• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 15 mars nga Russell Grant


  Dashi

  Plotësimi i boshllëqeve në njohuritë tuaja nuk do të jetë i lehtë, por do të jetë i dobishëm. Regjistrohuni në një kurs që mund të zgjerojë mundësitë e karrierës tuaj. Mësoni një gjuhë të huaj që do t’ju lejojë të udhëtoni nëpër botë e të fitoni para. Ju nuk do të jeni në gjendje të shpëtoni një mik nga instinktet e tij më të këqija.

  Demi

  Nëse po kërkoni një punë të re, bëni ndryshime në situatën e tanishme. Do të jetë shumë më e lehtë të tërhiqni një mundësi të mirë pune kur jeni mirënjohës. Nëse jeni të papunë, gjeni rastin të pushoni pak dhe të reflektoni. Ju duhet të jeni të lirë të merrni vendimet tuaja. Mënyra më e mirë për të mësuar është përmes përvojës personale. Përveç kësaj, ju keni instinkte të frikshme.

  Binjakët

  Një argument rreth financave do të pastrojë ajrin. Lëreni partnerin tuaj romantik ose të biznesit të ndani ndjenjat e tyre pa i sfiduar ato. Sapo të kenë zbuluar zhgënjimin e tyre, mund të ndërtoni një zgjidhje së bashku. Mos harroni se ju jeni në të njëjtën anë. Mundësitë e karrierës që dëshironi nuk janë në dispozicion. Bëni mendjen tuaj të lumtur, pavarësisht nga statusi i punës. Mënyra më e mirë për të tërhequr pasuri të mirë është të rrezatoni lumturinë. Mendoni gjatë dhe të vështirë dhe bëni një listë të gjërave që ju mbushin me eksitim. Së shpejti, perspektivat e punësimit tuaj do të përmirësohen.

  Gaforrja

  Që të ndiheni më mirë duhet të kujdeseni për shëndetin. Gjumi i mjaftueshëm është kritik për mirëqenien tuaj. Krijoni një rutinë pushimi. Qëndroni të paktën për pak larg kompjuterit. Dëgjoni muzikë relaksuese ose lexoni një libër. Mos kini frikë t’ia ktheni shpinën një ideje të vjetër. Ju jeni rritur nga ajo ide, por jepini vetes lejen për të arritur diçka më të madhe dhe më të mirë.

  Luani

  Një pengesë po ju streson. Në vend që të fokusoheni në këtë problem, kthejeni vëmendjen tuaj në një detyrë rutinë. Nëse nuk jeni të ftuar në një festë, bëni një plan tjetër. Argëtohuni në një mënyrë ose në një tjetër. Ju keni për qëllim të ndiqni rrugën tuaj; ju jeni një udhëheqës, jo një ndjekës.

  Virgjëresha

  Marrja e shumë përgjegjësive në shtëpi ju mërzit. Është koha për t’i deleguar detyrat tek të afërmit. Nëse jetoni vetëm, mendoni rreth punësimit të një shërbimi pastrimi. Kjo do t’ju japë kohë dhe energji për të ndjekur hobin tuaj të preferuar. Investoni në lumturinë tuaj. Kur i trajtoni të tjerët mirë, ata do t’ju japin më të mirën.

  Peshorja

  Lumturinë nuk ta japin këshillat e askujt. Është më mirë të dëgjoni intuitën tuaj. Jeni tip artisti. Ndjekja e një fushe krijuese do të jetë më e dobishme sesa çdo punë tjetër. Nëse i luani mirë letrat, mund ta shisni punën tuaj dhe të nxirrni fitime. Nëse nuk ndjeheni mirë, qetësohuni. Jini të mëshirshëm ndaj çdo dhimbjeje që ndjeni.

  Akrepi

  Një partneritet biznesi nuk po shkon sipas planit. Do të ishte më mirë të ecni vetëm. Shkëputeni këtë aleancë sa më shpejt që të jetë e mundur. Xhelozia mund të zërë vend në marrëdhënien tuaj. Nuk mund të detyroni askënd t`ju dojë. Nëse doni një partner, përqendrohuni në atë që ai dëshironi dhe respektojeni.

  Shigjetari

  Lajme të zhgënjyera për një çështje personale nuk duhet t`ju pengojnë për të ecur përpara. Kur një derë mbyllet, një tjetër hapet. Kërkoni një mënyrë për të realizuar qëllimin tuaj pa zhurmë. Nëse një i afërm nuk mund t’ju ndihmojë me para, ju mund t`ia dilni vetë. Do gjeni një vend më të mirë për të jetuar. Durimi juaj më në fund do shpërblehet.

  Bricjapi

  Një rival i fshehur po ju fut në vështirësi. Nëse ka qenë e vështirë të përparoni, duhet të provoni një strategji të ndryshme. Jini të gatshëm ta çoni vëmendjen te vetja. Bëni propozime, bëni pyetje dhe ofrohuni për të mësuar aspekte të ndryshme të një pune. Nëse jeni të hutuar, merrni pak frymë thellë dhe largohuni nga situata. Kur i përdorni ndjenjat tuaja si busull, merrni vendime që përshtaten me ndërgjegjen tuaj.

  Ujori

  Kjo nuk është një kohë e mirë për të negociuar një ngritje rroge ose në detyrë. Punëdhënësi juaj nuk është i prirur t’ju japë paratë që dëshironi. Nëse doni të rritni të ardhurat tuaja, duhet të jeni shumë i rëndësishëm për organizatën. Shko përtej thirrjes së detyrës. Ndjenja e fajit për një të dashur nuk do t’i ndihmojën as ata e as ju. Mënyra më e mirë për të përmirësuar gjendjen e tyre është të përqendroheni në të gjitha cilësitë pozitive.

  Peshqit

  Qëllimet e karrierës do t`i përmbushni shpejt. Jini të durueshëm. Kujtojini vetes se gjithçka vjen në kohën e duhur. Sa herë që ndiheni të dekurajuar, kthejeni vëmendjen te kujtimet ose planet që ju mbushin me emocion. Sa më e mirë të jetë gjendja juaj, aq më shpejt do t`i shkelni pengesat. Së shpejti, puna e ëndrruar do të jetë e juaja.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]