Horoskop Te gjitha

Horoskopi për datën 13 janar nga Russell Grant


Russell Grant është astrologu më i dashur i britanikëve dhe një ndër më të njohurit në botë, parashikimet e të cilit na habisin për vërtetësinë e tyre. Lexoni atë që thotë parashikimi i tij për ditën e enjte, 13 janar 2018.

Dashi

Ju do të bëni fjalë me dikë që vazhdimisht ju bën me nerva. Ballafaqimi me atë që nuk kujdeset për ndjenjat tuaja është i pakëndshëm. Në vend që të vazhdoni t’i nënshtroheni këtij abuzimi, kërkoni një rrugëdalje. Zhvendosja në një lagje tjetër ose nisja e një pune të re janë midis mundësive. Perspektiva për një fillim të ri ju mbush me emocion. Jeni lodhur duke punuar për një individ kokëfortë, i cili nuk do t`i dëgjojë arsyet. Kthejani shpinën errësirës ​​dhe lëvizni drejt dritës.

Demi

Largohuni nga një mundësi që përfshin kompromise morale. Do të urreni veten për shpërfilljen e ndërgjegjes suaj për hir të parave. Miqtë dhe familja do të shqetësohen, kur të zbulojnë se e hodhët poshtë këtë ofertë. Mos merrni mbrojtje për vendimin tuaj. Me kalimin e kohës, do të bëheni të qartë se keni bërë gjënë e duhur. Duke qenë i lidhur me individë të tillë, do të dëmtoni reputacionin tuaj. Nuk ia vlen rreziku. Një punë më e mirë do të vijë nëse jeni i duruar dhe pozitiv. Kini besimin.

Binjakët

Mashtrimi me faturat është bërë një profesion me kohë të plotë. Në vend që të plaçkisni të tjerët, gjeni një mënyrë për të rritur të ardhurat tuaja dhe për të zvogëluar shpenzimet. Nëse ju mungon trajnimi thelbësor i punës, është koha që të ktheheni në kolegj dhe të zhvilloni aftësitë tuaja. Trajtojeni shkollimin si një investim në sigurinë tuaj. Ju keni një mendje të mprehtë që e thith informacionin shpejt. Kryerja e një kursi do të përmirësojë në mënyrë dramatike shanset për kapjen e një pune fitimprurëse. Do të ndjeheni më pak të prirur të uleni në luks të shtrenjtë kur të arrini siguri ekonomike.

Gaforrja

Jini të kujdesshëm në lidhje me fillimin e një marrëdhënieje. Të qenurit i pavarur ju lëndon. Gjithashtu ju ndalon të përjetoni dashuri, dashamirësi dhe mbështetje. Nuk ka asgjë të keqe t`i besosh dikujt që ka demonstruar vazhdimisht besnikërinë e tij. Nëse jeni të dashuruar, është koha për të diskutuar një temë të ndjeshme. Disa të vërteta të forta do të zbulohen, por kjo është më mirë se sa të jetosh me gënjeshtra. Përveç ndarjes së shqetësimeve tuaja, duhet të jeni të hapur ndaj kritikave.

Luani

Një çështje e shëndetit kërkon vëmendjen tuaj. Ju jeni një person i rëndësishëm. Nëse ju mungon energjia për gjërat tuaja të preferuara, është koha për të bërë ndryshime. Kjo gjithashtu do t`ju ndihmojë për të adoptuar një qëndrim më pozitiv. Në vend që të jetoni me vuajtjen tuaj fizike, tregojini trupit se po bëni gjithçka të mundshme për të rifituar shëndetin tuaj. Jini më aktiv. Lavdëroni veten për marrjen e përgjegjësisë për mirëqenien tuaj.

Virgjëresha

Është e vështirë ta kuptosh partnerin tënd romantik. I dashuri juaj tjetër gjë thotë, e tjetër bën. Në vend që të përpiqeni të parashikoni veprimin e tyre të ardhshëm, kthejeni vëmendjen në një projekt krijues. Kur kënaqni dëshirat tuaja, dashuria që kërkoni do të rrjedhë. Ka mundësi që të jeni me dikë që nuk është partneri juaj ideal. Nëse është kështu, kaloni në kullota të gjelbërta. Së shpejti do të tërhiqni një admirues, i cili është shumë më i përshtatshëm për ju.

