• Shqip
 • English
 • E diel, 25 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi javor 22-28 tetor


  Dashi

  Do të jeni të ngarkuar me probleme serioze, me pajtimin midis të afërmve. Gjykimet, vuajtjet dhe të gjitha këto ngjarje të vështira do të kenë fundin e tyre të natyrshëm dhe pozitiv. Këtë javë mund të gjeni diçka që kishit humbur ose të merrni një shans të ri për një mundësi që e kishit humbur në të kaluarën. Me disa vështirësi ose formalitete të panevojshme do të merrni para përmes një dokumenti ose një institucioni. Gjatë javës do të keni një kontakt ose takim me një burrë me të cilin do të hyni në një mosmarrëveshje rreth çështjeve që ndikojnë në jetën tuaj personale ose familjare. Në përgjithësi, kjo javë do të jetë nga ato periudha kohore në të cilën ndodhin ngjarje që shënojnë ndryshimet e ardhshme e të rëndësishme të jetës. Shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve.

  Demi

  Kjo javë do t’ju shqetësojë me një lajm për dikë që njihni. Është e mundur të mësoni për këtë ngjarje me vonesë për shkak të mungesës së kontaktit të drejtpërdrejtë me këtë njeri. Gjatë javës, do të habiteni gjithashtu nga një ngjarje, takim ose lajm lidhur me një vajzë apo një grua të re. Marrëdhënia juaj me një grua të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve, do të jetë e rëndësishme ose e vlefshme për ju. Këtë javë mund të lindin shqetësime në familjen tuaj për shpenzime të papritura. Ju ose dikush në familjen tuaj mund të keni shqetësime personale për paratë. Gjatë javës do të kaloni orë të këndshme me miqtë (kryesisht me gra) me të cilët do të keni tema interesante për të biseduar. Gratë mbi 35 vjeç do të krijojnë njohje të reja dhe do të befasohen këndshëm nga një ofertë ose sukses i papritur.

  Binjakët

  Para jush është një javë në të cilën ngjarjet, ndryshimet ose vendimet që lidhen me edukimin ose kujdesin e një fëmije do të dalin përpara. Ai ose ajo mund të ketë nevojë për ndihmë ose përkrahje në një sipërmarrje të re. Gjatë javës, do të keni një ngarkesë më të madhe pune në lidhje me shtëpinë tuaj dhe problemet familjare. Ngjarjet dhe përvojat e mira këtë javë do të lidhen me udhëtimin. Burrat e kësaj shenje do të kenë një javë të këndshme për përvojat e dashurisë, njohje të reja dhe takime, veçanërisht me gratë e lindura nën shenjën e Ujorit, Binjakëve ose Peshores.

  Gaforrja

  Këtë javë do të keni biseda ose angazhime dhe do të punoni me dikë. Ndoshta do të keni plane shumë më tepër për këtë javë sesa do të mundeni të përballoni. Kjo mund të ndodhë për shkak të faktit se dikush nuk do të përmbushë një premtim ose do të jetë i zënë me detyra të tjera të rëndësishme. Shumë do të përjetojnë zhgënjim nga një Gaforre, Akrep ose Peshqit. Javë do sjellë ngjarje interesante. Do të kënaqeni me lajmin për suksesin e një gruaje që njihni. Do të keni kontakte me të afërmit tuaj që nuk e keni parë prej shumë kohësh. Bisedat me ta do t’ju sjellin emocione pozitive. Gratë do të ngazëllehen ose do të shqetësohen për jetën personale ose profesionale të një gruaje të re: një vajze, një mbese, ose një mikeje të ngushtë. Burrat do të kenë mundësinë të bëjnë përparim në një nga detyrat e tyre të rëndësishme personale ose profesionale.

  Luani

  Këtë javë do të keni biseda të rëndësishme ose do merrni vendime të natyrës financiare. Është e mundur të diskutoni një kontratë ose propozim lidhur me paratë, me një punë të re të paguar më mirë, ose një angazhim shtesë. Këtë javë, do të jeni shumë më përgjegjës dhe praktik në çështjet tuaja financiare. Mund të habiteni nga një lajm i pakëndshëm që lidhet me dikë tjetër jo me ju. Mund të gjurmoni një incident apo ngjarje tjetër në qytetin ku jetoni. Në përgjithësi, gjatë javës, problemet do të vijnë papritur, por gjëja e mirë është që çdo tension apo konfuzion do të ketë rezultatin e tij brenda disa ditësh.

  Virgjëresha

  Para jush është një javë e përvojave romantike dhe të dashura me një partner me të cilin tashmë keni një marrëdhënie ose me të cilin do të krijoni një njohje të re. Do të jeni të gatshëm të kënaqni partnerin ose t’i jepni kënaqësi. Kjo do t’ju bëjë dhe juve të lumtur. Mund të përjetoni një ndarje ose të keni ftohje në marrëdhënien tuaj me dikë në rrethin e miqve. Duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj ose për një person të afërt. Në disa raste, qëndrimi i shkurtër spitalor ose trajtimi i specializuar mund të ndodhë. Në punë do të ketë një periudhë tensionesh që mund të jenë arsyeja për një bisedë me një mbikëqyrës, klient ose koleg. Në shtëpinë tuaj do të ketë një mosmarrëveshje të lidhur me shpenzimin e një shume të madhe parash. Gratë do të gëzojnë një sukses personal.

