• Shqip
 • English
 • E hënë, 22 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 13 shtator nga Russell Grant


  Russell Grant është astrologu më i dashur i britanikëve dhe një ndër më të njohurit në botë, parashikimet e të cilit na habisin për vërtetësinë e tyre. Lexoni atë që thotë parashikimi i tij për ditën e enjte, 13 shtator 2018

  Dashi

  Aftësia juaj e udhëheqjes do të shpërblehet. Mos u habitni kur t’ju ofrohet një pozicion i nivelit të lartë me shumë gjallërim. Përqendrohuni në një punë, por ama mos lini pas dore jetën tuaj sensuale. Merrni këtë mundësi për të shijuar një vakt të shijshëm, ose një trajtim në një spa luksoze. Kur e zbukuroni veten, tërhiqni admirues nga çdo cep. Nëse jeni vetëm, nuk do të jeni për një kohë të gjatë.

  Demi

  Durimi dhe këmbëngulja janë kritike. Qëllimet më të larta përfshijnë kohën, përpjekjet dhe sakrificat. Nëse jeni duke punuar për të përmirësuar kualifikimet tuaja, për të krijuar një faqe interneti ose për të trajtuar një çështje ligjore, duhet të jepni dorëheqjen për faktin se do të jetë një proces i gjatë. Dikush që e admiron qëndrimin tuaj do t’ju ofrojë një punë tjetër. Të jeni zëdhënës i një institucioni do t’ju përshtatet në mënyrë të përsosur. Do të përfaqësoni mirë punëdhënësin tuaj dhe do të tërhiqni publicitet të favorshëm.

  Binjakët

  Një përdorim i madh i burimeve do të kultivojë prosperitet. Merrni zakonin e vënies së një pjese të të ardhurave tuaja në një llogari kursimi ose daljes në pension. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të blerë rroba. Do të gjeni veshje që nxjerrin në pah karakteristikat tuaja më të mira dhe ju bëjnë të ndiheni të mrekullueshëm. Ecni përpara dhe shpenzoni pak më shumë para se zakonisht në këtë udhëtim pazaresh. Çdo gjë që blini do t’ju shtojë jetën.

  Gaforrja

  Të shqetësuarit seriozisht me problemet e një personi do të krijojë një partneritet të fortë. Ju keni të bëni me dikë që është zhgënjyer nga marrëveshjet në të kaluarën. Duke treguar se nuk jeni një manipulues egoist, do të jetë e mundur të krijoni një punë efektive së bashku. Joshja juaj është në një nivel të lartë. Mos u habitni kur dashuria juaj të grumbullojë komplimente. Pranoni një dhuratë bujare me mirënjohje. Nëse jeni vetëm, do të takoni dikë të veçantë në një klub nate ose në panair antik.

  Luani

  Thjeshtimi i jetës suaj do të lehtësojë stresin. Merrni këtë mundësi për të lënë mënjanë çdo gjë që nuk dëshironi më. Dhuroni, shisni ose hidhni poshtë objektet që s`ju duhen. Do të ndiheni të lehtë dhe të lirë si rezultat. Ju madje mund të frymëzoheni për të bërë një pushim. Kujtimet e fëmijërisë do t’ju shtyjnë të shtoni disa dekorime të tjera në shtëpinë tuaj. Zgjidhni artikujt e cilësisë së mirë. Veprat e  artit në shtëpi do t’ju bëjnë të buzëqeshni.

  Virgjëresha

  Studimi me një mësues do t’ju japë nxitje për të vazhduar praktikën. Jini të gatshëm për të lënë mënjanë disa supozime dhe për të shtuar teknika të reja në setin tuaj të aftësive. Puna juaj do të bëhet më mirë. Komunikoni me dashuri për mikun tuaj më të mirë ose partnerin romantik. Një shënim i përzemërt ose email do të marrë mirënjohje nga ana tjetër. Mos harroni të përmendni gjeste të llojit që keni vlerësuar gjithmonë.

  Peshorja

  Të mësoni të kujdeseni për veten është kritike. Ju keni tendencë për të lënë mënjanë nevojat tuaja për hir të të tjerëve. Është koha për t’i dhënë fund këtij impulsi. Bëni diçka për veten çdo ditë. Ju duhen më shumë para për luks. Merrni bileta për një koncert ose shfaqje që ju entuziazmon. Bëni një shëtitje me dikë që i ka qejf ato.

  Akrepi

  Talenti juaj për zgjidhjen e problemeve ju bën një anëtar të vlefshëm të ekipit. Merrni këtë mundësi për të kërkuar një punë më të mirë. Deri tani, keni pasur shumë talent. Ka ardhur koha për t’u kompensuar siç duhet. Misteri juaj tërheq më shumë admirues. Nëse doni të fitoni një punë, të fitoni zemrën e dikujt ose të siguroni një mundësi krijuese, dëgjoni më shumë se sa flisni. Njerëzit do të jenë aq të mahnitur nga heshtja juaj se do të punojnë edhe jashtë orarit për t’ju akomoduar.

  Shigjetari

  Përdorimi i përgjegjshëm i parave do t’ju lejojë të shijoni më shumë kohë të lirë për veten. Në vend që të bëni një mënyrë jetese ekstravagante, kini parasysh se si i shpenzoni burimet. Blini vetëm gjërat që ju nevojiten ose ju duhen thellësisht. Kjo do t’ju lejojë të ndërtoni një jastëk të rëndësishëm ekonomik. Një ëndërr do t`ju frymëzojë për një projekt krijues. Lërini pak pas dore punët e zakonshme. Vendosja e këtij projekti për një kohë më të përshtatshme do t`ju shkaktojë entuziazëm.

  Bricjapi

  Detyra juaj është që të vini rendin në mes të kaosit. Mund të jetë e nevojshme të lëshohen ultimatume për njerëzit që nuk e kanë bërë mirë pjesën e tyre. Qëndrimi juaj i rreptë do të vlerësohet nga ata që kanë bërë punën e tyre në mënyrë të plotë dhe me efikasitet. Koha e shpenzuar me miqtë do të jetë freskuese. Të jeni në gjendje të lidheni me njerëz që njohin jashtë punës është e shëndetshme. Ju jeni gjithashtu një partner i shkëlqyer, besnik dhe i afërm i devotshëm.

  Ujori

  Nëse ju ofrohet një punë që është si ato që keni kryer në të kaluarën, bëjeni. Mos e pranoni një detyrë që ju fut në një territor të panjohur. Jepini meritat njerëzve që u takojnë. Bëni kujdes në marrëdhënie me shefin dhe bëhuni shembull për kolegët e tjerë me sjelljen tuaj. Ky qëndrim do të lërë përshtypje të mirë mbi eprorët, kolegët dhe stafin tuaj.

  Peshqit

  Miqtë duan udhëzime nga ju. Kjo për shkak se ata admirojnë pikëpamjen tuaj filozofike të jetës. Në vend që të bëni panik në problemin e parë që ju del, trajtojeni çdo pengesë si një mundësi për të mësuar. Kjo aftësi për të mbajtur stresin në gji ju bën një shembull. Një qëndrim idealist tërheq mundësi të mrekullueshme për të udhëtuar, studiuar dhe shkruar. Kur zhgënjeheni, qëndroni pozitiv. Energjia juaj optimiste do t’ju çojë në rrugën më të mirë.

  Ky post u publikua në Tiranapost.al dhe e përshtati nga Russell Grant, Fabjola Hije.

  Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]