Horoskop Te gjitha

Horoskopi për datën 12 korrik nga Russell Grant


Russell Grant është astrologu më i dashur i britanikëve dhe një ndër më të njohurit në botë, parashikimet e të cilit na habisin për vërtetësinë e tyre. Lexoni atë që thotë parashikimi i tij për ditën e enjte, 12 korrik 2018.

Dashi

Bëjeni atë misionin tuaj për të punuar më me zgjuarsi e jo me vështirësi. Energjia juaj e jashtëzakonshme ju bën shumë më produktiv se sa kolegët tuaj. Marrja e pagesës në bazë të komisionit mund të jetë marrëveshja më e mirë për ju. Drejtimi i një ekskluziviteti gjithashtu mund të jetë fitimprurës. Shefi juaj po ju kërkon që të shpenzoni më shumë kohë në zyrë. Jini të ndershëm në lidhje me përparësitë tuaja. Ju nuk mund të neglizhoni nevojat e të dashurve për punën.

Demi

Nëse kërkoni dashuri, vendoseni veten larg nga turma. Ju keni qenë i bekuar me talent të jashtëzakonshëm artistik. Vendosja në dukje do të tërheqë admirues nga çdo cep. A keni një partner? Marrëdhënia juaj gjithmonë funksionon më mirë kur të përmbusheni në mënyrë krijuese. Dikush po përpiqet të imponojë besimet e tij fetare ose kulturore mbi ju. Bëjani ca gjëra të qarta dhe nëse vazhdojnë me të njëjtën histori, largohuni prej tij.

Binjakët

Një praktikë shpirtërore është çliruese. Kurdoherë që ndiheni të tronditur nga frika financiare, ndryshoni fokusin tuaj. Komunikimi me natyrën, duke punuar në projekte krijuese dhe duke u ushtruar do bëjë që çështjet e përditshme të duken të parëndësishme. Mos harroni, gjërat që sjellin lumturi të madhe shpesh nuk blihen me lekë. Ju nuk jeni i sigurt nëse doni të jeni pjesë e një çifti. Nëse doni t`i gëzoheni intimitetit, duhet të ndërmerrni një hap besimi.

Gaforrja

Merrni pjesë në një ekskursion të pazakontë që nuk do të planifikoni vetë. Për habinë tuaj, do të kaloni një kohë të mrekullueshme. Mos u habisni kur të nisni një hobi të ri. Një marrëveshje afatgjatë nuk ju shërben më interesave tuaja. Ju keni pasur shumë arritje që nga hyrja e parë në këtë marrëveshje. Mund të jetë më mirë të thyeni kontratën dhe të paguani një gjobë se sa të mbeteni peng për të. Ju nuk mund të vendosni një çmim për lirinë.

Luani

Në vend që të ndiqni një formulë të parashikueshme, bëni një prezantim siç ju dini. Do të priteni me entuziazëm. Kur jeni në dyshim, shkurtoni gjatësinë e vërejtjeve tuaja. Është më mirë të largoheni nga turma më shumë sesa të tejkaloni pritshmërinë tuaj. Kujdes me ushqimin e pakujdesshëm dhe alkoolin. Është e rëndësishme të hani një dietë kryesisht të përbërë nga prodhime të freskëta, proteina dhe fruta. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur keni një orar të ngarkuar. Shmangni të ngrënin jashtë. Përgatisni ushqime të shëndetshme që mund t`i merrni me vete edhe në punë.

Virgjëresha

Do të keni një shans të jashtëzakonshëm për të ndjekur një kurs ose leksion me një ekspert. Regjistrohuni sa më shpejt që të jetë e mundur. Ju nuk do donit ta humbisni këtë mundësi. Miqtë do t’ju ndihmojnë t’i kuptoni këto plane emocionuese. Nuk keni shumë kohë për të shijuar njerëzit dhe aktivitetet tuaja të preferuara. Megjithëse keni dëshirë të dilni me një partner romantik, puna e komandon gjithë vëmendjen tuaj. Nëse jeni i vetmuar, mund të jetë sepse karriera juaj është shumë e kërkuar.