Peshorja

Ndaloni së jetuari në të kaluarën. Fuqia ështëte e tashmja. Pavarësisht nga pengesat që keni përjetuar, mund t’i ktheni gjërat në favor. Është thjesht çështje e dëgjimit të intuitës. Nëse dëshironi të jetoni në një zonë tjetër, të nisni një karrierë ose të zhvilloni talentin tuaj krijues, shfrytëzojeni këtë mundësi për të lëvizur. Një udhëtim do ju bënte mirë. Bëni diçka çdo ditë që t’ju tërheqë më afër ëndrrës suaj. Suksesi është i garantuar.

Akrepi

Luftoni pesimizmin tuaj. Kjo lloj negativiteti i largon mundësitë nga ju. Fitoni zakonin e dëgjimit të muzikës së gëzuar, shikoni filmat dhe lexoni librat që ju frymëzojnë. Ngadalë, por me siguri, do të jeni më të lumtur. Sfidat që dikur e bllokuan rrugën tuaj do të zhduken. A jeni ende skeptik? Trajtojeni këtë këshillë si një eksperiment interesant.

Shigjetari

Është e rëndësishme të jeni sa më të shkathët që të jetë e mundur. Menaxhimi i parave tuaja tuaja do të thotë të bëni kërkime. Para blerjes së artikujve të shtrenjtë, bëni disa krahasime të çmimeve në internet. Ju mund të gjeni atë që dëshironi për një çmim të zbritur në mënyrë dramatike. Nga ana tjetër, mund të mësoni se një vegël joshëse ka shumë probleme. Marrja e vendimeve të informuara për shpenzimet do t’ju kursejë shumë kohë. Kanalizoni sjelljen tuaj të disiplinuar në gjetjen e parave. Këto blerje do t’ju japin vite kënaqësie.

Bricjapi

Ju nuk lejoni askënd t’ju largojë nga qëllimet tuaja. Shumë njerëz mendojnë se ambiciet tuaja të karrierës janë joreale. Askush tjetër nuk ka arritur lartësi të tilla më parë. Ajo që të tjerët nuk e kuptojnë është se ju jeni unik. Dikush me ambicien tuaj ka një avantazh në konkurrencë. Gjërat që frikësojnë shumicën e njerëzve nuk do t’ju shqetësojnë aspak. Ju do të bëni çfarëdo që duhet për të shkuar përpara, edhe nëse kjo do të thotë të qëndroni në këmbë ndaj njerëzve shtypës ose arrogant, duke marrë përgjegjësi të jashtëzakonshme ose duke punuar orë të gjata.

Ujori

Është koha për t’u përballur me frikërat e fshehura. Ju keni bindur veten se sfida të caktuara duhet të shmangen me çdo kusht. Kjo ju bën që të mos e kuptoni potencialin tuaj të plotë. Kuptoni përse jeni kaq ngurrues për të shkuar poshtë kësaj rruge. Gjëja më e keqe që mund të ndodhë është se përpjekjet tuaja do të dështojnë. Trajtojini dështimet si mësime. Adaptimi i kësaj pikëpamjeje do të rrisë suksesin tuaj. Pamjaftueshmëria e përkohshme është një çmim i vogël për të paguar për arritjet.

Peshqit

Miqtë nuk janë duke ju mbështetur. Ata mendojnë se është e pamend që të hyni në një territor të ri. Kthejeni një vesh të shurdhër ndaj këtyre paralajmërimeve. Qëndrimi në të njëjtin vend ju bën të ndiheni të shtypur. Ju dëshironi të provoni përvoja të pazakonta. Nëse kjo do të thotë të udhëtosh në një vend ekzotik, ashtu qoftë. Shkuarja me një grup arsimor ose kulturor do të ulë shpenzimet. Regjistrohuni për një turne tani. Nuk do të zhgenjeheni.

Përshtatur nga: Russell Grant

F.H/Tiranapost.al

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]