar me ta. Do t`ju presin ngrohtë.

  Demi

  Veten duhet ta merrni me të mirë. Nëse jeni vetëm, hani një vakt të shijshëm, shkoni në sa ose spërkatuni me një aromë të mirë parfumi. Për ju, luksi është po aq thelbësor sa ushqimi dhe pija. Ndaloni së privuari veten nga gjërat më të imta në jetë, edhe kur të tjerët nuk pranojnë. Paratë nga një marrëveshje financiare, trashëgimi ose rimbursimi i sigurimit do t’ju jepen. Përdorini për ta bërë jetën tuaj më të rehatshme. Blini një vend të bukur për të jetuar, një makinë të re ose të dyja bashkë.

  Binjakët

  Është koha për t`u përkushtuar në një marrëdhënie intime. Kalimi i kohës cilësore së bashku është çelësi për t`u rilidhur. Mos u mërzitni kur të keni vështirësi për të rënë në krahët e njëri-tjetrit. Do të duhet kohë dhe përpjekje për të fituar besimin e partnerit tuaj. Nëse jeni beqar, keni një mundësi të mrekullueshme për të takuar dikë të veçantë. Pjesëmarrja në një ngjarje fetare, kulturore ose edukative do t’ju vërë në rrugën e dashurisë.

  Gaforrja

  Fillimi i një regjimi fitnesi këshillohet fuqishëm. Bëni kujdes edhe me ushqimin. Kjo është një kohë e mirë për të marrë pjesë me çdo shkresë të papërfunduar. Edhe pse është e vështirë të jeni entuziast për diçka të tillë. Luani muzikë optimiste dhe jepini vetes shpërblime.

  Luani

  Ju nuk mund t`i injoroni dëshirat tuaja fizike më gjatë. Nëse jeni në një lidhje, çojeni partnerin tuaj në një darkë romantike. Të qenit në gjendje të përqëndroheni në nevojat e njëri-tjetrit do të jetë çliruese. Nuk është e shëndetshme që një person pasionant si ju të shtypë impulset e tyre sensuale. Dëgjimi i muzikës do t`ju frymëzojë për një projekt krijues. Do të jeni të kënaqur me atë që prodhoni. Mos hezitoni ta shfaqni atë në një forum publik.

  Virgjëresha

  Është e lehtë të shprehni ndjenjat tuaja. Miqtë dhe familja po ju inkurajojnë të jetoni ëndrrën tuaj. Ata e dinë që ju keni bërë shumë sakrifica personale për të përfituar të tjerët. Tani është koha që të ndiqni dëshirën e zemrës suaj. Nëse dëshironi të blini shtëpinë tuaj, ky është një moment i shkëlqyer për të parë prona të ndryshme. Do të gjeni vendin e përsosur për të jetuar.

  Peshorja

  Një bisedë flirtuese ju mbush me ngazëllim. Është e mrekullueshme të admiroheni nga dikush që është i zgjuar, i kulturuar dhe karizmatik. Nëse jeni beqar, nuk ka asnjë arsye që të mos filloni një romancë. Do të bëni një çift të lumtur. Një lajm i mirë për një çështje të komunitetit do të mbërrijë në veshët tuaj. Do të jetë lehtësim të mësoni se një projekt i madh ndërtimi është anuluar. Jeni lodhur nga zhurma dhe rrëmuja.

  Akrepi

  Të ardhurat tuaja janë gjithmonë në rritje. Përsëriteni këtë fjali pa pushim derisa ta besoni. Kur ta shihni veten si memë shumë mirëqenie, paratë do të rrjedhin në jetën tuaj. Modelojeni sjelljen tuaj sipas një personi që e keni admiruar gjithmonë. Mbi të gjitha, kënaquni me bekimet tuaja. Nëse jeni duke kërkuar punë, do të gjeni një punë që përfshin udhëtimin, botimin, ligjin ose arsimin. Një gjë është e sigurt: Ky pozicion nuk do të jetë kurrë i mërzitshëm.

  Shigjetari

  Jeni gati të nisni një fillim të ri. Nëse kjo nënkupton fillimin e një regjimi fitnesi, ndryshimin e modelit të flokëve, ose gjetjen e një pune të re, bëjeni. Gjëja e rëndësishme është të godisni në një drejtim tjetër. Kur bëhet fjalë për punën, duhet të shënoni emrin tuaj në mënyrë të dukshme për çdo gjë që bëni. Njerëzit tërhiqen nga energjia dhe entuziazmi juaj.

  Bricjapi

  Normalisht, ju keni një qasje praktike për jetën. Braktisja e vetes në ëndrra ju ka çliruar. Në vend që të hutoheni nga shqetësimet financiare, imagjinoni sikur keni gjithçka. Nëse jeni në një lidhje, ky është një moment i shkëlqyer për një arratisje romantike. Drejtohuni për në një destinacion me vende të bukura.

  Ujori

  Një ëndërr e përjetshme mund t`ju realizohet. Sekreti i suksesit tuaj është optimizmi. Kurdoherë që hasni në një pengesë, shikojini anën pozitive. Këshillohet shumë pjesëmarrja në ditëlindjen ose festimin e përvjetorit të një shoku. Mos lejoni që një obsesion me punën të eklipsojë jetën tuaj personale. Duke arritur një ekuilibër të shëndetshëm midis sferave tuaja publike dhe private, do të jeni të suksesshëm në të dy aspektet.

  Peshqit

  Ju keni një mundësi të mrekullueshme për të zënë një pozicion të spikatur në një kompani të mirë. Do doni vetëm të punoni dhe jo të bini në sy. Ju keni qenë gjithmonë ëndërrimtar. Në të kaluarën ishte një pikë e dobët, kurse tani është një pikë e fortë.

  *Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post