• Shqip
 • English
 • E enjte, 22 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi javor 18-24 mars


  Dashi

  Këtë javë do të zgjidhni problemet emocionale, stabilizoni punët tuaja të dashurisë ose të angazhoheni për të gjetur një partner, nëse nuk keni. Në përgjithësi, kjo javë do sjellë surpriza në jetën tuaj të dashurisë. Do ctë keni mundësi të mjaftueshme për realizimin e planeve tuaja, kështu që shmangni një gjendje shqetësimi dhe ankthi dhe besojini më shumë fatit tuaj. Situata të vështira e stresuese janë të mundshme, por pa asnjë pasojë negative. Këtë javë këshillohet t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve tuaja dhe përgjithësisht çështjeve financiare. Vështirë se do të pësoni një krizë të madhe në buxhetin tuaj personal ose familjar, por gabime të pakëndshme janë të mundshme të ndodhin. Gratë mbi moshën 35 vjeç do të kenë takime apo vizita të rëndësishme me një institucion shtetëror ose publik për çështje që lidhen me familjen ose punën e tyre.

  Demi

  Këtë javë do të zhgënjeheni nga përpjekjet për të mashtruar ose manipuluar disa njerëz. Dikush mund t`ju dalë kundër dhe mund t`ju zemërojë kjo gjë. Këto shtatë ditë do të vonoheni në ca punët tuaja për arsye të ndryshme. Kujdes me sendet personale ose edhe informacionet e rëndësishme. Mund të bini pre e vjedhjes ose e nxjerrjes së një sekreti. Gjatë javës do të ketë tensione në marrëdhënien tuaj me një njeri me të cilin punoni. Kjo javë do të jetë e ndërlikuar për ju, sepse do t’ju kërkojë të tregoni më shumë forcë të karakterit dhe pranimin filozofik të ngjarjeve. Një ngjarje në jetën e një gruaje të re do t’ju trishtojë, por do të kuptoni se çdo gjë që po përjeton tani është për shkak të gabimeve të saj dhe vendimeve të nxituara.

  Binjakët

  Kjo është një javë që do ta mbani mend gjatë. Rregulloni gjithçka të prishur në shtëpinë tuaj.  Kur udhëtoni, shmangni konfliktet dhe mosmarrëveshjet me njerëzit me të cilët do të udhëtoni ose kontaktoni. Dikush ka qëllime të errëta. Javë do të kërkojë të merrni një vendim shumë të rëndësishëm që është vendimtar për familjen ose të afërmit tuaj. Burrat do të kenë një javë të mirë për të krijuar familje, për të rënë në dashuri ose për të krijuar marrëdhënie profesionale.

  Gaforrja

  Këtë javë duhet të jeni më të vendosur në zbatimin e çështjeve tuaja financiare dhe të brendshme. Mos i shtyni gjërat për shkak të përtacisë për të kapërcyer disa pengesa dhe vështirësi. Nëse i tejkaloni këto gjendje negative, para jush do jetë një javë e suksesshme që do ta mbani mend për arritjet e vërteta. Një nga rreziqet kryesore për ju, është provokimi ose thellimi i konfliktit apo situatave stresuese. Mos harroni se përvoja të tilla ju janë dhënë gjithmonë si një provë për besimin dhe karakterin tuaj. Një nga surprizat e këndshme këtë javë do të lidhet me jetën tuaj të dashurisë, të kaluarën, të tashmen ose të ardhmen.

  Luani

  Këtë javë do të keni shpresa për një bisede me një dikë që mund të jetë anëtar i familjes suaj, dikush me të cilin keni një kontakt profesional ose përfaqësues i një institucioni. Një lajm i pakëndshëm që lidhet me një vajzë apo një grua të re mund t’ju shqetësojë për pak kohë. Në fund të fundit, të gjithë ndjekin linjën e tyre personale të jetës dhe bëjnë zgjedhjet e tyre personale që del mirë apo keq. Java do të jetë e favorshme për një udhëtim në lidhje me punën tuaj, për një qëllim të caktuar, ose për një vizitë në një institucion që ndodhet në një qytet tjetër. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të filluar një punë të re në një qytet apo vend tjetër. Gjatë javës, mos hezitoni të reagoni ndaj informacionit që miqtë tuaj do të ndajnë me ju dhe që ka gjasa të ndikojë vetëm tek ata. Nëse është e mundur, përpiquni të qetësoni tensionin me disa këshilla filozofike.

  Virgjëresha

  Pritshmëritë tuaja do të vërtetohen se janë joreale. Këtë javë patjetër do të duhet të veproni me shumë kujdes, duke shmangur veprimet ose vendimet ekstreme. Një rast feste që lidhet me një grua mund të jetë arsyeja për zgjedhjen e dhuratës së duhur, blerjen e rrobave të reja për veshjet tuaja dhe më tepër. Gjatë javës, shumë prej jush do të kenë probleme shëndetësore ose probleme të lidhura me fëmijën. Përdoreni këtë javë për të zhvilluar planet tuaja, nga të cilat ju prisni disa përfitime për familjen. Kjo do të jetë një periudhë e favorshme për zgjidhjen e dokumenteve financiare ose marrëveshjeve të ndryshme. Gratë mbi moshën 35 vjeç do të mund të gëzojnë një blerje të lezetshme.

