• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 16 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 5 Korrik nga Russell Grant


  Dashi

  Ju jeni të lumtur dhe optimiste. Ky qëndrim pozitiv tërheq fatin në të gjitha format e tij. Ndërsa të tjerët po luftojnë, ju e gjeni suksesin kudo që shkoni. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të kërkuar punë dhe për të bërë audicione. Nëse jeni duke konkurruar për zemrën e dikujt, do të dilni lehtësisht fitues. Sekreti i suksesit tuaj varet nga romanticiteti. Jini romantik dhe shijoni gjestet e bukura të partnerit.

  Demi

  Ju keni një dhunti për biznes. Pas kryerjes së një kërkimi të gjerë rreth një ideje premtuese, do të jeni të lumtur për të mbështetur një sipërmarrës. Vizioni i tij, i kombinuar me besimin tuaj, do të gjenerojë përfitime të mëdha. Burimet që gjeneroni mund t`i përdorni për të blerë një pronë të bukur. Nëse keni dashur ndonjëherë të jetoni në një qytet joshës, ky është shansi juaj për ta bërë këtë. Jeni i kënaqur me shtëpinë aktuale? Blini disa vepra arti të bukura.

  Binjakët

  Një ndjenjë e fortë drejtësie ju drejton për çdo gjë që bëni. Do të merrni disa lajme të mrekullueshme nga partneri i biznesit ose ai romantik. Kjo është arsye për të festuar. Shkoni në restorantin e tij të preferuar. Sa më shumë argëtoheni, aq më mirë do ndiheni dhe aq më shumë fat do tërhiqni rreth vetes.

  Gaforrja

  Shpenzimi i më shumë parave për ushqim ju bën më të fortë dhe më të shëndetshëm. Trajtojeni këtë shpenzim si një investim për mirëqenien tuaj. Punësoni një trajner personal. Puna është gjithashtu e dobishme. Vëmendja juaj në detaje do të tërheqë detyra më të mëdha dhe më të mira. Përdorini të ardhurat për të blerë diçka, kështu që kujtoheni për suksesin tuaj sa herë që ta shikoni.

  Luani

  Nëse punëdhënësi juaj dëshiron që dikush të bëjë një prezantim të punës, ju jeni gjithmonë personi i parë që do t`ju kërkohet. Pasi ta keni plotësuar këtë përgjegjësi, ndjehuni i lirë të merrni një pushim relaksues. Vizita në një qytet do të jetë shumë zbavitëse. Mos u habitni nëse ndiheni të frymëzuar për të jetuar në këtë vend.

  Virgjëresha

  Kur fitoni para përdorini ato për të mbështetur të dashurit tuaj. I gjithë qëllimi juaj është t’i bëni të tjerët të ndihen rehat dhe të sigurt. Kur jeta bëhet shumë e vështirë për t`u përballuar, thjesht shikoni një serial ose lexoni libra. Do hyni në një botë tjerët.

  Peshorja

  Ndjekja e një kursi do të jetë çuditërisht stimuluese. Do mësoni për një kulturë tjetër. Mos u habitni nëse ndiheni të frymëzuar për të krijuar diçka pas këtij kursi. Ajo që fillon si hobi mund të evoluojë shpejt në një biznes fitimprurës. Shkoni në një festë, sepse do argëtoheni. Nëse po kërkoni dashurinë, do ta gjeni tek një person karizmatik, zbavitës.

  Akrepi

  Po bëni më shumë para se kurrë më parë. Vendosini disa në një llogari kursimi. Duke pasur të paktën disa të holla rezervë do keni më shumë liri në jetën tuaj personale dhe profesionale. Nuk do të keni nevojë të merrni vendime për marrëdhënie pune dhe marrëdhënie të bazuara në nevojat financiare. Një punë e dobishme ju bën të shkëlqeni nga lumturia. Trajtimi më i mirë kozmetik është përmbushja kreative. Mos e harroni këtë kur ndiheni të lodhur ose jo tërheqës.

  Shigjetari

  Ekspertiza juaj vlerësohet shumë. Mos u habitni nëse ju ofrohet një pozicion mësuesi. Do ta shijoni punën me njerëz që janë të etur të mësojnë prej jush. Edhe nxënësit më të ngathët do t’i përgjigjen mirë qëndrimit tuaj optimist. Një çështje ligjore do të vijë në favorin tuaj. Do të jetë një lehtësim për ta zgjidhur këtë çështje. Tani problemi është zgjidhur, ju mund të rezervoni një pushim relaksues.

  Bricjapi

  Ju pëlqen të ndihmoni njerëzit në një mënyrë të qetë. Kur bëni donacione për bamirësi, e bëni në mënyrë anonime. Ju nuk jeni të interesuar për të ndërtuar një emër të mirë për veten. Ju thjesht dëshironi të ndriçoni në qoshet e errëta të botës. Universi do t’ju shpërblejë për këto vepra të mira. Mos u habitni nëse merrni një trashëgimi. Përdorini këto para për disa artikuj luksi që keni dashur. Jeni vonë madje.

  Ujori

  Ndryshe nga shumë kolegë, ju i pranoni njerëzit që nuk janë si ju. Nuk jeni të interesuar për t`i konvertuar mendimet e tyre. Gjithçka që ju doni është që të ofroni një shërbim cilësor. Kjo ju ndihmon të krijoni një bazë besnike të klientëve. Klientët e çmojnë sjelljen tuaj të devotshme dhe të zellshme. Shkoni në shtëpi herët për të shijuar një mbrëmje romantike me dashurinë tuaj. Gjithmonë ju bën të qeshni, pavarësisht nga çfarë ndodh. Nëse jeni vetëm, do të takoni dikë tërheqës në një festë. Bëni lëvizjen tuaj.

  Peshqit

  Askush nuk mund ta sfidojë etikën tuaj. Ju gjithmonë i bëni gjërat sipas rregullave. Kur një politikë pengon ndërgjegjen tuaj, ju e sfidoni atë. Si rezultat, punëdhënësi ju beson shumë situata. Nëse po kërkoni punë, shqyrtoni mundësitë që të përfshijë fushën argëtuese. Pas një kërkimi të shkurtër, do të gjeni një punë të mrekullueshme. Ky pozicion do të jetë zilia e miqve tuaj dhe të afërmve.

  *Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]