• Shqip
 • English
 • E enjte, 22 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 5 shkurt nga Russell Grant


  Dashi

  Ju nuk keni frikë të shkoni pas asaj që dëshironi. Shpirti juaj pionier ju shërben mirë, duke ju lejuar që të thyeni terrenin që i frikëson gjithë të tjerët. Duke qenë personi i parë për të ofruar një produkt ose shërbim do të jetë fitimprurëse. Përshtateni mirë këtë koncept përgjatë rrugës. Puna me një grup do të jetë e dobishme. Në vend që të keni frikë për të krijuar do kuptoni se njerëzit do ta duartrokasin punën tuaj. Bashkohuni me ekipin e duhur.

  Demi

  Në vend që të shqetësoheni për të bërë gjënë e duhur, shprehni me guxim bindjet tuaja. Zgjidhni një kurs veprimi dhe përqendrohuni në të. Do të jetë e nevojshme që të bëhen trajnime shtesë për t’u ulur në punën tuaj të ëndërruar. Nëse kjo do të thotë të hysh në një program akademik afatgjatë, ashtu qoftë. Sakrifica e përkohshme do të jetë shpërblyese.

  Binjakët

  Kur vendosni një objektiv, e arrini. Bërja e një plani praktik për të realizuar këtë ëndërr është gjysma e argëtimit. Miqtë do të jenë të lumtur t’ju ndihmojnë me financimin, referencat dhe sugjerimet. Një çështje ligjore do të vendoset në favorin tuaj, duke ju lejuar të udhëtoni më gjerësisht. Merrni këtë mundësi për të rezervuar një udhëtim që e keni dashur gjithmonë. Eksplorimi i horizonteve të reja do t’ju bëjë më optimistë. E ardhmja është më e ndritshme se sa duket.

  Gaforrja

  Nuk keni frikë të ngriheni në një sfidë. Ju jeni shumë ambicioz. Mposhtja e këtij rivali do të jetë argëtuese. Lajmet në lidhje me një investim ose zgjidhje ligjore janë të mira. Përdorini për të krijuar siguri financiare afatgjatë. Duke pasur para në një llogari kursimi do merrni vendime më të dobishme në jetën tuaj personale dhe profesionale.

  Luani

  Njerëz të rëndësishëm në fushën tuaj të dëshiruar do të vijnë përpara për t’ju ndihmuar. Çështja kryesore është të largoni krenarinë tuaj dhe të kërkoni ndihmë. Askush nuk mund ta lexojë mendjen tuaj. Nuk ka asgjë të keqe kur qëndron në supet e gjigantëve. Ju do të bashkëpunoni më dikë që është i këndshëm ndaj qëllimeve tuaja. Edhe pse qëndrimi i tij mund t`ju ngatërrojë, mos u dekurajoni. Partneri juaj nuk e shpreh, por kujdeset për mirëqenien tuaj.

  Virgjëresha

  Ju keni një dëshirë të fuqishme. Imagjinojeni veten sikur e zotëroni këtë thesar. Bëjeni rregullisht këtë. Je i denjë për të marrë më të mirën në jetë. Njohuritë e specializuara ju çojnë drejt një pune fitimprurëse. Mos hezitoni të diskutoni arritjet tuaja, çmimet dhe certifikatat. Intervistat e punës janë vendi për të diskutuar arritjet tuaja pa rezerva. Nëse nuk promovoni aftësitë tuaja, askush tjetër nuk do ta bëjë.

  Peshorja

  Ju jeni lodhur nga të qenit i sjellshëm. Herën tjetër që dëshironi diçka, flisni hapur. Jini të përgatitur për të debatuar me dikë që preferon një rrugë tjetër. Ju keni shumë arsye të mira për zgjedhjen e kësaj rruge. Inkurajoni hobin apo interesin e një fëmije. Ofrimi i nxitjes do të forcojë lidhjen tuaj. Ju nuk mund ta kuptoni por ky njeri kërkon dëshpërimisht miratimin tuaj.

  Akrepi

  Një punë e pazakontë vlen të ndiqet. Dikush me natyrën tuaj të shkathët nuk mund të lulëzojë në një punë të parashikueshme. Ju jeni më mirë kur sfidoheni për të gjetur zgjidhje inovative për problemet komplekse. Shërbimet emergjente janë një përshtatje e përkryer. Shtimi i materialeve në bibliotekën tuaj ose në zyrën e shtëpisë do të jetë e dobishme. Ju do të gjeni vetëm gjërat që ju pëlqejnë. Blerja e një stilolapsi të bukur ose fletores së përsosur mund të rritë produktivitetin tuaj.

  Shigjetari

  Marrja e një rreziku të guximshëm do t`ju bëjë të ecni para. Nëse blini një biletë ose futeni në një garë, do të korrni shpërblime të bukura. Ndiqni një impuls. Një udhëtim në distancë të shkurtër do t’ju japë shkëlqim. Nëse po kërkoni dashuri, mund ta gjeni.

  Bricjapi

  Dorëzimi ndaj kërkesave të një të afërmi ju zemëron. Kur ju urdhërojnë të bëni gjërat në një mënyrë të caktuar, kundërshtoni. Është koha për të vendosur një standard të ri që funksionon për ju. Trajtimi i çështjeve financiare këshillohet me forcë. Nëse kjo nënkupton nënshkrimin e disa formularëve të bankës ose  një update të informacionit të kartës suaj të kartës së kreditit, pak rëndësi ka. Ndaloni çfarë po bëni dhe merru me këtë punë sa më shpejt.

  Ujori

  Nuk është e nevojshme të buzëqeshni dhe të pajtoheni me një person të fuqishëm. Nëse dikush thotë diçka fyese, mos ngurroni ta kundërshtoni. Ju nuk duhet të zemëroheni; thjesht thojini që nuk pajtoheni. Besimi juaj i ftohtë do t’i kënaqë dëgjuesit që kanë vuajtur në heshtje. Fuqitë e shprehjes suaj janë shumë të forta. Kjo është një kohë e shkëlqyer për t`u marrë me një projekt krijues. Njerëzit do të intrigohen dhe entuziazmohen nga sugjerimet tuaja të reja për trajtimin e problemeve të vështira.

  Peshqit

  Rritja e të ardhurave tuaja është prioritet. Jini të drejtpërdrejtë kur pyetni punëdhënësin tuaj për një rritje page. Ju jeni me vlerë dhe shefi juaj e di këtë. Dëgjoni intuitën tuaj; ajo do t’ju çojë në drejtimin e duhur. Është më mirë të ndiqni një qasje të çuditshme.