  Peshorja

  Përpara është një javë në të cilën do të keni mundësi të reja për të bërë plane. Natyrisht, asgjë nuk duhet të bëhet vetëm në bazë të emocioneve. Kjo është një javë në të cilën do të vendosni për angazhimet tuaja të plane afatgjata. Një nga surprizat këtë javë do të lidhet me një vajzë apo një grua të re të rrethit tuaj të të afërmve. Kjo javë do të jetë e pafavorshme për të zgjidhur një kontratë financiare ose marrëveshje, veçanërisht nëse ju keni filluar tashmë këto bisedime javën e kaluar dhe deri më tani ato nuk kanë dhënë një rezultat pozitiv. Në vendin tuaj të punës, mund të ketë tensione në marrëdhënien tuaj ose konflikte me një klient, koleg ose menaxher. Gratë nën moshën 35 vjeç do të përjetojnë ngjarje të ndryshme, të papritura në shtëpinë e tyre.

  Akrepi

  Kjo do të jetë një javë në të cilën do të keni vështirësi në komunikimin me një fëmijë. Në disa mënyra këto vështirësi do të jenë për shkak të veçorive të karakterit të fëmijës suaj. Java do të jetë e pafavorshme për udhëtime për shkak të arsyeve të ndryshme teknike ose kushteve të motit. Java do të jetë e mirë për blerjen e gjërave të reja. Këtë javë do të keni mundësi për të arritur rezultate të mira financiare dhe kjo tendencë e favorshme do të jetë veçanërisht e rëndësishme për gratë mbi 35 vjeç. Ato mund ta provojnë fatin e tyre me mençuri!

  Shigjetari

  Do të jetë një javë gjatë së cilës duhet të jeni shumë të kujdesshëm në bisedat me dikë në rrethin tuaj të miqve ose të njohurve. Një person do të përpiqet të ndikojë në një farë mënyre me informacionet që do të rezultojnë të pasakta. Mësoni të kontrolloni çdo gjë përpara se të reagoni ose të merrni vendime. Javë do të sjellë lajme të pakëndshme në lidhje me dikë që e njihni. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të kuptoni një ndryshim të rëndësishëm, në lidhje me përmbushjen e një angazhimi ose marrëdhënieje, dhe duke filluar diçka të re në jetën tuaj. Shumë do të marrin lajme të gëzueshme rreth suksesit ose një evenimenti të veçantë në jetën e një djali. Java do të jetë e favorshme për dashuri, ngjarje të ndryshme familjare, një fejesë apo martesë dhe më tepër.

  Bricjapi

  Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, do të jetë një javë e mirë që të realizoni planet dhe pritshmëritë tuaja, por si gjithmonë, asgjë nuk do të ndodhë pa pjesëmarrjen tuaj. Kjo është veçanërisht e vërtetë për të rinjtë e shenjës që do të duhet të punojnë më aktivisht në realizimin e ideve të tyre. Këtë javë, një situatë komplekse do të lindë në vendin tuaj të punës, të cilën mund ta zgjidhni me një bisedë të sinqertë me kolegët, drejtuesit ose klientët. Veprime të tilla emocionale nga ana juaj mund të rrezikojnë edhe pozicionin tuaj. Ndoshta do të ketë nevojë për përgatitje më të mirë dhe mbështetje financiare. Gjatë javës do të ketë tensione rreth një dokumenti financiar, një pagese të vonuar ose të humbur.

  Ujori

  Kushtojini më shumë vëmendje këtë javë informacioneve ose sugjerimeve që do të merrni nga një njeri. Ai mund të jetë përfaqësues i një institucioni, menaxherit juaj, një klient ose partner biznesi. Gjatë javës ju do të zhgënjeheni nga veprimet e pasinqerta dhe të çoroditura të një gruaje të re që vazhdon të veprojë kundër njerëzve të tjerë në mënyrë të pandershme, pa mësuar nga gabimet apo humbjet e kaluara. Gjatë javës, problemet tuaja kryesore do të vijnë nga njerëz konfliktualë. Kjo do të jetë një javë e mirë për takimet familjare, ose për të blerë një shtëpi.

  Peshqit

  Kjo javë përfshin ngjarje të ndryshme që lidhen me një fëmijë e që do të kenë një efekt të dobishëm mbi dashurinë tuaj ose marrëdhëniet familjare. Shmangni angazhimet financiare me njerëz në rrethin tuaj të miqve, pasi mund hezitoni të përfshiheni në problemet që ata kanë. Kjo javë do t’ju befasojë me një histori lajmesh për një grua që njeh. Në përgjithësi, java do të favorizojë zhvillimin e planeve ose ngjarjeve tuaja që kanë të bëjnë me shtëpinë dhe të afërmit tuaj. Kjo do të jetë një javë e mirë për ndryshime të rëndësishme në shtëpi. Gratë në moshën 35 vjeç do të përjetojnë humbje apo zhgënjim të papritur.

  *Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.