• Shqip
 • English
 • E hënë, 22 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 14 shtator nga Russell Grant


  Russell Grant është astrologu më i dashur i britanikëve dhe një ndër më të njohurit në botë, parashikimet e të cilit na habisin për vërtetësinë e tyre. Lexoni atë që thotë parashikimi i tij për ditën e premte, 14 shtator 2018

  Dashi

  Ju jeni duke u përpjekur për të futur logjikën në një situatë emocionale. Kjo thjesht nuk do të funksionojë. Kur zemra juaj ju nxit të bëni diçka, duhet t’i bindeni thirrjes së saj. Njerëzit do të vënë në pikëpyetje gjykimin tuaj, por do të ndiheni mirë për një vendim që përfshin punën. Jini realistë në lidhje me çështjet financiare. Nëse jeni thellë në borxhe, është koha për të ndryshuar procesin. Paguani kreditorët.

  Demi

  Mos luani me ndjenjat e dikujt. Nëse nuk jeni i sigurt se si ndjehesh për një admirues, jini i sinqertë. Situata më pas do të shkaktojë vetëm zemërim dhe pakënaqësi. A keni një partner? Rezistojini impulsit për të kritikuar çdo lëvizjeje të tij. Ju keni vështirësi në zotërimin e një subjekti. Kërkoni ndihmë. Shkoni tek një mësues i përshtatshëm.

  Binjakët

  Mos mendoni se qasja e familjes suaj është më e mira. Megjithëse jeni rritur duke i besuar disa gjëra, mos u fokusoni aq shumë në ato parime. Ju jeni shumë më të hapur se shumica e të afërmve tuaj. Adaptoni bindje që nxisin eksplorimin dhe studimin. Dogmat rigoroze nuk ju përshtaten. Nëse doni të punoni në një fushë krijuese, duhet të merrni përvojën që nevojitet. Nuk ka rëndësi nëse kjo do të thotë të punoni si një praktikant i papaguar ose të merrni një pozicion fillestar. Një sakrificë personale do të çojë në gjëra më të mëdha dhe më të mira.

  Gaforrja

  Mos u tërhiqni në një bisedë të çuditshme ose skandaloze. Përhapja e tregimeve të këqija do të reflektojë keq për ju. Nëse nuk mund të thoni asgjë të mirë, më mirë heshtni. Liria juaj do të shpërblehet. Një punëdhënës i cili e vlerëson heshtjen tuaj do t’ju dërgojë në një udhëtim biznesi magjepsës. Para se të pranoni të shkoni, bëni disa kërkime. Do të zbuloni disa gjëra shqetësuese për sjelljen e tij në të kaluarën. Mos i jepni këtij mashtruesi paratë tuaja të fituara me vështirësi.

  Luani

  Një qëndrim kokëfortë do të minojë një marrëdhënie. Jini të hapur ndaj sugjerimeve të partnerit tuaj. Këmbëngulja për të bërë gjërat në rrugën tuaj do të krijojë pakënaqësi të madhe. Gjysma tjetër e juaja do marrë drejtimin për të bërë ca ndryshime nga të cilat do të përfitoni të dy. Kini kujdes për të mos bërë blerje të panevojshme me një kartë krediti. Këto shpenzime mund të shtohen shpejt, duke ju lënë një surprizë të pakëndshme në fund të muajit. Sa herë që është e mundur, paguani para. Mbani hapur linjën tuaj të kredisë për emergjenca.

  Virgjëresha

  Mos dilni në përfundime të parakohshme. Ju mendoni se i dini të gjitha përgjigjet, por ka informacion që është fshehur nga ju. Para se të akuzoni dikë se nuk është besnik, shikoni dhe prisni. E vërteta do të dalë kur ju e prisni më pak, duke shkaktuar një ndryshim. Pritshmëritë joreale të romancës po e dëmtojnë lumturinë tuaj. Nëse jeni vetëm, Mbase po kërkoni një ideal që nuk ekziston. Ulini pritshmëritë. A jeni në një marrëdhënie? Falënderoni forcat tuaja të dashurisë dhe pakësoni dobësitë e tyre.

