• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 13 mars nga Russell Grant


  Dashi

  Sa më aktiv të jeni, aq më i lumtur do të ndiheni. Duke u marrë me një projekt të vështirë, do të fitoni respektin e eprorëve tuaj. Përgatituni për të marrë një ngritje në detyrë. Pasi të përfundoni punët tuaja, kaloni pak kohë me njerëzit tuaj të preferuar. Uluni për të biseduar me miq të cilët do t`ju ndihmojnë në marrjen e një vendimi.

  Demi

  Mos lejoni askënd t`ju shtyjë për të marrë një vendim. Kini besim tek ajo që ndjeni; ajo kurrë nuk do t’ju drejtojë gabim. Nëse jeni lodhur nga debatimi i një çështjeje, shkurtoni bisedën. Bëjini të qartë se nuk jeni të disponuar për të diskutuar më. Pasi ta keni zgjidhur këtë pjesë, do të jeni në gjendje të kaloni në tema më interesante. Mësoni se si të bërit mobilje, rroba apo ushqim do t’ju japë kënaqësi të madhe. Puna e bërë nga duart tuaja është terapi e mirë për ju.

  Binjakët

  Ndihma për pjesëtarët vulnerabël të komunitetit ju jep paqe. Ju jeni në gjendje të apeloni tek autoritetet. Duke mbështetur pretendimet tuaja me fakte dhe shifra të besueshme, do të merrni burime shumë të nevojshme. Paratë nga një trashëgimi do vijnë. Kjo është një kohë e mirë për të bërë kërkime në një kompjuter. Mos blini asgjë të shtrenjtë deri në prill.

  Gaforrja

  Nëse emocionet tuaja ju kërkojnë të zgjidhni një rrugë të pazakontë, kini kujdes. Shkuarja në një udhëtim në distancë të gjatë është me vlerë. Nëse keni një partner, merreni me vete. Ky udhëtim do t’ju kujtojë pse jeni tërhequr nga njëri-tjetri. Jeni vetëm? Do të takoni dikë të veçantë në këtë aventurë. Arritjet e tij do t`ju përshtypje.

  Luani

  Kalimi i vëmendjes tek vetja do t`ju sjellë kënaqësi. Nëse jeni duke kërkuar dashuri ose para, do të keni sukses. Një takim pasionant është në horizont. Një njeri si ju duhet të gërmojë thellë në kënaqësitë e jetës sa herë që të jetë e mundur.

  Virgjëresha

  Ju keni aftësinë për t`i shmagur debatet. Do të jetë e pamundur të merrni vendime të nxituara. Përqëndrohuni në efektet afatgjata të vendimeve. Një marrëdhënie romantike po zhvillohet. Ndiheni mirë të qëndroni me dikë që e vlerëson intelektin tuaj të mprehtë. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, lëreni partnerin tuaj t`ju përkëdhelë.

  Peshorja

  Ju kërkoni t`i bëni miq të gjithë. Ky talent i rrallë ju lejon të infiltroheni pothuajse në çdo grup. Vazhdoni të përhapni mesazhin tuaj të paqes dhe harmonisë, madje edhe atyre që duket se synojnë të shkaktojnë mosmarrëveshje. Koha e shpenzuar me familjen mund të jetë qetësuese. Ju doni të jeni të rrethuar me njerëz që ju duan pa kushte. Nëse një i afërm ofrohet për të bërë një detyrë tuajën, pranoni. Ju e keni merituar një pushim.

  Akrepi

  Personalitetit tuaj joshës është vështirë t’i rezistosh. Merrni këtë mundësi për të kërkuar një favor. Sjellja juaj e guximshme do t`ju shpërblejë. Do merrni feedback pozitiv për një projekt që e keni për zemër. Keni punuar shumë dhe është e rëndësishme që të gjithë e kanë vënë re. Hapi tjetër është që ta përdorim këtë fitore si një trampolinë drejt një akti edhe më të madh.

  Shigjetari

  Njerëzit tërhiqen nga ju si një magnet. Energjia juaj optimiste i bën edhe zhgënjimet më të mëdha të duken të vogla. Si rezultat, ju kërkohet të bashkoheni me çdo organizatë dhe të merrni pjesë në çdo festë. Pranoni vetëm ftesat që ju entuziamojnë më shumë. Detyra juaj është të ndiheni sa më mirë që të jetë e mundur, pavarësisht nga rrethanat tuaja. Ky optimizëm natyror është superfuqia juaj më e madhe. Një pengesë karriere që dukej e pakapërcyeshme do të zhduket në ajër. Kjo sepse ju nuk pranuat të dekurajoheshit përballë telasheve.

  Bricjapi

  Qëndrimi juaj serioz ndaj jetës mund të jetë frikësues. Shumë njerëz kanë frikë t’ju afrohen juve, duke pasur frikë se do t’i quani të cekët. Ata që ndajnë të njëjtën dëshirë me ju për të ndërtuar diçka me vlerë të qëndrueshme, nuk do të hezitojnë të bëhen miqtë tuaj. Mbështetuni mbi këta miq dhe bashkëpunëtorë kur keni nevojë për ndihmë. Megjithë aftësitë tuaja të jashtëzakonshme, ju nuk mund ta bëni të gjithë punën vetëm. Bashkëpunimi me një artist të talentuar do të ngjallë impulset tuaja artistike. Bindjuni dëshirës për të pikturuar, ose shkruar.

  Ujori

  Një sasi e paprecedentë lirie ju është dhënë. Shefi juaj respekton aftësinë tuaj për të gjetur trendet në zhvillim. Ata do t’ju japin dritën jeshile për të promovuar ndonjë projekt që duket premtues. Mbështetja e një projekti kërkimi dhe zhvillimi do të jetë fitimprurëse. Pas punës, do të duash të ndryshosh veshje. Bëjani qejfin veten duke ndjekur një hobi. Nëse dikush ju sfidon me një garë, pranoni. Edhe pse konkurrenti juaj është i talentuar, ju do të dilni fitues, duke e bërë besimin të fluturojë.

  Peshqit

  Aftësia juaj për t’u përzier me turmën është avantazh. Mos u habitni kur të zbuloni disa informacione të privilegjuara. Do të ftoheni në një festë ekskluzive. Kjo është një arsye e shkëlqyer për të blerë një veshje të re. Zgjidhni diçka që ju bën të ndiheni të mahnitshëm. Do të tërhiqni admirues të cilët mund t’ju ndihmojnë në jetën tuaj personale dhe profesionale.

  *Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.