Horoskop Te gjitha

Horoskopi për datën 16 maj nga Russell Grant


Russell Grant është astrologu më i dashur i britanikëve dhe një ndër më të njohurit në botë, parashikimet e të cilit na habisin për vërtetësinë e tyre. Lexoni atë që thotë parashikimi i tij për ditën e mërkurë, 16 maj 2018.

Dashi

Ndjekja e një projekti në grup, jashtë terrenit mund të jetë e pamundur. Gjithkush është kokëfortë dhe i kapur ndaj mendimeve të tij duke refuzuar të dëgjojë ndonjë pikëpamje tjetër. E gjithë kjo është një humbje kohe dhe parash. Mund të jetë më mirë ta bëni këtë punë vetë. Njerëzit do të kritikojnë punën tuaj. Lërini vërejtjet negative në hije. Është më e rëndësishme të përmbushni këtë detyrë. Të paktën ju jeni të gatshëm të merrni përgjegjësinë për vendimet tuaja.

Demi

Është e vështirë për ju që të vazhdoni me kërkesat e karrierës suaj. Një menaxher vazhdon të ndryshojë mendjen. Ju jeni lodhur duke u përpjekur për të kënaqur dëshirat e tyre. Në vend që të mbeteni në këtë situatë stresuese, shikoni për një më të mirë. Keni aftësi mbresëlënëse. Një kompani që vlerëson zellin tuaj, kreativitetin dhe sjelljen e qetë do t’ju ofrojë një pozicion mbresëlënës. Lërini vështirësitë që po përjetoni të veprojnë si një trampolinë për sukses.

Binjakët

Nëse nuk jeni pranuar në një organizatë, klub apo kompani, qëndroni të qetë. Megjithëse ju duket se jeni një përshtatje e përkryer për këtë vend, dikush ka bllokuar hyrjen tuaj. Në vend që të përpiqeni të zbuloni se kush e ka krijuar këtë telash, vendosni një qëllim të ri. Ju mund të vendosni të formoni grupin tuaj ose të filloni një biznes. Njerëzit të cilët janë refuzuar në mënyrë të ngjashme do të gjejnë një vend në grupin tuaj. Merrni këtë mundësi për të sfiduar qëndrueshmërinë.

Gaforrja

Xhelozia do të mbështesë kokën e saj të shëmtuar tek ju. Nëse jeni të shqetësuar për besnikërinë e partnerit tuaj, merrni frymë thellë. Është e mundur që dyshimet tuaja të jenë tërësisht të pabazuara. Besimi është themeli i çdo marrëdhënieje të shëndetshme. A ju ka akuzuar dashuria juaj se jeni jobesnikë? Mos u mërzisni duke mbrojtur veten. Ju s`keni përse të qetësoni egon e brishtë të dikujt. Mbani miqësi dhe krijoni aktivitete që ju bëjnë të lumtur, edhe nëse kjo shkakton prishjen e marrëdhënies.

Luani

Partneri është i zemëruar për suksesin tuaj në karrierë. Ai nuk është i kënaqur me luajtjen e një roli mbështetës. Edhe pse e keni inkurajuar që të ndjekë ëndrrat, nuk ka arritur t`i ndjekë. Ky nuk është faji juaj. Merrni këtë mundësi për të eksploruar ndjenjat tuaja. A doni të qëndroni së bashku? Nëse po mendoni të shkëputeni, bëjeni. Shqetësimi për një të dashur të panevojshëm dhe xheloz po pengon progresin tuaj.

Virgjëresha

Kërkesat e një personi fëminor ju nervozojnë. Ju jeni lodhur nga përpjekja për të qetësuar këtë koleg të papjekur. Në vend të injorimit të sjelljes së tij, raportojeni. Kur njerëzit ta kuptojnë se çfarë ndikimi negativ ka ky dëmtues në pjesën tjetër të grupit, do të hyjnë në veprim. Ndërkohë, ju do të jeni në gjendje të përfundoni një projekt para afatit përfundimtar. Mos u habisni nëse ju jepet një shpërblim ose çmim si falënderim për zellin tuaj. Aftësia juaj për të qëndruar i qetë nën presion, është një pasuri e çmuar.

