Horoskop Te gjitha

Horoskopi javor 16-22 prill


Dashi

Këtë javë do të keni biseda të dobishme ose të rëndësishme në lidhje me fëmijët, amësinë e ardhshme dhe tema të tjera të ngjashme. Mund të planifikoni kosto të rëndësishme për një fëmijë apo të ri në familjen tuaj. Dëshira juaj për të arritur një sukses të rëndësishëm mund t’ju tundojë të përdorni një mashtrim ose të përpiqeni të manipuloni njerëzit ose ngjarjet, por edhe nëse keni sukses, kjo nuk do të zgjasë shumë. Gjatë javës ju do të keni një bisedë ose një takim me dikë që është duke përjetuar shumë stres për shkak të ngjarjeve në shtëpi ose në punë. Kjo dramë e jetës është me të vërtetë serioze, me një zhvillim të paqartë në të ardhmen. Shumë do të marrin një udhëtim të paplanifikuar për një sërë arsyesh, kryesisht për familjen. Do të përjetoni ngjarje të papritura me miqtë që jetojnë në të njëjtin qytet apo fshat si ju. Këtë javë, mund të jeni pak të nxituar të shijoni diçka që do të provojë të jetë e pavërtetë, një shaka e keqe dhe kështu me radhë.

Demi

Këtë javë do të përjetoni problemet e njerëzve të afërt që jetojnë në një qytet apo vend tjetër. Për shkak të këtyre ngjarjeve, disa prej jush mund të kenë nevojë të udhëtojnë. Do të keni biseda shumë të rëndësishme, do të diskutoni për veprime të ndryshme ose do të merrni një vendim të rëndësishëm. Gjatë kësaj jave, do t’ju duhet kujdesi për një problem të vjetër shëndetësor. Ka shumë mundësi të harroni ose të humbisni diçka. Çfarëdo humbje që do përjetosh, vështirë se do t`ju kthehet. Do të keni biseda të dobishme dhe interesante me miqtë rreth mundësive për të ardhura shtesë, për të stabilizuar gjendjen tuaj financiare. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë shumë e zënë dhe dinamike. Për fat të keq, jo të gjitha ngjarjet do t’ju sjellin emocione pozitive, por në kohët e vështira do të ketë diçka të mirë për ju. Do të jetë e rëndësishme ta shikoni gjithçka që po ndodh rreth jush në një mënyrë më filozofike. Kështu, vështirësitë si melankolia dhe depresioni nuk do t`ju prekin. Gratë e Demit do të jenë më të ndjeshme ndaj ankesave shëndetësore. Burrat do të përjetojnë ankth ose konflikt që përfshin një djalë ose një të ri, me gjasë nga familja e të afërmve.

Binjakët

Këtë javë përparësia juaj do të jetë të harmonizoni marrëdhënien tuaj me njerëz të cilat për shkak të presionit psikologjik ose keqkuptimeve janë përkeqësuar së fundi. Do të keni nevojë për të zgjidhur një çështje të rëndësishme të dokumentit ose kontratës në një periudhë të shkurtër kohore, që do të jetë problematike. Shumë prej jush kanë një ngjarje interesante në lidhje me një të afërm. Është e mundur që lajmet ose sugjerimet e një personi të tillë do t’ju habisin me kënaqësi. Këtë javë, për shkak të emocionit tuaj më të madh, do të shpenzoni më shumë kohë me dashurinë tuaj. Ka ngjarje që do t’ju lejojnë të tregoni thellësinë e ndjenjave, që keni në lidhje me partnerin tuaj. Gjate javes, ju do të përjetoni momente të veçanta ose ngjarje që lidhen me njerëzit që jetojnë në një qytet apo vend tjetër. Është e mundur një sukses në jetën e tyre, i cili do të jetë i dobishëm për planet tuaja. Gratë mund të kenë një bisedë të pakëndshme me një mik nga afër ose larg. Binjakët do të arrijnë sukses të madh me shumë fat.

Gaforrja

Këtë javë do të jeni të kënaqur me lajmet për një fëmijë, amësinë e ardhshme ose një ngjarje të rëndësishme në jetën e një të afërmi. Java do të jetë e dobishme për fejesë ose martesë. Gjatë javës ju do të jeni në gjendje të mbështeteni tek një burrë. Mund të merrni një premtim të rëndësishëm. Këto ngjarje do të jenë veçanërisht të rëndësishme për zhvillimin e planit apo idesë suaj. Do të keni shumë kontakte interesante dhe dinamike me njerëz të rinj nga afër dhe larg. Do të krijoni njohje të reja që do të kenë zhvillimin e tyre në të ardhmen. Shmangni etiketimin e njerëzve, të cilët do të takoni për herë të parë këtë javë. Pak më tej në kohë do të kuptoni se ata janë një lloj pasurie, një enciklopedi e njohurive ose aftësive, e kështu me radhë. Këtë javë do të shikoni me interes, ngjarje në jetën e një gruaje. Gjatë javës do të ketë njerëz të rinj në rrethin tuaj të kolegëve, partnerëve ose klientëve. Burrat do të vuajnë me dhimbje një gënjeshtër.

