Horoskop Te gjitha

Horoskopi për datën 13 qershor nga Russell Grant


Russell Grant është astrologu më i dashur i britanikëve dhe një ndër më të njohurit në botë, parashikimet e të cilit na habisin për vërtetësinë e tyre. Lexoni atë që thotë parashikimi i tij për ditën e mërkurë, 13 qershor 2018.

Dashi

Mos nënshkruani një kontratë derisa t’ia tregoni atë një avokati. Ka disa klauzola konfuze që punojnë kundër jush. Ana tjetër do të përpiqet të nënvlerësojë rëndësinë e kësaj marrëveshjeje, por ju duhet të këmbëngulni për ndryshimin e saj. Jeta juaj e dashurisë shkëlqen. Nëse jeni vetëm, do të takoni dikë të veçantë në një festë. Ju tërhiqeni nga ngrohtësia dhe bujaria e tij, ndërsa ai nga entuziazmi juaj. A keni një partner? Ai mund t’ju japë një dhuratë të mrekullueshme.

Demi

Një punë fitimprurëse do t’ju ofrohet. Prisni disa ditë para se të pranoni. Pas disa pyetjeve në lidhje me detyrat që ky pozicion përfshin, ju mund të vendosni ta mbyllni atë. Shtimi i zbukurimeve në shtëpinë tuaj është një mënyrë e mirë për të treguar kreativitetin tuaj. Ju do të zbuloni disa pjesë të bukura të mobiljeve antike. Tregoni dashurinë tuaj për luks. Nuk do të gjeni gjëra të tilla mbresëlënëse, përsëri.

Binjakët

Edhe pse jeni tunduar për të ndryshuar imazhin tuaj, nuk duhet të bëni ndonjë ndryshim drastik. Një model flokësh që duket bukur tek idhulli yt i preferuar mund të mos ju përshtatet. Bisedoni me një stilist në lidhje me mundësitë tuaja, pastaj prisni një javë përpara se të bëni zgjedhjen tuaj. Mos u bëni aq i shpejtë sa të mendoni se do të bëheni miq më të mirë. Ju urreni që veproni në errësirë.

Gaforrja

Ndiheni në huaj në një grup. Një pjesë e problemit është që ju mungon njohuria dhe përvoja. Merrni trajnime që do t’ju lejojnë të trajtoheni si të barabartë. Duhet të bëni disa sakrifica personale për të zotëruar këto mësime, prandaj bëhuni të përgatitur. Më shumë para për luks do të bëhen të disponueshme. Merrni këtë mundësi për të kënaqur anën tuaj sensuale. Blerja e disa artikujve të kushtueshme për shtëpinë tuaj do të jetë kënaqësi. Ju jeni të lodhur nga kursimi.

Luani

Një përpjekje bashkëpunuese do të godasë një pengesë. Ju keni të bëni me dikë që ka shpresa jorealiste. Përpjekja për të kënaqur tekat e tyre do të jetë një humbje kohe e vlefshme. Është më mirë të jepni një përgjigje të hapur ndaj kërkesave të tyre. Ndershmëria juaj do të shpërblehet më vonë. Karizmi juaj tërheq admirues nga çdo drejtim. Nëse kërkoni dashuri, do ta gjeni me dikë që ndan pasionin tuaj për jetën. A keni një partner? Merrni pjesë në një festë.

Virgjëresha

Gjëja e fundit që ju dëshironi është të punoni me dikë që nuk bie dakord me mendjen tënde. Marrja e këtij pozicioni do të jetë jashtëzakonisht frustrues. Është më mirë të qëndroni aty ku jeni. Një mik i pasur do t’ju ofrojë disa sende luksoze që nuk i duhen më. Mos u fyeni nga ky gjest. Kjo nënkupton dashamirësi. Ju do t’i shijoni këto dhurata më shumë sesa prisni. Keni një vlerësim të thellë për sendet e punuara me dorë, të bëra nga materiale cilësore.

Peshorja

Do të jetë më e vështirë nga sa pritej hyrja në një organizatë ekskluzive. Pasi të keni marrë dritën jeshile, mund të vendosni që ky grup nuk është për ju. Do keni të bëni me njerëz nga një mori sfondesh. Mos paguani një tarifë të shtrenjtë hyrjeje. Bashkëpunimi në një projekt të artit do të ngrejë shpirtrat tuaj. Ju nuk mund të përballoni materialet e shtrenjta, të nevojshme për të bërë një ndikim të madh. Duke bashkuar burimet tuaja, do të jetë e mundur të blini atë që keni nevojë.

Akrepi

Lufta me një partner romantik rreth parave do të pengojë bashkimin tuaj. Nëse do të qëndroni së bashku, duhet të takoheni me një specialist financiar. Jini gati për të bërë disa kompromise. Perspektivat profesionale janë të shkëlqyera. Nëse gjithmonë keni dashur të punoni për një kompani të shquar, kjo është koha për të aplikuar. Do t`ju ofrohet një pozicion që bazohet në aftësitë tuaja organizative.

Shigjetari

Një i sapoardhur ju ka rënë në sy, por mos u bëni shumë të shpejtë për të bërë një lëvizje. Pas njohjes së këtij individi, mund të vendosni që nuk jeni të përshtatshëm për njëri-tjetrin. Gjëja e fundit që duhet është një partner romantik. Mundësia për të zgjeruar njohuritë tuaja do të bjerë në prehër. Përfitoni më shumë nga një mundësi për të udhëtuar në një qytet historik. Ju do të keni një kohë të mrekullueshme për të vizituar restorantet, dyqanet dhe vendet me interes historik. Mos harroni të merrni disa suvenire.

Bricjapi

Nëse po mbani një regjim shëndetësor, duhet të keni një qasje të dyfishtë. Hani një dietë ushqyese me një program stërvitjeje. Do t`ju duhet më shumë kohë se sa pritej për të kuptuar përfitimet e kësaj rutine, prandaj jini të durueshëm. Roma nuk u ndërtua brenda një dite. Një partner romantik do t’ju japë dashurinë dhe mbështetjen që ju nevojitet për të bërë një ndryshim rrënjësor. Përdoreni këtë mundësi për të transformuar stilin e jetës tuaj. Ju do të ndiheni shumë më mirë kur të thyeni zakonet toksike që ju kanë mbajtur peng.

Ujori

Nëse nuk mund të paguani për diçka me para në dorë, lërini në raft. Ju gjithmonë mund të ktheheni për to kur të jeni në një pozitë më të mirë financiare. Çojeni vëmendjen në rritjen e të ardhurave tuaja. Një marrëdhënie romantike është burim i lumturisë së thellë. I dashuri juaj është i vendosur t`ju lavdërojë. Pranojini. Kur bëheni më të hapur ndaj butësisë, lidhja juaj lulëzon dhe rritet.

Peshqit

Një ekspeditë gjuetie do të jetë zhgënjyese. Do të shihni shumë prona që nuk plotësojnë nevojat tuaja. Nëse po bëni kërkesa joreale, jini të gatshëm të ulni standardet tuaja. Përndryshe, ju mund të vendosni të eksploroni lagjet që janë larg zonës tuaj të ëndrrave. Një punë e mrekullueshme do t’ju jepet. Marrja e pagesës për të ushtruar kreativitetin tuaj do të rrisë besimin tuaj. Kushdo që tha se nuk mund të fitoni para nga të qenit një artist profesionist e ka gabim. Njerëzit janë të gatshëm të paguajnë një çmim për talentin tuaj.

Ky post u publikua në Tiranapost.al dhe e përshtati nga Russell Grant, Fabjola Hije.

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]