• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 19 Korrik nga Russell Grant


  Dashi

  Integrimi i disa traditave nga fëmijëria do t’ju bëjë të ndiheni më të sigurt. Përgatitja e një vakti në shtëpi me gjithë familjen çdo javë mund të bëjë një ndryshim të madh. Një grindje e vjetër do të rishfaqet. Ju nuk keni më durim për një të afërm kokëfortë që gjithmonë i duket sikur ka të drejtë. Merrni këtë mundësi për t’i treguar saktësisht se çfarë mendoni për qëndrimin e tij.

  Demi

  Pas bërjes së një gabimi në rrethin shoqëror, ju takon të kërkoni një falje të sinqertë. Mos bëni asnjë gabim duke thënë se ju vjen keq nëse ndjenjat e dikujt janë lënduar. Merrni pronësinë e asaj që keni thënë dhe kërkoni falje. Do të duhet kohë për t`ju falur, prandaj jini të durueshëm. Nuk mund ta dini se si do të dalin gjërat, kështu që mund të supozoni se gjithçka do të jetë në avantazhin tuaj.

  Binjakët

  Nëse po kërkoni punë, kthehuni në një vend ku keni punuar më parë. Kompania do të jetë e lumtur t’ju ripunësojë, pasi nuk do të keni nevojë për ndonjë trajnim të veçantë. Edhe një pozicion me kohë të pjesshme do të përmirësojë situatën tuaj financiare. Përdorini të ardhurat për të bërë riparime shtëpiake. Mos këmbëngulni për të qëndruar në një punë që ju bën të mjerueshëm. Mos e torturoni veten, merruni me gjëra më të mira.

  Gaforrja

  Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrën se si po shkon jeta, rishkruani historinë tuaj. Imagjinoni një të kaluar që është në përputhje me imazhin tuaj ideal. Kjo fantazi do të ketë fuqi reale. Ju do të ndaloni së bëri justifikime për të metat tuaja dhe të filloni të jeni më bindës. Prisni disa javë para se të bëni një njoftim të rëndësishëm. Më vonë do të jeni më të qartë.

  Luani

  Kthimi në një praktikë shpirtërore do t`ju fuqizojë. Është e rëndësishme që të merrni kohë çdo ditë për të reflektuar mbi fuqinë tuaj. Fokusohuni tek idetë që e bëjnë jetën me të vërtetë kuptimplote. Ato mund t`i kapërcejnë problemet e vogla. Kushtojini vëmendje çdo ëndrre që keni. Ato po ju drejtojnë drejt një rruge më të dobishme. Zhvillimi i një jete të lumtur në shtëpi është më e rëndësishme se të bëni karrierë të suksesshme. Kaloni më shumë kohë me të afërmit dhe me të dashurit tuaj.

  Virgjëresha

  Pjesëmarrja në një ribashkim do të jetë më e këndshme sesa pritej. Ju do të kuptoni se sa përparim keni bërë që nga ditët e shkuara. Përkundër disa pengesave të rëndësishme, ju keni qenë në gjendje të ndërtoni një jetë të këndshme. Jepini vetes mundësinë për një arritje të tillë të jashtëzakonshme. Mos i kushtoni vëmendje gënjeshtrave të vogla. Një person xheloz po përpiqet të ndihet më mirë me veten duke mposhtur të tjerët. Sa më shpejt t`i shihni këto histori keqdashëse, aq më mirë do të jeni.

  Peshorja

  Merrni sinjale nga dikush që e keni admiruar gjithmonë. Kur përballeni me dilema morale, pyesni veten se çfarë do të kishte bërë heroi juaj. Ndonjëherë është e nevojshme që të bëni një sakrificë personale për hir të diçkaje më të madhe. Njerëzit po kërkojnë dikë që mund t’i besojnë. Ju jeni ai njeri.

  Akrepi

  Kthimi në një lëndë që keni studiuar shumë vite më parë do të jetë emocionues. Ju jeni tipi që i doni dhe ndiqni hobit tuaja. Që nga hera e parë që jeni marrë me këtë gjë keni pasur shumë përparime. Shijojeni informacionin e ri që do merrni. Nëse keni dështuar në një provim, kjo është një kohë e mirë për ta provuar përsëri. Përgatituni në përputhje me rrethanat. Do të merrni rezultate shumë më të mira nëse lexoni.

  Shigjetari

  Është e vështirë t’i rezistohet hijeshisë së një ish-të dashuri. Ka pasur gjithmonë kimi të fuqishme mes jush. Megjithëse tërheqja juaj reciproke është e pamohueshme, nuk është e mjaftueshme për të mbështetur një marrëdhënie dashurie. Bëni qejf bashkë, por duhet ta dini se kjo është një lidhje e shkurtër. Kjo është një kohë e mirë për t`u marrë me çështjet financiare si pagimi i sigurimeve apo një borxhi ose kredie.

  Bricjapi

  Kthimi në ditët e hershme të lidhjes suaj do të jetë emocionuese. Është e mrekullueshme të ndjeni fluturat sërish në bark, si atëherë kur takove dashurinë tënde. Merrni këtë mundësi për të bërë një pushim romantik së bashku. Do t`ju duket si një muaj mjalti. Kafshoni gjuhën kur të doni të kritikoni një partner biznesi. Ky njeri ka instinkt më të mirë për mënyrën se si mund të bëhen më shumë para. Megjithëse propozimet e tij duken të paarritshme, ato do të japin fryte. Jepi një shans për të provuar veten.

  Ujori

  Keni kohën dhe mundësitë të ndiqni një aktivitet që e keni dashur që fëmijë. Sa më shpejt që ta nisni aq më shumë do të pyesni veten pse e keni braktisur për kaq shumë kohë. Riorganizimi i hapësirës tuaj të punës do të qartësojë qëllimet tuaja. Në vend që të merreni me punë të vogla, do të përqendroheni në një projekt të guximshëm që ju mbush me emocion. Ju keni trashëguar dëshirën për këtë punë nga një i afërm i dashur.

  Peshqit

  Mbaroni punën me një projekt kreativ që e braktisët kohë më parë. Do të keni një ndjenjë të jashtëzakonshme arritjeje sapo të shikoni rezultatet. Mos u habitni kur dikush të ofrohet për të bashkëpunuar me ju. Keni një stil të veçantë që është tërheqës. Mos e krahasoni veten me të tjerët. Çdo person ka dhurata unike. Mos tentoni për të kapërcyer aftësitë tuaja se do humbnit.

  *Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post