• Shqip
 • English
 • E martë, 28 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi javor nga 29 Korriku në 4 Gusht


  Dashi

  Ngjarjet e papritura të kësaj jave do të lidhen me arsimimin, ose punën tuaj. Ngjarjet në fushën e biznesit mund të provokojnë vendime të papritura që do të detyroheni të merrni. Gjate javës, do të keni shpenzime që lidhen me një fëmijë ose një person në familjen tuaj. Java do të jetë e dobishme për marrjen e ca parave. Në përgjithësi, java para jush është një sukses. Lajmet ose sugjerimet mund t’ju ndihmojnë të plotësoni dëshirën tuaj të vjetër. Gjatë javës do të jetë mirë të pastroni shtëpinë tuaj nga sende të panevojshme ose mobilje. Ju do të keni një kohë të mirë për të ndryshuar shtëpinë dhe për t’u kujdesur për një pronë që është e dikujt në familjen tuaj. Burrat do të kenë një javë të rëndësishme. Gratë do të kenë marrëdhënie interesante dhe emocionale me njerëz të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

  Demi

  Problemet e papritura këtë javë do të jenë arsyeja e ndryshimit të planeve tuaja. Ju do të dëshironi ose do të jeni të detyruar t’i jepni përparësi angazhimeve të tjera të rëndësishme. Veprime të tilla do t’ju ndihmojnë të zgjidhni problemet tuaja të vjetra. Java do të jetë e favorshme për udhëtime dhe gjithçka që lidhet me njerëz nga distanca të ndryshme. Mos nxitoni të reagoni ndaj informacionit që merrni. Jepini vetes kohë për të kontrolluar se çfarë është e vërtetë dhe çfarë nuk është. Këtë javë, mund të mashtroheni lehtë nga të tjerët. Shumë do të duhet të zgjidhin një problem të brendshëm ose ndonjë situatë tjetër të pakëndshme që lidhet me një shtëpi apo një pronë. Këtë javë, do të keni biseda me njerëz që jetojnë larg prej jush. Burrat do të jenë këmbëngulës dhe lehtësisht do të shkaktojnë konflikte për shkak të sjelljes apo komenteve të tyre. Gratë do të angazhohen me problemet e tyre shëndetësore ose shëndetin e një personi të afërt.

  Binjakët

  Këtë javë do të përjetoni emocione të ndryshme që lidhen me të afërmit që nuk jetojnë në shtëpinë tuaj. Java do të jetë e favorshme për takime familjare që lidhen me pushimet apo dasmat. Këtë javë, shumë prej jush do të marrin një vendim të rëndësishëm që do të sjellë suksese këtë gusht-shtator. Ndoshta, gjatë këtyre shtatë ditëve, do të ketë shanse të reja për të realizuar projektet ose idetë tuaja të rëndësishme. Kjo do të jetë një javë e mirë për zhvillimin çështjeve gjyqësore. Marrëdhëniet e mira financiare me njerëzit e tjerë gjithashtu do të kenë një zhvillim të mirë. Në dashuri, shumë do t’i japin fund një periudhe të vështirë në marrëdhëniet e tyre që i janë nënshtruar presionit apo ndikimit të ndërhyrjes së huaj. Të tjerët do të kenë mundësinë të fillojnë një marrëdhënie të re romantike ose intime. Këtë javë do të interesoheni për ngjarjet që lidhen me familjen e miqve tuaj, fqinjëve apo kolegëve tuaj. Binjakët do të kenë një kohë të mirë për të blerë dhe për t’u marrë me çështje të ndryshme materiale. Gratë do të bëjnë plane për të ardhmen e tyre, zbatimi i të cilave ka ende kohë.

  Gaforrja

  Këtë javë do të sfidoheni emocionalisht nga biseda të pakëndshme ose ngjarje të lidhura me një të afërm. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të kërkoni përgjigje për pyetjet që justifikojnë qëndrimin e tij ose saj për ju. Kjo javë nuk do të jetë produktive për ju. Mundohuni të ruani pozicionin që keni arritur deri tani dhe mos shpërndani energji për gjëra të parëndësishme. Lajme të pakëndshme ose të trishtuara këtë javë do të jenë pjesë e jetës suaj. Nëse punoni me klientët, shmangni këtë javë konfrontimet me ta. Mundohuni të pranoni mendimin ose dëshirën e tyre dhe të përpiqeni të jeni diplomat. Kjo do të jetë një javë e mirë për një vizitë mjekësore dhe për kërkime mjekësore, terapi, dhe më tepër. Kjo javë do t’ju sjellë përvoja të këndshme në lidhje me fëmijët. Burrat do të jenë të prirur për përvojat romantike dhe intime, pavarësisht nga statusi i tyre familjar. Gratë do të kenë më shumë përkushtime profesionale që do të “hanë” edhe kohën e tyre të lirë.

