• Shqip
 • English
 • E diel, 19 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 30 Korrik nga Russell Grant


  Dashi

  Një mungesë e mundësive për karrierë është zhgënjyese. Kur një fushë e jetës suaj shkakton telashe, përqendroni vëmendjen tuaj në një aktivitet që ju jep kënaqësi. Përkushtimi më shumë energjive në jetën tuaj personale do t’ju bëjë të ndiheni të qetë dhe të lumtur. Kjo do të tërheqë mundësi të mira pune. Një marrëdhënie po nis. Ndiheni mirë kur jeni me dikë që ju bën të ndiheni të sigurt. Besimi, ëndrrat dhe frika juaj për personin tuaj të preferuar do t’ju afrojë edhe më shumë së bashku.

  Demi

  Nëse pëlqeni një kulturë, mësoni më shumë rreth saj. Ndaloni së qeni kaq të ngurtë dhe kënaquni. Kujdes nga qëndrimi në një ambient toksik. Shpëtoni nga kjo situatë sa më shpejt të jetë e mundur. Qëndroni me një shok që ju kujton gjithmonë bukurinë e jetës. Ndikimi i tij do t’ju ndihmojë të përparoni në rrethanat më sfiduese.

  Binjakët

  Problemet për një trashëgimi, rimbursim të sigurimit ose zgjidhje ligjore po ju lodhin nga nervat. Zhvilloni një strategji përballimi për këtë çështje. Sa më pak që të fiksoheni, aq më shpejt do ta zgjidhni. Imagjinoni që bilanci juaj bankar të rritet. Ky është një kohë e mirë për të planifikuar për një projekt pune. Bëni një listë të të gjitha furnizimeve që ju nevojiten. Pastaj krijoni një orar. Jini të arsyeshëm për caktimin e afateve. Jepini vetes pak më shumë kohë sesa mendoni se do t’ju duhet për secilën detyrë.

  Gaforrja

  Ndjeheni të penguar nga një person. Duket sikur gjithmonë do të jeni në hije nën shoqërinë e tij. Sensi juaj i mrekullueshëm i humorit dhe mirësisë natyrore do të dalë në sipërfaqe. Shfaqja e aftësisë tënde krijuese do të jetë e frikshme, por stimuluese. Ekziston një audiencë vlerësuese për punën tuaj. Jo të gjithë do ta kuptojnë atë, po pak rëndësi ka.

  Luani

  Gjallëria e vakët e bën të vështirë përfundimin e detyrave. Ndaloni së shtyri veten kaq shumë. Kur trupi juaj është i lodhur, duhet t’i jepni pjesën tjetër që i nevojitet. Merrni disa ditë pushim nga puna. Shefi juaj mund të ankohet, por besnikëria juaj e parë është ndaj vetvetes. Kur përpiqeni të interpretoni motivet e dikujt, kushtojini vëmendje gjuhës së trupit të tyre. Do t’ju tregojë gjithçka që duhet të dini.

  Virgjëresha

  Jeta juaj e dashurisë është e vakët. Nëse doni të keni një romancë, filloni të jeni mirë me veten. Trajtojeni veten me dhurata dhe spa. Jepini vetes komplimente në vend të kritikave. Vendosni së pari nevojat tuaja për një ndryshim. Vështrimet admiruese do të fillojnë të vijnë. Do të duhet të rishikoni një çështje familjare për të cilën mendonit se ishte zgjidhur. Bëhuni të durueshëm dhe përpiquni të mos shani një të afërm.

  Peshorja

  Përgjegjësitë e rënda të familjes po ju rëndojnë në zemër. Ndaloni së i mbrojturi vazhdimisht bga zakonet e tyre të këqija. Ata do të vazhdojnë të shkatërrojnë kudo ku shkojnë. Një terapi shëruese gjithëpërfshirëse do të kishte një efekt të mirë. Lehtësimi që ndjeni do të jetë i thellë.

  Akrepi

  Mendimi negativ i largon mundësitë nga dera juaj. Modeloni sjelljen tuaj sipas një shoku optimist. Ka një arsye që ata janë gjithmonë me fat. Dikush që ju do me gjithë zemër, po përpiqet të fitojë dashurinë tuaj. Me këtë dashuri në jetën tuaj, do të arrini lartësi krijuese që kurrë nuk i kishit ëndërruar se do ishin të mundura. Ju vërtet mund të përfitoni nga një partner i dashur.

  Shigjetari

  Ndaloni së i thëni vetes që duhet të punoni shumë për të fituar para. Disa nga njerëzit më të suksesshëm në botë fitojnë një pasuri me shumë pak përpjekje. Sekreti i mirëqenies të tyre është një besim i palëkundur në një Univers të mrekullueshëm. Një jetë e bukur në shtëpi ju ndihmon të përballoni vështirësive profesionale. Ndërsa jeni duke kërkuar për një vend pune, lejojeni familjen t`ju forcojë besimin tuaj.

  Bricjapi

  Rivalët tuaj kanë shumë përparësi që ju mungojnë. Mos lejoni që kjo të jetë një justifikim për braktisjen e ëndrrave tuaja. Duke qëndruar i përqendruar në qëllimet tuaja, do të tejkaloni madje edhe pritshmëritë tuaja. Ju keni arritur deri këtu me shumë pak mbështetje dhe kjo është një dëshmi e talentit tuaj. Nuk ka asgjë më argëtuese sesa t’i bëni gjërat të funksionojnë . Kërkoni një zgjidhje ku të gjithë jetojnë të lumtur si kurrë më parë.

  Ujori

  Ju jeni i vetmuar dhe pyesni veten pse të gjithë ju kanë braktisur. Një pjesë e problemit është që ju jeni tërhequr nga shoqëria. Nëse doni që njerëzit t`ju telefonojnë, së pari duhet t’i kontaktoni ata. Do të duhen disa përpjekje. Kur të ndjeheni të lodhur, bëni një sy gjumë. Askush nuk do t’ju gjykojë ashpër sepse dëgjoni sinjalet e trupit tuaj.

  Peshqit

  Një mik po mundohet të përfitojë nga bujaria juaj. Është koha për të vendosur kufij të qartë. Nëse i keni huazuar para në të kaluarën, vendosini një datë kur duhet t`jua kthejë. Ju nuk keni pse të justifikoni vendimin tuaj. Dikush që është në një pozitë autoriteti po përpiqet t`ju frikësojë. Qëndroni të fortë përballë kërcënimeve të tyre.

  *Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post