Luani

Këtë javë do të organizoni një festë të vogël në shtëpinë tuaj. Kjo mund të lidhet me përfundimin me sukses të një riparimi, blerjeje të re ose ndonjë ngjarje tjetër që do të ketë lidhje me familjen tuaj. Ju duhet të keni një bisedë serioze me partnerin tuaj romantik ose martesor rreth planeve të ardhshme. Do të duhet të mendoni më seriozisht për shëndetin tuaj ose për një person të afërt. Një problem i pazgjidhur nga e kaluara juaj do të shkaktojë tension ose ndonjë shqetësim tjetër në jetën tuaj të përditshme. Do të përjetoni një surprizë në shtëpinë tuaj për një shumë të vogël parash. Ju do të habiteni nga ngjarjet ose do të vizitoni njerëzit që jetojnë pranë jush. Një mundësi apo domosdoshmëri e papritur do të lindë për një udhëtim ose kontakt të ri profesional me dikë nga një vend tjetër. Burrat do të kenë një njohje romantike me një grua ose vajzë interesante.

Virgjëresha

Këtë javë do të përjetoni një ngjarje të gëzueshme që do të ketë lidhje me një person në familjen tuaj të të afërme. Këtë javë, një i afërm ose mik do të ndajë me ju suksesin e tij personal ose ngjarje të tjera. Jini shumë të kujdesshëm në kontaktet tuaja me njerëzit që do t’ju duhet të komunikoni. Veçanërisht jini i kujdesshëm, me njerëz që kanë një karakter të shfrenuar që është shumë i dyshimtë. Kjo do të jetë një javë e mirë për planifikimin e blerjes ose shitjes. Ju tani do të duhet të organizoni në mënyrë shumë të ngjashme veprimet tuaja, të kërkoni informacionin e nevojshëm, këshillat dhe mbi të gjitha të mos veproni me nxitim. Kjo javë do të jetë e pafavorshme për të krijuar të krijuar njohje të reja. Mos nxitoni t`i besoni lehtë njerëzve, për të ndarë informacione të rëndësishme.

Peshorja

Mos kini pritshmëri joreale për punët tuaja financiare këtë javë. Mos nxitoni për të bërë plane bazuar në të ardhurat që prisni të merrni. Nëse keni të bëni me dokumente të rëndësishme financiare, kini kujdes. Këtë javë do të përjetoni ngjarje emocionale të lidhura me një të afërm (me gjasë një grua). Është e mundur të kënaqesh me lajme në lidhje me amësinë e ardhshme të një gruaje të re, lindjen e një vajze dhe ngjarje të tjera të ngjashme. Do të përjetoni të gjitha llojet e ngjarjeve emocionuese me një vajzë, një mbesë apo një grua nga rrethi i familjes ose shokëve. Konfliktet këtë javë do të largohen shpejt. Në shumicën e rasteve, ato do të jenë për gjëra të parëndësishme. Në shumicën e rasteve ato do të shkaktohen nga gjendja juaj emocionale ose ajo e personit pranë jush. Disa përfaqësues të shenjës do të marrin përfitime si trashëgimi, qira, kompensim, pension etj. Gratë do të jenë në gjendje të realizojnë planet dhe detyrat e tyre kryesore për javën, madje edhe për të marrë disa bonuse të papritura. Burrat do jenë të ngazëllyer për një ngjarje apo lajme për dashurinë e vjetër ose për një ish-grua.

Akrepi

Këtë javë do të keni përvoja interesante dashurie, veçanërisht në vendin tuaj të punës ose në vendet ku keni kontakte profesionale, takime dhe tubime. Por nëse tashmë keni një marrëdhënie romantike aty ku punoni, këtë javë marrëdhënia juaj do të jetë në rrënjën e një konflikti me njerëzit e tjerë. Do të keni marrëdhënie financiare me njerëz që kanë një marrëdhënie miqësore ose interesa të përgjithshme të biznesi. Është e mundur që miqtë ose kolegët të ndajnë me ju çështje financiare që janë shqetësuese për ta. Gjatë javës do të keni angazhime të këndshme dhe të pakëndshme që lidhen me fëmijët ose të afërmit. Problemet do të lindin nëse puna juaj është e lidhur me fëmijët. Kjo do të jetë një javë e favorshme për angazhimet që lidhen me shitjen ose dhënien me qira të pronës. Kini kujdes të mos bëheni objekt i kuriozitetit apo intrigës së të tjerëve. Kini kujdes nga një gabim i pakëndshëm i një natyre materiale apo financiare. Burrat e Akrepit do të kenë një javë të suksesshme në të cilën do të jenë në gjendje të përfitojnë nga disa mundësi të favorshme. Gratë do të marrin lajme të pakëndshme për një grua.