  Peshorja

  Këtë javë do t’ju pëlqejë një ngjarje të cilën e keni pritur për një kohë të gjatë. Është e mundur të vijë një sasi e vogël e parash. Lajmet në lidhje me jetën e njerëzve që njihni do t`ju bëjnë të pyesni veten nëse mund t’i ndihmoni dhe me çfarë. Këto ngjarje gjithashtu mund të jenë të rëndësishme për përvojën tuaj jetësore. Shqetësimet rreth parave do të jenë të panevojshme këtë javë. Në përgjithësi, këtë javë ju do të jeni në gjendje të arrini stabilitet ose të merrni para të papritura.

  Akrepi

  Këtë javë mund të takoni njerëz të rinj në rrethin tuaj të kolegëve, menaxherëve, partnerëve të biznesit ose klientëve. Angazhimi juaj profesional posaçërisht nëse punoni në sferën e ndonjë prodhimi ose tregtie, do të zhvillohet në mënyrë të favorshme për ju. Rezultatet e dobishme do të arrihen përmes takimeve ose bisedave me gratë. Java sjell biseda interesante me gra Gaforre, ose Akrep. Ju do të duhet të jeni më të kujdesshëm në pritshmëritë tuaja rreth parave. Në sferën financiare, mund të lindin shqetësime të përkohshme ose stres. Gjatë javës, do t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm ose të angazhoheni më seriozisht me një detyrë që ka lidhje me djalin tuaj, nipin ose ndonjë të ri tjetër.  Gratë do t`i përkushtohen më shumë punës.

  Shigjetari

  Së pari këtë javë duhet të jeni realist. Shmangni pritshmëritë e veçanta lidhur me ngjarjet, vendimet ose ndryshimet e rëndësishme. Udhëtimi me një të dashur, për arsye familjare do të sjellë një konflikt të papritur. Do të jetë e rëndësishme të qëndroni fort në terren, të jeni të kujdesshëm me përgjigjet emocionale dhe të jeni të kujdesshëm ndaj akuzave ose ankesave tuaja. Këtë javë, një zhgënjim me veprimet ose komentet e dikujt mund t’ju provokojë që të merrni një vendim për të folur ose mbase edhe për t`i injoruar. Në përgjithësi, stresi do të jetë në rritje gjatë javës në shtëpinë tuaj për shkak të problemeve familjare. Burrat e kësaj shenje mund të përjetojnë zhgënjim ose ta vendosin veten në një situatë të vështirë përmes një mashtrimi.

  Bricjapi

  Kjo është një javë në të cilën do t’ju duhet të zgjidhni një problem urgjent në shtëpinë tuaj. Problemet profesionale të një familjari mund të jenë diçka shqetësuese. Për shkak të problemeve të lartpërmendura, ju mund të blini diçka për shtëpinë tuaj. Këtë javë ju do t’ju kërkohet të zgjidhni çështje të ndryshme ose detyra që lidhen me paratë, ose me një dokument financiar. Burrat do t`u japin përparësi zgjidhjes së problemeve, kurse gratë do të shijojnë qëndrimin në shtëpi.

  Ujori

  Këtë javë do t’ju duhet të merrni një vendim për një fëmijë apo një të ri. Në disa raste, mund t’ju kërkohet ndihmë financiare nga dikush. Shmangni të gjitha format e dinakërisë ose manipulimit, sepse mund të sjellë kaos në ngjarje që janë të rëndësishme për ju. Ftesa e një gruaje do t’ju shqetësojë duke shkaktuar hezitimin tuaj për të dhënë një përgjigje pozitive ose për t’u angazhuar me një favor. Marrëdhënia juaj me gratë e lindura nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do të jetë e dobishme për të dyja palët. Burrat do të marrin një sasi të vogël parash ose do të jenë me fat në një lotari me fitim të vogël. Gratë do të habiten nga lajmet që do u vijnë.

  Peshqit

  Kjo është një javë në të cilën problemet me njerëz jashtë rrethit tuaj të të afërmve do të thellohen dhe do të përkeqësojnë marrëdhënien tuaj. Një marrëdhënie miqësore do të vihet në një provë serioze për shkak të një zgjidhjeje të fortë ose një kompromisi të vështirë që njëri nga të dy palët duhet të bëjë. Do të jeni të ngarkuar me probleme financiare, pagesa më të mëdha ose të paplanifikuara, shpenzime që mund t’i bëjnë gjërat të vështira për ju. Kjo javë do të jetë e pafavorshme për një udhëtim. Një lajm i pakëndshëm lidhur me dikë që udhëton ose jeton në një vend tjetër mund t’ju shqetësojë shumë. Dashuria juaj do të kalojë nëpër një krizë, por gjëja e mirë është që marrëdhëniet produktive dhe të qëndrueshme do të vazhdojnë. Për pjesën tjetër, nuk duhet të ndjeni keqardhje. Gratë do të jenë emocionalisht të paqëndrueshme, por do të jetë për shkak të dëshirës së madhe për të përjetuar një ndryshim pozitiv në jetë.

  Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.