  Luani

  Këtë javë do të përjetoni një sërë ngjarjesh interesante që lidhen me një fëmijë apo një mbesë. Shumë prej jush do të jenë të kënaqur me lajmet për amësinë e ardhshme ose lindjen e një fëmije. Kjo javë do të jetë e dobishme për udhëtimet familjare. Kjo vlen edhe nëse duhet të kujdeseni për një pronë në një vendbanim tjetër. Këtë javë do të merrni informacione për problemet shëndetësore të një personi që njihni. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni takime interesante. Do të ketë probleme gjatë javës që do t’ju kushtojnë një shpenzim të vogël. Burrat do të kenë një javë të rëndësishme për të ardhmen e tyre. Nuk do të arrini asgjë nëse nuk jeni udhëheqës në ngjarjet e jetës suaj. Gratë do të kenë marrëdhënie të rëndësishme, takime ose biseda me njerëz të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit.

  Virgjëresha

  Këtë javë do të përjetoni momente të vështira në një marrëdhënie miqësore. Një keqkuptim ose mosmarrëveshje e vogël mund të çojë në një mosmarrëveshje të pakëndshme, shkëmbim akuzash dhe shpërthim. Kontrolloni emocionet tuaja dhe mos jini shumë të sigurt për ato që thoni. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të ketë tensione në marrëdhënien tuaj për shkak të një dokumenti financiar ose parave që prisni të merrni. Në përgjithësi, java sjell më shumë kosto ose situata të papritura në lidhje me paratë. Këshilla është të kontrolloni buxhetin çdo ditë. Këtë javë do të kënaqeni me lajme apo ngjarje rreth një gruaje që njihni. Kjo ngjarje mund të ketë lidhje me përfundimin me sukses të arsimit, suksesit në karrierë, një feste personale dhe më tepër. Gjatë javës do të duhet të angazhoheni në më shumë detyra shtëpie. Do të jeni në gjendje të realizoni idenë tuaj për riparime dhe përmirësime të vogla në shtëpi. Burrat do të kenë emocione dhe përvoja të ndryshme që lidhen me një fëmijë apo të ri. Gratë do ta kujtojnë javën me përvoja të veçanta që lidhen me Gaforre, Akrep ose Peshqit.

  Peshorja

  Shumë do të kenë rastin të festojnë suksesin ose realizimin e një angazhimi të rëndësishëm (mbi të gjitha profesional). Kjo do të jetë një javë e mirë për martesë, për të filluar bashkëjetesën, ngjizjen e një fëmije dhe ngjarje të tjera të rëndësishme për familjen tuaj. Gjatë javës do të mirëprisni mysafirë në shtëpinë tuaj. Ata ndoshta do të ndajnë me ju problemet e tyre profesionale ose familjare. Do t’ju takojë të shihni gabimet e tyre, por do të jetë e vështirë për ju t’i tregoni të vërtetën. Është e mundur të merrni lajme të papritura për dashurinë tuaj të vjetër apo për marrëdhëniet intime. Mos nxitoni këtë javë për të reaguar për lajmet apo sugjerimet që do të merrni. Jepini vetes kohë të mjaftueshme për të kontrolluar ose shqyrtuar gjërat. Emocionet gjatë këtyre shtatë ditëve nuk do të jenë këshilltari juaj më i mirë. Shmangni konfliktet, kështu që nuk mund të ankoheni më vonë për veprimet tuaja të nxituara. Burrat do të kenë një javë në të cilën do të përjetojnë dështimet ose vështirësitë e çdo lloji. Gratë do të pësojnë emocione dhe do të veprojnë të shtyrë nga impulse të ndryshme. Kjo do të jetë veçanërisht e dukshme në marrëdhëniet e tyre me meshkujt.

