• Shqip
 • English
 • E enjte, 22 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 6 shkurt nga Russell Grant


  Dashi

  Talentet tuaja të pazakonta mund të mbledhin shumë para. Nëse doni të përmirësoni të ardhurat tuaja, ofroni produkte dhe shërbime unike. Fitoni aftësi të specializuara. Theksoni aftësitë tuaja dalluese gjatë intervistave të punës dhe në fushatat promocionale. Njerëzit që kërkojnë diçka të re do të keni nevojë për talentin tuaj. Ju do të lini një përshtypje të mrekullueshme gjatë një prezantimi publik. Në vend që të mërzitni audiencën me të dhëna të panevojshme, i argëtoni me tregime zbavitëse dhe fakte intriguese.

  Demi

  Ju keni një nevojë të fortë për liri. Në të kaluarën, ishit të etur për t’u përzier me turmën. Ato ditë kanë mbaruar. Në vend që të përpiqeni të fitoni miratimin e të tjerëve, shikoni veten tuaj. Një mundësi për të udhëtuar jashtë vendit do t`ju vijë në dorë. Eksplorimi i një qyteti të njohur për stilin dhe bukurinë e tij do të bëjë që të ndiheni më mirë.

  Binjakët

  Kërkimi i një jete kuptimplotë shpirtërore është me rëndësi të lartë. Nuk ka asgjë të keqe të dëshironi edhe botën materiale. Kur çështjet praktike janë zhgënjyese, është ngushëlluese ta ktheni vëmendjen tuaj nga brenda. Ndiqni një praktikë që ju ndihmon të tejkaloni problemet e vogla që normalisht do t’ju tërheqin vëmendjen. Një marrëdhënie intime ju ndihmon të merrni një vendim të rëndësishëm.

  Gaforrja

  Puna me njerëzit me mendje të hapur do të jetë e dobishme. Ju keni një mënyrë të caktuar të punës që gjithmonë ka dhënë rezultate të mira. Pasi veproni si pjesë e një ekipi, do të zbuloni metoda edhe më efektive për të përballuar detyrat në kohë. Ka gjithmonë vend për përmirësim. Një partneritet ju frymëzon të ndërtoni diçka me vlerë të qëndrueshme për ju dhe për dashurinë tuaj. Nëse kjo është një llogari pensioni, shtëpi pushimi apo projekti krijues pak rëndësi ka.

  Luani

  Ambicia juaj e fortë ju bën të shkoni pas një pune të një profili të lartë. Fokusohuni tek magjia juaj personale dhe jo tek konkurrenca. Personaliteti juaj magjepsës do të konsiderohet si një pasuri, jo një detyrim, nga punëdhënësi juaj i ardhshëm. Mos lejoni që vetë-dyshimi t`ju pengojë.

  Virgjëresha

  Mos u habitni kur të merremi me një pasion për astrologjinë apo ndonjë fushë tjetër nga këto. Sa më shumë që të mësoni, aq më e magjishme do të bëhet kjo fushë për ju. Jeta juaj romantike po fillon të ngrohet. Dikush që e admiron inteligjencën tuaj dëshiron t`ju afrohet. Nëse jeni i vetmuar, nuk ka asnjë arsye që të mos nisni një marrëdhënie me këtë admirues. A keni një partner? Shkoni në një vend të fshehtë luksoz së bashku.

  Peshorja

  Një tërheqje për një të sapoardhur mund të jetë shumë e fuqishme për t’i rezistuar. Megjithatë ky s`do të jetë ky rasti kur ndiheni rebel. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, qëndroni të vërtetë ndaj dashurisë suaj. Një bashkim familjar i bukur do t’ju bëjë të ndiheni të sigurt, të sigurt dhe të vlerësuar. Është e mrekullueshme të jesh i rrethuar nga njerëz që jo vetëm kuptojnë emocionet tuaja, por i festojnë ato. Bëni shumë fotografi të kësaj ngjarjeje.

  Akrepi

  Ju keni qenë gjithmonë posesiv në dashuri, por kjo po fillon të ndryshojë. Dhënia e më të afërmit tuaj dhe të dashurve një masë shtesë lirie ju heq një peshë të madhe nga shpatullat. Kur nuk shqetësoheni për ta, ju jeni në gjendje t`i kushtoni pak më shumë kohë gjërave tuaja të preferuara. Ndjekja e një kursi arti këshillohet fuqishëm. Jo vetëm që do të shijoni zhvillimin e talentit tuaj, por do të bëni disa miq të mrekullueshëm. Mënyra më e mirë për të kultivuar gëzimin është të ndaloni përpjekjet për të marrë kontrollin e gjërave dhe thjesht të shkoni me rrjedhën.

  Shigjetari

  Fitimi i aftësive teknologjike do të përmirësojë perspektivat tuaja të punës. Ju jeni një nxënës që mëson shpejt e që nuk do të ketë vështirësi në funksionimin e veglave dhe programeve softuerike. Këto njohuri do t’ju lejojnë të jetoni pothuajse kudo në botë. Kjo është sikur të gjesh biletën e artë. Më shumë para po vijnë, të cilat do t`ju lejojnë të udhëtoni gjerësisht. Merrni këtë mundësi për të rezervuar një biletë avioni të klasit të parë dhe dhomën e hotelit luksoz.

  Bricjapi

  Një lidhje e papritur romantike i bën sytë tuaj të ndrijnë nga eksitimi. Edhe pse jeni konservatore nga natyra, jeni thellësisht sensuale. Kur takoni dikë që ju tërheq, ju jeni të gatshëm të ndiqni impulset e trupit tuaj. Kjo ndonjëherë mund të çojë në zgjedhje të befasishme. Nëse tashmë keni një partner, kjo do të ishte një kohë e mirë për të pirë verë dhe për të shijuar dashurinë tuaj. Ju nuk keni nevojë të prisni një rast të veçantë për të festuar dashurinë tuaj. Organizoni një udhëtim luksoz ose blijini një dhuratë bujare.

  Ujori

  Zhvillimi i një stili të jetës që ka kuptim për nevojat dhe shijet tuaja unike është zgjedhja e zgjuar. Vazhdoni të dëgjoni instinktet tuaja; ato gjithmonë ju kanë shërbyer për mirë. Kaloni kohë me veten do  jetë terapeutike. Edhe një person shumë social si ju mund të përfitojë nga paqja dhe qetësia. Në vend që të shkoni në çdo festë, kaloni të paktën një natë çdo javë në shtëpi për të rimbushur bateritë tuaja.

  Peshqit

  Jini të hapur ndaj ideve origjinale. Vetëm për shkak se puna është realizuar sipas një mënyre të caktuar ndër vite, nuk do të thotë të jetë kështu përgjithmonë. Të provosh mënyra të ndryshme do të jetë stimuluese. Së shpejti do të gjeni një formulë që kursen kohë, para dhe përkeqësim. Një mik i kujdesshëm do të ofrohet për t’ju lehtësuar disa ngarkesa të rënda. Mos e refuzoni. Ju do të përfitoni shumë nga të paturit më shumë kohë për të zhvilluar një projekt të rëndësishëm. Duke qëndruar të fokusuar, do të krijoni diçka me vlerë të qëndrueshme.

  *Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.