• Shqip
 • English
 • E diel, 25 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi javor 14-20 janar


  Dashi

  Këtë javë do të keni mundësi për një veprimtari të suksesshme profesionale. Në përgjithësi, planet tuaja të lidhura me një punë do të mund të realizohen në mënyrën më të favorshme për ju. Kjo do të jetë një javë e mirë për të kërkuar punë të re ose për një performancë më të mirë profesionale. Pjesa më e madhe e veprimeve tuaja këtë javë do të varen nga këshillat apo ndihma e një njeriu që mund të jetë i afërmi, kolegu ose shoku juaj. Falë ndërhyrjes së një burri në punët tuaja, ju mund të merrni të ardhura më të mira. Pavarësisht disa pritshmërive të favorshme, do të jeni të prirur për dyshim ose mosbesim ndaj njerëzve ose ngjarjeve të caktuara. Jo të gjitha informatat që do të merrni gjatë kësaj periudhe do t`ju lënë përshtypje. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e rëndësishme për ju, me mundësi për të avancuar dhe për të realizuar plane të rëndësishme. Shmangni pesimizmin ose mbindjeshmërinë.

  Demi

  Disa prej jush do të angazhohen në gjetjen e një zgjidhjeje për një argument të pakëndshëm ose konflikt me një grua që me gjasë ka pasur ndikim për shumë kohë. Kjo situatë ndikon negativisht në psikikën tuaj dhe vetëvlerësimin tuaj në tërësi. Ju jeni në një situatë ku nuk është e rëndësishme të gjeni fajtorë, por të siguroheni për paqe mendore dhe ngushëllim emocional. Nëse keni për të bërë një kompromis, mos hezitoni. Gjatë javës do të keni një shqetësim në lidhje me një dokument financiar ose një lloj pagese. Tensioni do të lidhet me kompleksitetin e kryerjes së kësaj detyre ose nevojën për të angazhuar njerëz të tjerë. Këtë javë do të keni biseda interesante ose të dobishme me një grua nga rrethi juaj i të afërmve: motra, vajza, nëna etj. Në shumicën e rasteve, ky komunikim do t’ju ngarkojë me emocione pozitive ose do t’ju ndihmojë të hiqni qafe tensionet që keni grumbulluar në javët e fundit. Ngjarje interesante mund të priten në jetën tuaj intime, ku një marrëdhënie e krijuar tashmë do të zhvillohet në mënyrën që ju dëshironi.

  Binjakët

  Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, kjo është një javë në të cilën do të keni një shumëllojshmëri të marrëdhënieve të favorshme financiare. Kini kujdes kur dikush ju kërkon para ose ju bind për të investuar në diçka që duket shumë joshëse. Gjatë javës do të jeni në gjendje të takoni njerëz të ndryshëm, shumica e të cilëve do t’ju mbushin me emocione pozitive. Do të merrni informacion të rëndësishëm dhe të dobishëm nëpërmjet tyre. Do të ndodhë një ngjarje të pakëndshme gjatë javës ose do të merrni lajme të pakëndshme për dikë që njihni. Është e mundur që një ngjarje e tillë të lidhet me një aksident ose një situatë tjetër të pakëndshme.

  Gaforrja

  Do të jetë një javë interesante në të cilën suksesi dhe dështimi do të varen nga veprimet dhe aktivitetet tuaja. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jeni në gjendje të arrini shumë, por mund të qëndroni në vend në qoftë se kënaqeni me përtacinë ose mbështeteni te njerëzit e tjerë për ta bërë punën tuaj. Këtë javë, do të fokusoheni kryesisht në zbatimin e projekteve ose detyrave profesionale para se të angazhoheni me ato të reja. Nëse jeni në proces të disa ndryshimeve në punën tuaj, ato ndoshta do të vazhdojnë zhvillimin e tyre këtë javë. Ju do të merrni lajme të favorshme në lidhje me informacione të rëndësishme për ngjarjet, dështimet ose gabimet e kaluara. Tani do të keni një ide më të qartë se pse keni përjetuar ngjarje të caktuara dhe kush e ka fajin për to.

  Luani

  Disa prej jush do të përjetojnë një problem shëndetësor jo tek vetja, por tek një i afërm. Kjo do të jetë një javë e mirë për zgjidhjen e problemeve të familjes, rregullimin e dokumenteve të pronësisë, blerjen e sendeve për në shtëpi. Ju mund të habiteni nga një dhuratë ose një blerje për shtëpinë tuaj. Këtë javë, ju do të jeni intolerantë për të gjitha format e manipulimit, intrigave, përpjekjeve për mashtrim apo thashethemeve. Në situata të tilla, duhet të keni më shumë vetëkontroll. Javë do të kërkojë më shumë vëmendje ose përgatitje më të mirë për një udhëtim.

  Virgjëresha

  Këtë javë do të përjetoni më shumë ngjarje emocionale në jetën e një vajze, planet e të cilës ju i konsideroni si joreale, shumë të rrezikshme ose të paarritshme. Duhet ta kuptoni faktin se ju nuk mund të ndikoni në vendimin apo dëshirat e saj. Kjo javë do të jetë e dobishme për marrëdhënie financiare ose biznesi. Falë sugjerimit, idesë ose ndihmës së dikujt, mund të merrni të ardhura më të mira. Ka takime dhe biseda interesante ku do të diskutoni veprime të ndryshme të një natyre financiare. Ka mundësi të habiteni nga një ofertë për kredi, ose për një pagë më të mirë. Këtë javë një grua do të ndajë me ju momente emocionuese. Kjo do t’ju prekë emocionalisht. Kjo javë mund të jetë faktori përcaktues për të ardhmen e grave mbi moshën 35-vjeçare, të cilët do të jenë në një periudhë të ndryshimeve apo vendimeve të rëndësishme.