Shigjetari

Këtë javë do të hasni më shumë formalitete ose vështirësi të tjera kur keni angazhime në lidhje me dokumente, kontrata ose marrëveshje të ndryshme. Do të mësoni lajme për një ngjarje të pakëndshme që ndodhi disa ditë ose javë më parë. Do të përjetoni ngjarje të ndryshme në dashurinë tuaj ose jetën familjare që do t’ju tregojë se duhet të ndryshoni diçka në marrëdhënien tuaj. Nuk duhet të prisni ndonjë dramë, por një qasje të arsyeshme për një situatë të caktuar. Nuk duhet t’i shpërfillni këto ngjarje nëse nuk dëshironi të qëndroni vetëm ose të thelloni problemet tuaja. Java prezanton njohje të reja që do të bazohen në interesa ose qëllime të përbashkëta. Do të keni marrëdhënie komplekse dhe komunikim me njerëzit që jetojnë në një qytet tjetër. Këtë javë fati nuk do të tolerojë gënjeshtra apo përpjekje për të manipuluar. Gjatë javës ju do të merrni lajme ose do të jeni të ftuar në një ngjarje në lidhje me një fëmijë apo të ri. Burrat e Shigjetarit do të mërziten nga sjellja e pavlerë ose e padisiplinuar e personit me të cilin punojnë. Gratë do të gëzojnë të ardhura shtesë.

Bricjapi

Këtë javë do të fitoni të ardhura që do të stabilizojnë buxhetin e familjes suaj. Të ardhurat tuaja kryesore do të jenë nga puna me të cilën jeni aktualisht e angazhuar ose nëpërmjet anëtarëve të tjerë të familjes tuaj. Kjo do të jetë një javë e mirë për angazhimet lidhur me pronën dhe do të merrni rezultate konkrete, ndaj do të keni një arsye për të qenë i lumtur. Veprimet e një gruaje, më saktësisht veprimet dhe komentet e saj të dyanshme, do t’ju provokojnë për të kërkuar arsyen për një qëndrim të tillë ndaj jush. Ju nuk do të nguteni me reagimet tuaja. Gjatë javës do të keni një bisedë interesante me një burrë, ndoshta me të afërmin tuaj, ose do të keni një ëndërr emocionale për një njeri nga Përtej. Bricjapët do të marrin një propozim interesant me një natyrë kryesisht profesionale. Mund të ketë xhelozi, dyshim, mosmarrëveshje në familjen tuaj dhe në çështjet e dashurisë. Do të keni kontakte të dobishme me njerëz nga afër dhe larg për shkak të një ngjarjeje të rëndësishme. Këtë javë, ju mund të jeni të kënaqur me një ofertë ose lëvdata për karrierën tuaj.

Ujori

Këtë javë përpiquni të mbani një humor pozitiv dhe të kënaqeni me njerëzit dhe ngjarjet ashtu siç janë. Mos qëndroni me shpresa të mëdha gjatë këtyre shtatë ditëve. Ju patjetër do të keni sukseset tuaja. Gjërat, duhet të zhvillohen natyrshëm, pa barrë emocionale. Ka një fitim të vogël në lotari, bixhoz etj. Gratë e Ujorit mund të presin një ofertë interesante këtë javë ose një ftesë intriguese. Ju do të angazhoheni në një ngjarje të rëndësishme në jetën e miqve. Burrat do të kenë plane dhe qëllime specifike për këtë javë që ju do të jeni në gjendje t’i realizoni ato. Përdorni të gjitha shanset që do t`ju jepen, veçanërisht ato që kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj. Mos kini frikë nga gjërat e reja.

Peshqit

Do ta mbani mend këtë javë për një takim ose ngjarje të veçantë që lidhet me një grua. Ngjarjet interesante do të zhvillohen në jetën e miqve tuaj të familjes ose fqinjëve. Ju do të prisni një premtim nga i afërmi juaj. Do të keni një angazhim lidhur me paratë, një dokument financiar ose një kontratë me një bankë. Mund të keni një komplikacion ose disa pengesa për marrjen e parave këtë javë. Gratë e Peshqve do të kenë angazhime më serioze ose angazhime financiare. Do të keni shpenzime të rëndësishme lidhur me një fëmijë ose një anëtar tjetër të familjes. Burrat do të jenë në një pozicion më pak të favorshëm në paratë e tyre, pasi lindin vështirësi të paparashikuara. Nëse jeni në procesin e trajtimit ose terapisë, kjo javë do t’ju kënaqë me rezultate pozitive. Burrat e pamartuar Peshq mund të presin një dashuri të re që mund të jetë me një grua nga një qytet apo vend tjetër./F.H/Tiranapost.al

Përshtatur nga: Astro Velida

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]