Horoskop Te gjitha

Horoskopi për datën 18 janar nga Russell Grant


Russell Grant është astrologu më i dashur i britanikëve dhe një ndër më të njohurit në botë, parashikimet e të cilit na habisin për vërtetësinë e tyre. Lexoni atë që thotë parashikimi i tij për ditën e enjte, 18 janar 2018.

Dashi

Të dashurohesh me një mik të vjetër është një mundësi e veçantë. Është ndjesi e mrekullueshme të ndihesh krejtësisht rehat me dikë. Në vend që të aktroni, do jeni vetvetja me këtë individ. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, kundërshtoni tundimin për t’u përfshirë në një flirt. Kanalizojini energjitë tuaja drejt partnerit. Mund të ringjallni dashurinë reciproke mes jush. Vendosni se çfarë është më e rëndësishme. Mendoni për ditët e para të njohjes suaj. Ky pasion mund të ringjallet.

Demi

Ju keni një mundësi për të përmirësuar statusin tuaj shoqëror. Bashkimi me një organizatë profesionale, marrja e një pune më të mirë ose nisja e biznesit tuaj janë midis mundësive. Njerëzit i përgjigjen mirë sjelljes suaj të qetë, të freskët dhe të përmbajtur. Keni një aftësi për t’i bërë gjërat më të lehta. Kjo do t’ju bëjë shumë të njohur në frontin e të folurit publik. Mos u trembni nga mundësitë për të bërë prezantime. Sa më shumë praktikë që bëni, aq më i aftë do të jeni. Këto fjalime do të bëhen një burim mbresëlënës i të ardhurave.

Binjakët

Është e rëndësishme të ushqeni dashurinë tuaj për artin, kulturën dhe muzikën. Ju jeni bekuar me një vlerësim të mprehtë për bukurinë. Marrja e më shumë kohe për veten do t’ju japë një shkëlqim tërheqës që kthen kokat drejt jush. Mos u habitni kur të bëheni një magnet për dashurinë, si rezultat i kësaj. Sa herë që mbushni kohën tuaj të lirë me lexim, duke dëgjuar muzikë dhe duke parë filma, i largoheni mundësisë për t`u bërë një person më i pasur. Një media sociale më pak dhe pak më shumë art, kjo është formula më e mirë për ju.

Gaforrja

Ju jeni shumë tërheqës. Dhe më e mira është se ju e dini këtë. Nëse po kërkoni dashurinë, do ta gjeni me dikë që do të dilte nga turma në një mënyrë ose në një tjetër dhe që ju lehtëson. Kur jeni në shoqërinë e tyre, nuk duhet të shqetësoheni për pëlqimin publik. Jeni thjesht i kënaqur me veten. A jeni tashmë në një marrëdhënie? Do të ndiheni sikur po shijoni një muaj mjalti të dytë me dashurinë tuaj. Drejtimi në një destinacion të pazakontë pushimi do të jetë një devijim emocionues për të dy.

Luani

Do të gëzoni shoqërinë e një vizionari. Kur jeni së bashku, çdo gjë duket e mundshme. Zhvillimi i aftësisë suaj kreative do të bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm. Marrja e një kursi arti do të jetë e dobishme. Një mësues kërkues do t’ju shtyjë më larg se sa keni menduar ndonjëherë të jetë e mundur. Rezultati do të jetë bindës. Mos u habitni kur të jeni në gjendje të shisni punën tuaj të dorës për një fitim të bukur.

Virgjëresha

Puna do të jetë një burim i kënaqësisë së thellë. Punëdhënësi juaj ka punuar shumë për ta bërë jetën më të mirë për punonjësit e tij. Sigurohuni ta falënderoni për përpjekjet e tij. Të jeni në gjendje të përqendroheni në atë që bëni më mirë do të jetë çlirimtare. Së shpejti, do të prodhoni punë që është më mirë se çdo gjë që keni krijuar ndonjëherë më parë. Mos u habitni kur një kompani tjetër të përpiqet t’ju rekrutojë. Qëndroni i vendosur. Jeni në një vend ku mund të vazhdoni të rriteni dhe të evoluoni. A jeni të papunë? Ju do të merrni një ofertë të bukur pune.