Peshorja

Ju nuk dëshironi të bëni kompromis, gjë që është e pazakontë. Në vend që të shqetësoheni me kërkesat e një partneri të çoroditur, ju do ta lini të vazhdojë të flasë. Keni gjëra më të rëndësishme për të bërë se sa të kënaqni tekat e tyre. Qëndrimi juaj jobashkëpunues do të vijë si një surprizë e keqe për gjysmën tjetër. Më në fund, ai do të kuptojë se nuk është një ide e mirë për t`ju detyruar. Pas disa kërcënimeve bosh, do bëhen lojtarë të ekipit. Mbështetuni tek krahët tuaja dhe mbani premtimet.

Akrepi

Një çrregullim ju krijon stres. Ju jeni lodhur duke u ndarë mes partnerit tuaj romantik dhe familjes. Kur të afërmit denigrojnë dashurinë tuaj, thojini atyre të ndalojnë. Mos i pranoni asnjë fjalë deri sa ta trajtoni marrëdhënien tuaj me respektin që meriton. Nëse dashuria juaj po përjeton me vështirësi një problem shëndetësor ose varësi, mos flisni me njerëz të këqinj për këtë. Përqendrohuni në marrjen e ndihmës që ju nevojitet. Një agjenci qeveritare mund t’ju tregojë një grup që do t’ju ndihmojë.

Shigjetari

Dikush që këmbëngul në imponimin e njohurive të tij mbi ty, po t`i lodh nervat. Është koha t’i tregoni këtij kolegu çfarë mendoni për sjelljen e tij të paqartë. Ju jeni punësuar sepse keni aftësi të vlefshme. Njerëzit që minimizojnë kontributet tuaja nuk janë të denjë për kohën dhe vëmendjen tuaj. Në vend që të prisni për lavdërimin që nuk do të vijë kurrë, vazhdoni të bëni punën tuaj. Shefi juaj më në fund do të shohë se kush është më i vlefshëm për kompaninë. Ky person nuk do të ketë më me një opinion të fryrë për veten.

Bricjapi

Kujdes në punë! Edhe pse nuk ju pëlqen të punoni për dikë që ju nënvlerëson, kjo marrëdhënie ka bërë shumë për ju. Ju keni fituar disa aftësi të vlefshme nga ky ekspert. Duke paguar detyrimet tuaja për pak kohë, do të jeni në gjendje të uleni çdo pozicion që dëshironi. Deri atëherë, qëndroni të qetë dhe krijoni disa strategji përballuese. Jepini vetes shpërblime periodike për të duruar këtë situatë të vështirë. Kur e trajtoni veten mirë, të tjerët do të ndjekin shembullin tuaj.

Ujori

Tentativa për të nxitur një të afërm në një vendim do të jetë shkatërrimtare. Ju keni të bëni me dikë që ka nevojë për rehati fizike. Duke i detyruar ata në një situatë të caktuar, do t`i lodhni dhe do shkaktoni pakënaqësi të madhe. Është më mirë të dini t`i ndani gjërat. Ju mendoni se është budallallëk që t`i lejoni vështirësitë momentale të hyjnë në rrugën e rritjes personale. Po nuk është e vërtetë.

Peshqit

Dikush do të përpiqet t`ju manipulojë me një udhëtim. Mos e kapni karremin. Ju keni qenë gjithmonë i ndërgjegjshëm ndaj të tjerëve. Kur ju jepni favore ose jepni kredi, kjo është për shkak se ju dëshironi ta bëni këtë. Një individ i papërgjegjshëm do të ankohet që ju i trajtoni të tjerët më mirë se atë. Ju nuk keni ndërmend të humbisni kohën dhe burimet e çmuara për një person që do t’i zhdukë ato./F.H/Tiranapost.al

Përshtatur nga: Russell Grant

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]