  Peshorja

  Përpara jush është një javë në të cilën do të takoheni dhe do të mblidheni me njerëz të rinj. Një takim i tillë mund të jetë i planifikuar, ose aksidental. Në jetën tuaj personale, ose më mirë në dashuri, do të ketë tensione që lidhen me xhelozinë, keqkuptime të pakëndshme ose reagim nga ndërhyrjet e njerëzve të tjerë në marrëdhënien tuaj. Këtë javë, ju do të konsideroni më seriozisht problemet tuaja familjare. Provoni këtë javë të injoroni ndikimin negativ të ngjarjeve të kaluara, humbjeve ose dështimeve dhe të hiqni qafe frikën ndaj të panjohurës. Aktualisht ka një ndryshim të favorshëm në jetën tuaj që mund të ndikojë në familjen ose karrierën tuaj. Ju nuk duhet t`i humbisni këto mundësi të reja nga ankthi i panevojshëm për të ardhmen.

  Akrepi

  Do të jetë një javë në të cilën mund të mësoni ose të gjurmoni ngjarjet që lidhen me problemet serioze shëndetësore të një njeriu që njihni. Ju do të jeni gati mendërisht për një zhvillim të këtyre ngjarjeve. Nëse puna juaj është e lidhur me para ose dokumente financiare, përqendrohuni maksimalisht për të shmangur gabimet që në disa raste nuk do të jeni në gjendje t`i korrigjoni. Në përgjithësi, java do t’ju ngarkojë me angazhime më profesionale, por pritshmëritë tuaja për rezultate konkrete nuk do të realizohen. Java do të jetë e vështirë të parashikohet për ata që do të udhëtojnë. Disa kthesa dhe disa situata të papritura janë të mundshme. Një nga ngjarjet e mira këtë javë do të përfshijë një marrëdhënie me një fëmijë apo një vajzë. Do të ketë lajme apo ngjarje që lidhen me shtatzëninë e ardhshme, ose lindjen e fëmijës.

  Shigjetari

  Përpara jush është një javë në të cilën do të prisni zhvillimin e ngjarjeve që tashmë kanë nisur. Rrethanat do të jenë në anën tuaj dhe ju do të jeni në gjendje t’i realizoni planet shumë lehtë. Këtë javë, do të jeni i impresionuar ose i ngazëllyer nga ngjarje të ndryshme. Mund të shijoni lajme që lidhen me fejesën, martesën, lindjen e një fëmije dhe më tepër. Kjo do të jetë një javë e mirë për të diskutuar ose për të marrë vendime për martesën tuaj. Gjatë javës, ju mund të angazhoheni për një dokument të rëndësishëm që do të ketë vlerë për shtëpinë ose pronën tuaj.

  Bricjapi

  Këtë javë do të kaloni një situatë të papritur dhe të pakëndshme që mund të lidhet me një dokument financiar, kartë bankare ose kredi. Ju mund ta keni nënvlerësuar këtë situate. Gabime dhe lëshime të tilla nga ana juaj mund të jenë baza e konflikteve të ndryshme ose problemeve gjatë javës. Pavarësisht nga reagimet tuaja, ju do të kuptoni faktin se e gjithë kjo është për shkak të mosorganizimit tuaj, mbingarkesës ose zbavitjes. Mësimet e jetës që do t’ju jepen këtë javë nuk do t’ju dëmtojnë, por do t’ju mësojnë një mënyrë për të organizuar jetën tuaj në të ardhmen. Në marrëdhënien tuaj me vajzat ose gratë e reja, kini kujdes. Ekziston një njeri pranë jush pas buzëqeshjes të së cilit qëndron diçka tjetër.

  Ujori

  Është një javë në të cilën do të lindin situata që do të kërkojnë vendime të veçanta ose angazhime që lidhen me të ardhmen tuaj. Kjo është një javë e rëndësishme dhe konstruktive. Në bisedat me miqtë, ju do të diskutoni mundësi të ndryshme për të ardhura më të mira ose për disa punë shtesë. Do të dalin ide të ndryshme interesante, të cilat do të kërkojnë më shumë kohë për reflektimin dhe eksplorimin e tyre. Në përgjithësi, kjo javë sjell të ardhura të mira ose fitime nëse punoni në në tregti. Do të jetë shumë e rëndësishme këtë javë të arrini dhe ruani stabilitetin në familjen tuaj. Këtë javë mund të lindë një situatë stresuese në lidhje me shëndetin. Do të jetë gjithashtu e pafavorshme për të udhëtuar, kështu që nëse do udhëtoni, përqendrohuni në drejtimin e makinës.

  Peshqit

  Këtë javë do të keni plane paraprake ose pritshmëri që lidhen me çështje të ndryshme të një natyre materiale ose pronësore. Këtë javë, marrëdhënia juaj me njerëzit në punë do të jetë më e paqartë ose problematike. Do të jetë më e vështirë për ju për të kryer detyrat tuaja profesionale ose do të hasni më shpesh pengesa dhe vështirësi të ndryshme. Gjatë javës, ju mund të takoni kolegët tuaj të mëparshëm ose të merrni lajme interesante për pozitën tuaj të mëparshme profesionale. Marrëdhënia juaj me një grua nga familja: si nëna, gjyshja, ose motra do të jetë delikate për shkak të pesimizmit të tyre ose mungesës së vullnetit për të kuptuar gjërat që kanë përparësi për ju. Në përgjithësi, mospërputhjet ndërmjet jush dhe atyre do të jenë për shkak të dallimeve të brezave.

  *Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.