• Shqip
 • English
 • E hënë, 27 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 18 shtator nga Russell Grant


  Dashi

  Një plan i bllokuar do ecë përpara, duke ju bërë të merrni frymë me një psherëtimë lehtësimi. Pas një procesi të zgjatur intervistimi, do t’ju jepet pozicioni kryesor në një kompani të rëndësishme. Nëse keni menduar të kandidoni për një pozicion tjetër, kjo është një kohë e mirë për ta bërë këtë. Njerëzit do t`ju përgjigjen pozitivisht. Përqendroheni në përfundimin e punës. Do të respektoheni për efikasitetin tuaj.

  Demi

  Përmirësimi i kualifikimeve tuaja ose shtimi i aftësive të reja teknike do të hapë rrugën për një zhvillim më të mirë profesional. Mund të keni qenë të detyruar të zvogëloni ambiciet tuaja. Tani i keni kaluar pengesat dhe mund të ecni përsëri përpara. Një marrëveshje ligjore do të funksionojë në avantazhin tuaj. Mos u shqetësoni për përfshirrjen në një angazhim afatgjatë. Ju po merreni me njerëz të nderuar që do të përmbushin premtimet e tyre.

  Binjakët

  Kufizimet financiare kanë filluar të shfaqen. Hiqni qafe borxhet dhe kurseni pak më tepër. Do të jetë më e lehtë të kapërceni një zakon të keq. Fuqia juaj e vullnetit po forcohet çdo ditë. Gjërat që ju provokonin nuk kanë më fuqi ndaj jush. Bëhuni gati për të jetuar një jetë më të shëndetshme dhe më të lumtur.

  Gaforrja

  Pasi negociuat një kontratë, u bëtë skeptik nëse kjo marrëveshje do të aprovohej ndonjëherë. Tani jeni më të sigurtë në realizimin e saj. Nëse po mendoni të martoheni, nuk do të keni pengesa. Të gjitha dyshimet tuaja janë zhdukur. Ju kurrë nuk keni qenë më të sigurt në ndjenjat tuaja.

  Luani

  Programoni sa më shpejt të jetë e mundur një takim mjekësor. Pas një vonese të gjatë, më në fund do të keni mundësinë të zgjidhni një problem. Një profesionist do të bëjë një punë të shkëlqyer, duke lehtësuar shërimin tuaj. Jeni i papunë? Do t’ju ofrohet një pozicion i qëndrueshëm që ju paguan mirë. Vendoseni një pjesë të pagës tuaj në një llogari kursimi. Kursimet tuaja do të rriten aq shpejt nuk e keni menduar.

  Virgjëresha

  Nëse keni dashur ndonjëherë të bëheni një influencues në rrjetet sociale, do t’ju vijë mundësia. Do merrni një rrogë të kënaqshme. Njerëzit respektojnë mendimin tuaj, falë standardeve të larta që keni. Sapo paratë të vijnë, do të keni mundësi t’i kushtoni më shumë kohë dhe vëmendje një projekti krijues. Bëjeni misionin tuaj përfundimin e një libri, një kënge apo pikture deri në fund të vitit.

  Peshorja

  Një i afërmi juaj do të marrë më në fund ndihmën e nevojshme. Në vend që t`i shpenzoni gjithë energjitë tuaja për të mbrojtur këtë anëtar të brishtë të familjes, mund të përqendroheni në nevojat tuaja. Blini orendi të reja. Jepini vetes lejen për t’u zemëruar, trishtuar ose për të qenë i pakënaqur. Këto ndjenja do t’ju frymëzojnë të nisni një fillim të ri. Në vend që të fokusoheni në atë që ka shkuar keq, ju do të ndërtoni një të ardhme më të lumtur.

  Akrepi

  Do të jetë më e lehtë të bëni plane. Keni përvojë. Në vend që të pyesni se si ta ekzekutoni një punë, do të dini se si të krijoni një themel të sigurt. Një i afërm ose një fqinj praktik do ofrohet për t`ju ndihmuar. Puna me këtë person do t’ju japë qetësi. Është e vështirë për një person pasionant si ju të presë të përfundojë një projekt që kërkon kohë. Ndiqni shembullin e partnerit tuaj. Ai ka durimin që ju mungon.

  Shigjetari

  Së shpejti do keni më shumë para. Në vend që t`i shpenzoni të gjitha, do keni mundësi edhe të kurseni. Kjo vjen si lehtësim. Nuk do të jetë më e nevojshme të merreni punë shqetësuese. Jeni lodhur duke bërë punë që s`ju pëlqejnë. Puna me një menaxher të mirë, do t`ju entuziazmojë.

  Bricjapi

  Tregimi i të vërtetës do të jetë lehtësim. Jini të sinqertë kur vlerësoni një projekt pune. Ka mënyra më pak të shtrenjta për të bërë biznes. Nuk do të jetë më e nevojshme të prisni lejen e dikujt për të realizuar planet. Si pasojë, gjërat do të lëvizin shumë më shpejt sesa kanë ecur gjatë katër muajve të fundit.

  Ujori

  Pasi të keni falur një gabim të së kaluarës, ndiheni shumë më të qetë. Është mirë që e keni hequr këtë barrë. Disa miq dhe të afërm mendojnë se keni qenë shumë të mirë ndaj një personi mizor. Kjo nuk është e vërtetë. Keni parë edhe interesin tuaj. Puna në një spital, universitet ose agjenci qeveritare do të jetë fitimprurëse.

  Peshqit

  Ribashkimi me një grup njerëzish të realizuar do të jetë emocionues. Do të mirëpresni kontributin e ekspertëve që dinë të shndërrojnë ëndrrat në realitet. Jo vetëm që i respektoni aftësitë e tyre, por edhe ata vlerësojnë kontributin tuaj. Mësoni gjithçka që mundeni për një temë që ju ka magjepsur gjithnjë.

  *Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post