  Peshorja

  Ju ndiheni pesimist dhe të hutuar. Është e vështirë të gjeni se cilin drejtim duhet të merrni kur t`u bëni ballë zgjedhjeve të këqija. Në vend që të ushtroni presion për të bërë një zgjedhje, bëni një tërheqje strategjike. Uluni në një vend të fshehtë ku mund të dëgjoni veten. Nëse një trajtim mjekësor nuk është duke ju ndihmuar, mendoni për një tjetër. Mund të duhet kohë për të identifikuar burimin e një dhimbjeje të bezdisshme . Një terapi alternative shëruese do të bëjë mrekulli për ju. Jini të hapur ndaj disa teknikave.

  Akrepi

  Ju jeni një person jashtëzakonisht pasionant, i cili nuk dëshiron të ketë një jetë të zakonshme. Si rezultat, qëndrueshmëria nuk ka shumë interes për ju. Mos u shqetësoni se çfarë mendojnë të tjerët. Në vend që të përpiqeni të fitoni miratimin e miqve, ndiqni rrugën tuaj. Jini të ndershëm me veten në lidhje me karakterin e një miku ose partneri. Nëse nuk ju bind dashuria e tij kërkoni për një partner tjetër. Ju nuk jeni tipi që mund të toleroni pabesinë. Kërkoni dikë si besnik si vetja.

  Shigjetari

  Megjithëse ka shumë punë për të bërë, është e rëndësishme të pushoni dhe të shijoni shoqërinë e kolegëve. Pyesni për shëndetin e tyre, kafshët shtëpiake dhe të afërmit. Kjo do ta bëjë një situatë stresuese më tolerante. Sekreti i tronditjeve për një çështje familjare do të dalë në dritë. Një i afërm i cili ka luftuar me një çështje shëndetësore ka nevojë për ndihmë. Jini i sjellshëm dhe i dhembshur ndaj të dashurit. Ai po vuan gjithashtu nga turpi.

  Bricjapi

  Mos zotëroni njohuritë dhe përvojën tuaj superiore ndaj të tjerëve. Të sapoardhurit kanë shumë për t’ju mësuar. Ata kanë aftësi që mund t’ju sjellin dobi. Duke qenë të hapur për kontributin e tyre, ju do të kultivoni respekt të ndërsjellë. Ky është lloji më i mirë i mjedisit mësimor. Mund të jetë e nevojshme të anullohet një udhëtim për shkak të një problemi teknik. Nëse makina juaj ka një defekt, çojeni tek një mekanik përpara se të nisni një udhëtim të gjatë.

  Ujori

  Mos e fusni hundën aty ku nuk iu përket. Nëse dikush heziton t`u përgjigjet disa pyetjeve tuaja, ndërroni temën. Nëse gjeni mospërputhje në historinë e ketij personi, bëni disa kërkime të pavarura. Ajo që do zbuloni do të ndryshojë rrënjësisht mendimin tuaj për të. Shikojini mirë pasqyrat financiare. Do të zbuloni disa gabime që janë bërë në favor të institucionit. Sa më shpejt që t’i zgjidhni këto probleme, aq më mirë. Kur bëhet fjalë për para, duhet të jeni vigjilentë për mbrojtjen e interesave tuaja.

  Peshqit

  Në vend që ta lini të dashurin tuaj të shkojë në një drejtim të padëshirueshëm, insistoni t`ju dëgjojë. Këmbëngulni t`i bëni gjërat në mënyrën tuaj. Në të kaluarën, provuat t`i nënvleftësoni dëshirat tuaja për të kënaqur të tjerët. Kjo çoi në mundësi të humbura dhe ëndrra të thyera. Mënyra më e mirë për të tërhequr dashuri është të doni veten.

  Ky post u publikua në Tiranapost.al dhe e përshtati nga Russell Grant, Fabjola Hije.

  Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]