• Shqip
 • English
 • E hënë, 17 Shkurt 2020
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi për datë 9 nëntor nga Russell Grant


  Dashi

  Aftësia juaj e udhëheqjes do bëjë të ngriheni në detyrë. Të qenurit në krye të një organizate do të jetë stimuluese. Do të kënaqeni duke ofruar mundësi për një person të talentuar i cili është anashkaluar vazhdimisht. Ky kal i errët do të tejkalojë pritjet tuaja; keni zbuluar një superstar. Kreu në një strehë private ju lejon të lini avull. Ndërsa jeni duke pushuar, qëndroni larg mediave sociale dhe mbajeni celularin. Ngadalë por me siguri, ekuilibri juaj do të rivendoset. Ju nuk do të mbingarkoheni më nga problemet e vogla.

  Demi

  Rezistojini presioneve të jetës moderne. Kur presioni rritet, drejtojeni vëmendjen brenda jush. Në vend që të kërkoni famë, përqendrohuni në gjetjen e kënaqësisë. Dëgjoni këshillat e një miku në lidhje me një projekt krijues për të cilin keni punuar prej kohësh. Një sërë ndryshimesh do të kenë një efekt dramatik.

  Binjakët

  Jeni të mirë në menaxhimin e parave. Kur bëni pazar, zgjidhni ato që ju duhen dhe jo ato që janë në modë. Nëse jeni duke menaxhuar paratë e një të afërmi, do arrini t`i ndihmoni të bëjnë investime afatgjata. Një mundësi fantastike për të bërë karrierë është rrugës. Ekziston një mundësi e mirë që të paguheni për aftësitë tuaja të komunikimit. Do të jetë shumë kënaqësi të bëni një punë që stimulon intelektin tuaj në vend të atyre që ju bëjnë të ndiheni si të përgjumur.

  Gaforrja

  Përgjegjësitë që keni marrë përsipër për hir të partnerit nuk i keni fare problem. Lehtësimi i të dashurit tuaj ju jep shumë kënaqësi. Jeni në gjendje t’i kryeni këto detyra shpejt dhe me lehtësi, duke fituar devotshmërinë e përjetshme të mikut tuaj. Në këmbim të këtyre sakrificave, ju merrni mbështetje profesionale. Do ia dilni të fitoni një mundësi për të fituar një diplomë të përparuar. Kjo diplomë do t`ju japë mundësinë të punoni ku të dëshironi.

  Luani

  Do t’ju ofrohet një punë e qëndrueshme. Pranojeni edhe nëse ju duket një punë e mërzitshme. Të pasurit e të ardhurave të qëndrueshme ju ndihmojnë të lani borxhet dhe të kurseni disa para. Së shpejti do të arrini gjëra më të mëdha dhe më të mira. Merruni dhe pak me veten. Blini rroba të reja ose një parfum të mirë. Kaq ju duhet për të qenë më të lumtur.

  Virgjëresha

  Pranojeni një mundësi që ju zhvillon aftësinë tuaj krijuese. Mësoni teknika të specializuara nga një artizanal. Ju keni qenë gjithmonë të aftë në punët e bëra me dorë. Pasi të keni zotëruar një sërë aftësish, mund të shisni punimet tuaja. Besojini instinktit tuaja në lidhje me mikun tuaj më të mirë ose partnerin romantik. Nëse ndjeni se duhet të shkoni diku dhe të bëni diçka të bukur me këtë njeri, bëjeni.

  Peshorja

  Koha e shpenzuar me familjen do të jetë e dobishme. Do të mësoni disa informacione të vlefshme në lidhje me edukimin e një të afërmi. Në fund të fundit, sjellja e tyre misterioze do të ketë kuptim. Do t`ju trazohet dita dhe humori. Një gjendje nervore kjo që do të lehtësohet kur të bëni një pushim. Nuk ka rëndësi nëse flini gjumë apo vendosni të dilni për qejf. Bëni atë që ju jep ndjesi më të mirë dhe kujdes nga konsumimi. Mos punoni më shumë se ç`duhet.

  Akrepi

  Kur merrni pjesë në një takim pune, do ishte më mirë të dëgjoni më shumë sesa të flisni. Duke parë se si kolegët reagojnë ndaj propozimeve të caktuara, mund të bëni disa aleanca efektive. Lidhuni me njerëz që kanë informacion në fushën e biznesit. Një romancë e juaj është arsyeja që do i bëjë të tjerët të ndihen xhelozë. Sekreti i lidhjes tuaj të fuqishme është aftësia që keni për të dashur pa kushte. Në vend që të përpiqeni të ndryshoni njëri-tjetrin, ju e doni partnerin ashtu siç është.

  Shigjetari

  Një vendim i zgjuar biznesi do të përmirësojë pozitat tuaja financiar. Njohja e një industrie nga brenda do t’ju kthejë në një konkurrent të fortë në treg. Duhet të ecni para se të vraponi. Një dëshirë e fortë për të jetuar pranë detit duhet të respektohet. Qoftë ai lumë, liqen apo det, do t`ju bëjë të ndiheni më mirë. Nëse s`mund ta arrini këtë, por këtë një shtëpi private, krijojeni vetë një shatërvan.

  Bricjapi

  Jeni shumë të disiplinuar dhe ia dilni t`i mbaroni punët në kohë. Mos kini frikë të kërkoni rritje në detyrë. Kërkoni një ngritje page. Mësoni se si të luani muzikë ose të flisni një gjuhë të huaj. Kjo do t`jua sjellë edhe më afër dashurinë e jetës. Dikush që admiron aftësitë tuaja do t’ju ftojë për një darkë me qirinj. Kimia mes jush do të jetë e fuqishme.

  Ujori

  Puna vetëm me veten është më e mira për ju. Jeni lodhur duke marrë vendime në grup. Ju keni shumë besim tek mendimet tuaja, ndaj është e vështirë të bini në një mendje me grupin. Instikti juaj është shumë i mirë. Investimi në një fushë arti do jetë shpërblyes.

  Peshqit

  Një mik me përvojë ka këshilla të mira për karrierën tuaj. Ndiqni sugjerimin e tij për t’u anëtarësuar në një organizatë profesionale. Njohja e njerëzve në industrinë tuaj të dëshiruar do të përmirësojë shumë perspektivat e punës suaj. Do të dëgjoni për llojet e pozicioneve që dëshironi përpara se ato të reklamohen. Kjo ju jep një avantazh. Merrni kohë nga orari juaj i zënë për të shkruar, pikturuar, krijuar rroba ose për të kompozuar muzikë. Idetë do të rrjedhin si një lum i fuqishëm.

  *Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post