Peshorja

Papritur do mund të paguani një borxh të madh. Do të jetë lehtësim t’i shpëtoni këtij detyrimi. Rezistojini tundimit për të bërë pazar. Ka mënyra më të mira për të festuar. Gjeni kohën për të zhvilluar një projekt arti që është afër zemrës suaj. Familja nuk është shumë mbështetëse në planet tuaja të karrierës. Ata duan që të ndiqni një pozicion të sigurt edhe pse mund të jetë i mërzitshëm. Do t`i përkushtoni jetën tuaj kërkimeve krijuese. Dëgjoni zemrën. Të jetoni për t’i pëlqyer të tjerëve do jetë gjithmonë humbje kohe.

Akrepi

Bashkimi me një person të pazakontë do të jetë çlirues. Është koha për të bashkuar forcat me dikë që shton energjitë tuaja. Shpreheni veten pa hezitim. Kritikat e ashpra do të vijnë nga një rival xheloz. Mos i merrni seriozisht këto komente. Tregoni vlerën tuaj në punën tuaj. Kur të gjithë të shohin sa produktiv dhe i talentuar jeni, do të refuzojnë të gjitha pyetjet në lidhje me aftësinë tuaj.

Shigjetari

Tentimi i një terapie shëndetësore do të japë rezultate mbresëlënëse. Jini të hapur për të ndryshuar rutinën tuaj të përditshme. Do të përjetoni lehtësim pothuajse të menjëhershëm nga një problem i vazhdueshëm. Mos e diskutoni këtë metodë me skeptikë, të cilët vetëm do të tallen me qasjen tuaj. Kufizimet financiare nuk do t’ju lejojnë t`i nënshtroheni një transformimi. Duhet të kurseni para për të hyrë në një program rehabilitimi ose kurs trajnimi. Qëndroni të fokusuar në qëllimin tuaj.

Bricjapi

Një përparim emocionues do të ndodhë gjatë kohës që po bëni disa punë rutinë. Ndaloni atë që po bëni për t`i dhënë prioritet një projekti krijues. Kjo ide e pazakontë do të tërheqë vëmendjen që duhet. Njerëzit janë të etur për diçka të re. Mënyrat e vjetra janë bërë të parashikueshme. Rezistojini tundimit për të ushtruar presion mbi një partner. Sa më shumë t’i nxisni ata të bëjnë diçka, aq më shumë do t’i rezistojnë ndikimit tuaj.

Ujori

Ndryshime të mëdha po ndodhin në familje. Një të riu mund t`i jepet një bursë ose një i afërm mund të zhvendoset jashtë shtetit. Edhe pse e urreni idenë e ndërprerjes së rutinë tuaj, e dini se ky ndryshim është për të mirë. Jepini të afërmit tuaj mbështetjen e pakushtëzuar. Në vend të thyerjes së ligjit, veproni sa më mirë që mundeni brenda kufijve. Nëse dikush kritikon përpjekjet tuaja, shpjegojini se keni bërë më të mirën që mundeni.

Peshqit

Lajme të habitshme për një çështje të komunitetit mund t`ju frymëzojnë për të shkruar një artikull ose për të regjistruar një biznes. Ky incident mund të jetë fillimi i një tendence të vazhdueshme. Teoria juaj do të nxisë debate dhe do të jetë stimuluese për të shkëmbyer pikëpamjet metë tjerët. Kërkesa juaj për të punuar në një organizatë të njohur mund të refuzohet. Mos e merrni këtë pengesë personale. Ju nuk mund të lulëzoni kur jeni të rrethuar nga njerëz që ju zënë frymën. Kërkoni më shumë njerëz imagjinarë si bashkëpunëtorë.

Ky post u publikua në Tiranapost.al dhe e përshtati nga Russell Grant, Fabjola Hije.

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]