• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 7 dhjetor nga Russell Grant


  Dashi

  Dikush do të përpiqet t’ju bindë e t`ju bëjë të mbështesni pikëpamjen e tij, duke ju zemëruar. Kontrolloni temperamentin tuaj dhe vendosni një kufi të qartë. Nëse ky dëmtues vazhdon t’ju shqetësojë, paraqisni një raport zyrtar ose ndërprisni të gjitha kontaktet. Ju keni gjëra më të mira për të bërë. Një ëndërr do të frymëzojë një projekt të bukur krijues. Mbani një fletore dhe laps pranë shtratit tuaj. Ju nuk dëshironi të harroni asnjë gjë të vetme që nënndërgjegjja ju thotë.

  Demi

  Një shpenzim i papritur do të zbrazë llogarinë tuaj bankare. Mos u frikësoni. Financat janë si oqeani. Sapo të shpezoni disa, do të mbërrijnë të tjera. Kini besim. Një projekt kreativ do të jetë shumë zbavitës. Ju do ta shijoni punën me artistë të tjerë që vlerësojnë krijimet tuaja me dore. Së bashku, ju mund të nisni tregtinë. Së shpejti, do të jeni në gjendje të lini punën tuaj të përditshme për këtë angazhim.

  Binjakët
  Juve nuk ju pëlqen kur një partneritet shndërrohet si marrëdhënia e fëmijës dhe prindit. Është koha të flisni hapur me gjysmën tjetër. Ky diskutim do të sqarojë çdo konfuzion. Sa më shpejt që ta trajtoni njëri-tjetrin si të rriturit, aq më të lumtur do të jeni. Një mundësi profesionale emocionuese vlen të ndiqet. Do paguheni për të bërë gjëra të bukura. Jeni të përgatitur për t’u nënshtruar një procesi rigoroz intervistimi. Nëse qëndroni të fokusuar, do ta fitoni këtë pozicion pune.

  Gaforrja
  Kjo nuk është një kohë e mirë për të adoptuar një kafshë. Përgjegjësitë e punës kërkojnë pjesën më të madhe të kohës suaj. Prisni derisa orari juaj të sistemohet për të marrë një kafshë në shtëpinë tuaj. Marrja e një diplome të avancuar do t’ju ndihmojë të hyni në një karrierë të ëndërruar. Pavarësisht kohës që kaloni në punë, përpiquni të gjeni mundësinë edhe për argëtim. Do t`ju bëjë mirë.

  Luani
  Një marrëdhënie romantike do të dëmtohet nga ndërhyrja e familjes. Mos lejoni që të afërmit tuaj të përfshihen në jetën tuaj personale. Tani për tani, është e rëndësishme të dëgjoni zemrën tuaj. Një takim pasionant do t’ju sjellë kujtime të lumtura për gjithë jetën. Fokusohuni në sensualitetin tuaj. Do jeni më të lumtur.

  Virgjëresha
  Mos blini një shtëpi ose nënshkruani një kontratë qiraje deri sa të jetë siguruar mirë. Një profesionist që punon për ju do të zbulojë disa detaje serioze. Kur një marrëveshje duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, zakonisht nuk është. Rënia në dashuri në shikim të parë ka mundësi të ndodhë. Mos kini frikë t`ia jepni zemrën tuaj një artisti të ëmbël. A keni një partner? Gjeni një mënyrë për ta bërë një nga dëshirat e tij të të vërtetë.

  Peshorja
  Dikush do t’ju kërkojë të merrni përgjegjësinë për një punë të rëndësishme. Jini të gatshëm ta hidhni poshtë këtë kërkesë. Në të kaluarën keni bërë punë të pakëndshme. Tani është koha që dikush tjetër të marrë këto detyra. Marrja e një terapie do të jetë efektive. Kur mjekësia tradicionale nuk është efektive, shkoni gjetkë.

  Akrepit

  Një punë fitimprurëse nuk vlen të ndiqet. Do të ketë kaq shumë stres dhe përgjegjësi në këtë pozicion sa që do të pendoheni për pranimin e kësaj oferte. Duke u përqendruar te bekimet e shumta, do të shmangni një kurth që shumë të tjerë nuk do të ishin në gjendje t’i rezistonin. Marrja e pushimit relaksues larg shtëpisë do t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Shumë nga miqtë tuaj janë ziliqar për fleksibilitetin që lejon orari juaj. Në vend që të rrini i lidhur në një tavolinë, mund të udhëtoni nëpër botë.

  Shigjetari

  Rezistojini impulsit për të bërë një ndryshim të madh në jetën tuaj personale. Ajo që duket si një ide e mirë do të jetë shkak për mërzi. Megjithëse jeni aventurier, është mirë që të rrini të tokë të sigurtë. Do të keni mundësi më të mira transformuese më vonë. Një i afërm simpatik do të ofrohet për t`ju lehtësuar disa ngarkesa. Pranoni ndihmën e tij me mirënjohje. Ju jeni lodhur duke punuar gjatë gjithë kohës.

  Bricjapi

  Në vend që të shqetësoheni për të ardhmen, supozoni se gjithçka do të funksionojë në avantazhin tuaj. Edhe nëse përjetoni disa pengesa, do të dilni nga kjo situatë me më shumë lehtësi sesa kur filluat. Vajtja në një udhëtim të shkurtër për kënaqësi do t’ju çojë në rrugën e një mundësie krijuese. Nëse takoni një artist të talentuar, propozojini të punoni së bashku. Aftësitë tuaja udhëheqëse, të kombinuara me imagjinatën e tij, do të japin disa punë të mrekullueshme.

  Ujori

  Zakonisht, ju pëlqeni të jeni pjesë e një ekipi. Kjo nuk do të jetë rasti tani, kur keni të bëni me një grup të njerëzve jopraktikë. Një punë në një organizatë bamirëse ose artistike ia vlen. Edhe pse konkurrenca për këtë pozitë do të jetë e ashpër, ju jeni një konkurrent i mirë. Do të ishte mirë të theksonit aftësinë tuaj për të punuar në mënyrë të pavarur gjatë procesit të intervistimit.

  Peshqit

  Mos pranoni një punë, në një kompani që e ka të vështirë të mbajë stafin. Ka një arsye të mirë pse askush nuk dëshiron të punojë në këtë vend. Ju meritoni një punëdhënës që ju trajton me respekt dhe konsideratë. Pranoni një ofertë nga një vend i mirënjohur. Më mirë akoma, bëni biznesin tuaj. Ju jeni shumë të shkathët. Ndiqni ëndrrat e klientëve. Ata do t’i kthejnë përpjekjet tuaja në një sukses të jashtëzakonshëm.