Peshorja

I tërhiqni admiruesit si një lule tërheq bletët. Nëse jeni duke kërkuar dashurinë, do ta gjeni lehtë. Një rebel i zjarrtë do të jetë i magjepsur nga kreativiteti dhe inteligjenca juaj. Së bashku, do të filloni një jetë aventureske që kurrë nuk do të jetë e mërzitshme. A jeni tashmë në një marrëdhënie serioze? Merrni këtë mundësi për të shijuar një largim romantik me dashurinë tuaj. Çlirimi i presioneve të shtëpisë do të rigjallërojë pasionin tuaj të përbashkët.

Akrepi

Koha e kaluar me çështje të shtëpisë do të sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të magazinuar qilarin, për të sistemuar një dhomë të zbrazët dhe për të bërë punët shtëpiake. Mos lejoni punëdhënësin juaj të flasë për shpenzimet e orëve të gjata në zyrë. Prioriteti juaj duhet të jenë më të afërtit dhe më të dashurit. Merrni pjesë në sa më shumë recitale, shfaqje dhe lojëra. Ju nuk mund ta kuptoni, por mendimi juaj do të thotë shumë për një fëmijë. Duke treguar interes në aktivitetet e tyre, besimi do të fluturojë.

Shigjetari

Fuqitë e tua të komunikimit janë të forta. Është e lehtë të lidheni me njerëzit, pavarësisht sfondit të tyre. Si rezultat, do ta gjeni të lehtë të bëni biznes, të krijoni marrëveshje dhe të nxitni shkaqet. Merrni këtë mundësi për të shtyrë agjendën tuaj. Askush nuk do të mendojë se jeni duke neglizhuar. Përkundrazi, ata do të jenë të mahnitur dhe të kënaqur nga përpjekjet tuaja. Nëse keni mundësi të nënshkruani një kontratë, veproni kështu. Do të kënaqeni, personalisht dhe profesionalisht.

Bricjapi

Jepini dashurisë tuaj një mjedis të bukur. Ju punoni shumë për të fituar paratë tuaja. Përdorini ato për të blerë mobilje dhe vepra arti që ju mbushin me kënaqësi. Trajtojeni veten me një buqetë me lule të freskëta. Merrni kujdes shtesë me pamjen tuaj. Kur e trajtoni veten si mbret, të tjerët do të ndjekin shembullin. Së shpejti do të merrni oferta pune dhe ftesa sociale që janë në përputhje me fuqinë tuaj. Përfitoni plotësisht nga këto mundësi të arta.

Ujori

Shkëndijës suaj sociale është e vështirë t`i rezistosh. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të gjetur dashurinë, të bëni miq dhe të tërhiqni mundësi profesionale. Do të bëni një përshtypje të mirë në një takim të parë ose intervistë pune. Merrni pjesë në sa më shumë festa. Do të bëni disa kontakte të vlefshme. Nëse jeni të pasigurt për pamjen tuaj, dilni dhe blini rroba të reja. Gjetja e pjesëve që përputhen me ju do t`ju ngrejë shpirtin peshë. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë të zgjidhni, kërkojini ndihmë një Peshoreje.

Peshqit

Lërini impulset tuaja romantike të dalin në sipërfaqe. Ndjenjat për dikë duhet të komunikohen. Edhe nëse objekti i dashurisë suaj nuk i kthen ndjenjat tuaja, do të jeni i lumtur që jeni i sinqertë. Mos u habitni kur të frymëzoheni për të ndjekur një objektiv që keni mbajtur sekret për vite me rradhë. Në vend që të ndiheni i vetëdijshëm për këtë ëndërr, do të jeni gati për ta ndarë atë me botën. Miratimi i vetëm që ju kërkoni është nga vetja.

Përshtatur nga: Russell Grant

F.H/Tiranapost.al

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]