• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datën 11 mars nga Russell Grant


  Dashi

  Nuk do afroheni më me njerëz në pozitë. Ju nuk doni të akuzoheni se keni motive egoiste kur krijoni marrëdhënie. Nëse ndieni një lidhje të natyrshme me dikë, atëherë lidhuni. Kur është fjala për të kërkuar ndihmë, jini të drejtpërdrejtë. Punëdhënësi juaj dëshiron që të merrni më shumë përgjegjësi në punë. Nëse shefi juaj është i kënaqur me punën tuaj, atëherë ju duhet të kërkoni një ngritje të konsiderueshme page.

  Demi

  Mos e përdorni pozitën tuaj profesionale për të fituar favore. Është shumë më mirë të paguani për gjërat që dëshironi, edhe nëse këto artikuj ju dobësojnë buxhetin. Mundësia për të ndjekur një fushë arsimimi të avancuar do të vijë për ju. Merrni këtë mundësi për të marrë një diplomë ose certifikatë, edhe nëse nuk është e lidhur me linjën tuaj aktuale të punës. Ju kurrë nuk e dini kur kjo aftësi do t`ju hyjë në punë.

  Binjakët

  Nëse nuk pajtoheni me kodin moral të dikujt, heshtni. Ju nuk do mund t`i mposhtni pikëpamjet e tyre edhe nëse ato fyejnë parimet tuaja. Bëjini të ditur se nuk do ta toleroni një bisedë të tillë ofenduese. Bashkoni forcat me një person shumë të aftë që do të përmirësojë pasurinë tuaj. Ekspertiza e tyre, e kombinuar me aftësitë tuaja të komunikimit, do të shërbejë si gur për hedhjet e themeleve të një biznesi të suksesshëm. Ju do të krijoni një fushatë reklamimi efektive për të cilën të gjithë konkurrentët do kenë zili.

  Gaforrja

  Kimia ndërmjet jush dhe një të sapoardhuri është e fuqishme. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, mos bëni asgjë për të dëmtuar dashurinë tuaj. Ndërgjegjja juaj kurrë nuk do t’ju falte në bëni diçka të tillë. Një marrëveshje formale do të jetë në avantazhin tuaj. Nëse ju ofrohet një punë, mos filloni të punoni derisa të keni një kontratë të nënshkruar në dorë. Ky dokument do ta bëjë të qartë atë që secila palë është e detyruar të japë, duke ju mbrojtur nga pasiguria.

  Luani

  Ruhuni nga shpërfillja e mikut tuaj më të mirë ose partnerit romantik. Ju jeni të preokupuar me shpresat, ëndrrat dhe frikën tuaj. Lënia pas dore e të dashurit, do t`ju ftohë. Ftojeni për të ngrenë darkë dhe bisedoni. Ndonjëherë, ju jeni shumë të lodhur për të dalë pas punës, por kjo ju largon nga rutina. Duke u përpjekur për të arritur një ekuilibër të shëndetshëm të punës dhe jetës, do të shmangni konsumimin. Mos e rrezikoni shëndetin tuaj duke punuar me kohë të zgjatura.

  Virgjëresha

  Nuk jeni të motivuar të punoni, gjë që është e pazakontë. Zakonisht, ju pëlqeni të përvishni mëngët dhe të merreni me projekte. Kur ndiheni të mërzitur, jepini vetes pak kohë. Flini vonë, përgatitni një vakt të mirë dhe trajtojeni veten me pushim dhe relaks. Një projekt kreativ po zhvillohet bukur. Kjo ju jep kënaqësi të madhe për të krijuar diçka me bukuri të qëndrueshme. Nëse i luani letrat drejt, mund të shisni gjëra në një faqe interneti që tregton punën e artizanëve të tjerë të talentuar.

  Peshorja

  Gjëja e fundit që dëshironi është që të ndaloni argëtimin e të riktheheni në punë. Nëse vazhdoni të neglizhoni përgjegjësitë tuaja, ju mund ta humbni punën. Mund të argëtoheni edhe gjatë punës. Trajtojini detyrat me dashuri. Një nevojë e shtuar për sigurinë e brendshme do t’ju kërkojë të blini ose të rinovoni një shtëpi. Të keni një vend të bukur dhe funksional për të jetuar, do t`ju sjellë kënaqësi.

  Akrepi

  Është joshëse të qëndroni në shtrat mbështjellë me batanije. Përballimi i të vërtetave të pakëndshme nuk është kurrë e lehtë. Sa më shpejt të përballeni me njerëzit dhe situatat që ju shqetësojnë, aq më e mirë do të jetë jeta juaj. Flisni për shqetësimet tuaja. Arsimimi shtesë do të përmirësojë perspektivat tuaja të punës. Regjistrohuni në një kurs. Nuk do të zhgenjeheni.

  Shigjetari

  Dhënia e komplimenteve boshe do të dëmtojë reputacionin tuaj. Fillimisht do të ndjehen të kënaqur me lavdërimet tuaja. Pasi tju njohin mirë, do të kuptojnë se nuk ishit të sinqertë. Që nga ai moment, nuk do t`ju besojnë më. Ky do të jetë një problem i madh. Është e rëndësishme të jeni i matur dhe i kujdesshëm kur bëhet fjalë për paratë. Nëse dëshironi të zëvendësoni makinën ose kompjuterin tuaj, filloni të kurseni. Kërkoni opsionet dhe zgjidhni një model që njihet për rezistent ndaj kohës.

  Bricjapi

  Zotërimi i shumë parave nuk është zgjidhja e problemeve tuaja. Ju mund të keni një jetë të kënaqshme pavarësisht nga të ardhurat tuaja. Çështja kryesore është të qëndroni të përqendruar në bekimet e shumta që shpesh merren si të mirëqena. Kur jeni mirënjohës, bëheni një magnet për gjithçka që dëshironi. Rritja e përgjegjësisë nuk duhet t`ju frikësojë. Jini krenarë kur njerëzit ju besojnë detyra të tilla të rëndësishme.

  Ujori

  Miqtë, të afërmit dhe kolegët janë lodhur duke ju mbuluar, ndërkohë që  ju argëtoheni. Nuk ka asgjë të keqe të shijoni gjërat më të bukura në jetë, me kusht që t’i përmbushni detyrimet tuaja ndaj të tjerëve. Jini më të ndërgjegjshëm. Puna në shtet do të sjellë stabilitet financiar. Nëse kërkoni punë, aplikoni në spitale, universitete dhe institucione shtetërore. Përfitimet do të jenë të rëndësishme, duke ju lehtësuar shumë nga shpenzimet.

  Peshqit

  Nëse jeni duke mbajtur një marrëdhënie ose aktivitet sekret të aktivitetit, kjo mund të jetë sepse ju keni turp për ta treguar. Jini të ndershëm në lidhje me këtë mashtrim. Edhe pse nuk keni pse ta diskutoni jetën tuaj private me të gjithë, nuk është e shëndetshme të mbani të fshehta. Bashkimi me një organizatë profesionale do t’ju ndihmojë të merrni detyra më fitimprurëse. Informacioni është më i çmuar se ari.

  *Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.