  Akrepi

  Këtë javë do t`ju duhet të ndryshoni planet tuaja në mënyrë të papritur. Në shumicën e rasteve kjo do të ndodhë për shkak të kohës suaj më të madhe me angazhime të tjera. Këtë javë do të ndiqni një ngjarje me të afërmit që nuk jetojnë me ju. Do të merrni lajme lidhur me një fëmijë. Është mirë të jeni më të kujdesshëm në veprimet tuaja kështu që mund ta mbroni veten nga çdo përpjekje për mashtrim, gabim apo vjedhje. Mos u hutoni duke ruajtur ose mbrojtur dokumentet, postën personale, fotot, dhe më tepër. Këtë javë mund të përjetoni zhgënjim dhe për këtë arsye të humbni një miqësi. Këshilla më e mirë në një situatë të tillë nuk është që të përpiqeni të mbani diçka që nuk ju përket ose që nuk jep asnjë perspektivë në jetën tuaj. Sa më shpejt që të ecni përpara, gjërat më të shpejta e të reja do të hyjnë në jetën tuaj. Gjatë javës do të përjetoni një ngjarje interesante që lidhet me një person në familjen tuaj. Në jetën tuaj të dashurisë, shmangni xhelozinë. Burrat do të jenë të obsesionuar me një ide që mund të sjellë përfitime të mira financiare. Gratë duhet të jenë të kujdesshme me lavdërimet dhe komplimentet që marrin, sepse pas tyre do të ketë shumë falsitet.

  Shigjetari

  Kjo është një javë në të cilën do të përjetoni momente të vështira emocionale që lidhen me një person nga mjedisi juaj. Do t’i kushtoni më shumë vëmendje një personi në familjen tuaj, pasi veprimet e tij ose të saj së fundmi krijojnë tensione. Do të përpiqeni të kuptoni se cila është arsyeja për një sjellje të tillë. Gjatë javës do të duhet të vizitoni një administratë shtetërore ose bankare për të zgjidhur një problem. Është e vështirë të përmbushet një premtim që i jepet një gruaje që ndoshta jeton në një vendbanim tjetër. Do të habiteni nga lajmet që do të merrni në shtëpi dhe do të brengoseni për familjen tuaj. Gjatë javës, mund të përjetoni një shqetësim ose një situatë të pakëndshme me miqtë, fqinjët ose kolegët tuaj. Shigjetari do të ketë më shumë kontakte me miqtë, fqinjët ose bashkëpunëtorët. Miqësitë e reja mund të jenë afatgjata sepse ato do të bazohen në interesa të përbashkëta. Gratë do të jenë emocionalisht të paqëndrueshme, gjë që do t’i bëjë ato më të pikëlluara dhe të pasigurta për të ardhmen.

  Bricjapi

  Mund të ketë një mundësi për një ndryshim interesant në punët tuaja personale, të cilat do të zhvillohen ngadalë ose do të fillojnë më vonë këtë vit. Këtë javë mund të gëzoni para ose lajme të gëzueshme nga një grua që jeton në një qytet tjetër. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të befasoheni këndshëm nga ngjarje apo takime të papritura. Në përgjithësi, jeta e dashurisë së atyre që janë lindur nën shenjën e Bricjapit do të ketë një zhvillim pozitiv këtë javë. Bricjapi do të përjetojë zhgënjime të pakëndshme. Mbaji gjërat dhe idetë personale larg nga kurioziteti i çuditshëm. Gratë do të kenë një javë të favorshme për udhëtim, pavarësisht nga qëllimi.

  Ujori

  Këtë javë do të keni një surprizë që do të prekë çështjet tuaja financiare, dokumentat, apo angazhimin e ri profesional. Ruhuni nga vendimet e nxituara për premtimet joshëse. Kontrolloni emocionet tuaja, të cilat gjithashtu mund të jenë armiku juaj. Shikoni për sugjerimet ose ofertat, sidomos ato që lidhen me punën jashtë vendit, që jetojnë jashtë vendit ose fitime të shpejta. Kujdes nga çdo formë mashtrimi ose manipulimi nga njerëzit ose bizneset që nuk janë në qytetin apo vendin tuaj. Do të jetë një javë emocionale, dinamike dhe e ndryshueshme për ju. Kjo do të ndikojë edhe në familjen tuaj ose në jetën e dashurisë. Do të përjetoni momente paniku, të pasuar nga siguri, gëzim ose trishtim. Do të keni një javë të mirë për të filluar një çështje të re dashurie.

  Peshqit

  Këtë javë mund të prisni një shumëllojshmëri ngjarjesh që lidhen me të afërmit tuaj. Ka ngjarje të lidhura me lindjen e një fëmije, ditëlindjen e një miku ose të afërmi, etj. Në terma financiarë, detyrimet ose shqetësimet tuaja të vjetra do të vazhdojnë të krijojnë tensione pa një ide të qartë se si ta zgjidhin atë. Është e mundur të kërkoni zgjidhjen e tyre në drejtimin e gabuar dhe të mbështeteni në ndihmën e njerëzve të gabuar. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e ngjarjeve të rëndësishme në familjen tuaj, dhe do të përfshiheni kryesisht në detyrat tuaja rutinore. Burrat do të jenë të prirur për të flirtuar. Gratë do të përqëndrohen në shpërndarjen e duhur të parave në buxhetin e tyre familjar.

  *Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post