• Shqip
 • English
 • E enjte, 17 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskopi javor 11-17 shkurt 2019


  Dashi

  Këtë javë do t’ju duhet të angazhoheni plotësisht tek puna. Do të keni biseda të rëndësishme dhe plane për të organizuar. Kjo do të jetë një javë e mirë për bisedat për punë pune. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të prisni një bisedë telefonike, takim ose ndonjë ngjarje tjetër të rëndësishme që lidhet me një njeri që jeton në një komunitet tjetër. Këtë javë, ju do të përjetoni shumë emocione përmes bisedave me miqtë tuaj ose për shkak të një lajmi. Java sjell një njohje të re, e cila do të jetë e rëndësishme për të ardhmen tuaj. Kjo do të jetë një javë e mirë për një udhëtim për burrat e kësaj shenje.

  Demi

  Këtë javë do të hasni probleme të papritura në familjen tuaj që mund të jenë për shkak të mungesës së komunikimit të sinqertë me të afërmit. Keqkuptimet e tilla ose përpjekjet për të manipuluar një situatë do të ndikojnë seriozisht në harmoninë e marrëdhënieve tuaja familjare. Gjatë javës ju do të habiteni nga një dhuratë ose do të merrni një vendim të papritur blerjeje për shtëpinë tuaj. Këtë javë, një grua do t’ju vizitojë në shtëpi ose do të vizitoni shtëpinë e saj, kështu që do kaloni kohë të këndshme. Në përgjithësi, kontaktet tuaja me gratë do t’ju sjellin informacione të dobishme dhe përvoja të kënaqshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, dikush do të provokojë durimin tuaj, duke ju sfiduar. Do ta humbni durimin me të.

  Binjakët

  Këtë javë do të diskutoni mbi veprimet financiare ose angazhimet që do të lidhen me një fëmijë apo një të ri në familjen tuaj. Këto veprime patjetër do të jenë diçka e mirë dhe e rëndësishme për të ardhmen. Do të ketë nevojë për kosto më të lartë për shtëpinë. Është e mundur që në shtëpinë tuaj të lindë një problem që kërkon shpenzime urgjente. Këtë javë, do të jeni optimist në lidhje me dashurinë. Për fat të keq, disa komente ose veprime të pamenduara nga partneri juaj do t’ju trishtojnë.

  Gaforrja

  Këtë javë do të kërkoni përgjigje për pyetjet rreth ngjarjeve që keni përjetuar në të kaluarën e afërt, të cilat për disa arsye kanë mbetur një mister për ju dhe ju jeni të pasigurt rreth zhvillimit të tyre. Ju mund të provokoheni nga një lajm ose telefonatë në lidhje me këto ngjarje. Këtë javë, disa prej jush do të mbështeten në ndihmën e miqve në lidhje me veprimet për një dokument financiar ose çështje të tjera monetare. Në përgjithësi, pritshmëritë tuaja nuk do të realizohen. Një marrëdhënie e vjetër ose e krijuar rishtazi mund të ketë një zhvillim interesant gjatë këtyre shtatë ditëve. Xhelozia e tepruar mund të shkaktojë probleme.

  Luani

  Këtë javë do të përballeni me pengese ndaj realizimit të planeve dhe pritshmërive tuaja paraprake. Pengesat që mund të hasni mund të jenë për shkak të shfaqjes së rrethanave që askush nuk mund të kishte parashikuar ose nga mungesa e mbështetjes. Kini parasysh lidhjen me një grua, veçanërisht nëse ajo ju premton diçka ose përpiqet të pranojë ndonjë favor nga ju. Kjo javë do të jetë e pafavorshme për çështjet ligjore. Shmangni marrjen e vendimeve ose angazhimin në çështjet që kanë të bëjnë me trashëgiminë ose pasurinë dhe ndarjen e parave.

  Virgjëresha

  Këtë javë do të habiteni nga një bisedë telefonike ose një vendim i një të riu në familjen tuaj. Do të jeni të kënaqur me zhvillimin e dobishëm të një problemi shëndetësor të një burri nga familja juaj. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për zhvillimin e punëve tuaja profesionale ose të biznesit, veçanërisht nëse puna përfshin klientë, kontakte me njerëz nga institucione të ndryshme ose udhëtime. Nëse keni një intervistë për një punë të re, rrethanat do të jenë të favorshme për ju. Vajzat e kësaj shenje do të përjetojnë një javë me shumë tension dhe stress në aspektin e punës, kurse në aspektin romantik, çdo gjë do jetë mirë.

  Peshorja

  Java do kërkojë vëmendjen tuaj në çështjet më të mëdha familjare, me angazhime më profesionale dhe zgjidhjen e problemeve të familjes. Të gjitha këto gjëra do të organizohen mirë nga ju dhe zbatimi i tyre do të jetë një çështje kohe. Kjo do të jetë një javë e mirë për një celebrim ose për të blerë apo lëvizur në një shtëpi të re. Do të përjetoni momente të veçanta me njerëz që i njohni prej vitesh. Njohjet e reja do të jenë të paqarta ose problematike, pasi ju mund të bini pre e njerëzve interesaxhinj. Java sjell harmoni në shtëpinë tuaj, duke arritur suksese të papritura ose përvoja të tjera të çuditshme dhe pozitive.

  Akrepi

  Këtë javë mund t’ju duhet të shtyni një udhëtim të. Do të jeni të lumtur të dëgjoni lajme apo ngjarje që lidhen me një vajzë apo një grua të re që nuk jeton në shtëpinë tuaj. Nëse keni ndonjë shpresë në lidhje me një fëmijë apo një të ri, do të mbeteni të zhgënjyer. Ka mundësi që të keni marrë një premtim, por që vështirë të përmbushet. Përgjithësisht këtë javë jini më të duruar kur merreni me të rinjtë. Këtë javë, do t`ju duhet të ndihmoni një grua në rrethin tuaj të miqve që po përpiqet të dalë nga një situatë e pakëndshme ose po kërkon zgjidhje praktike për problemet e saj. Gratë duhet të jenë gati për sfidat e reja që fati do t’u japë këtë javë.

  Shigjetari

  Këtë javë veprimet ose komentet e papritura të një burri do t’ju bëjnë të mendoni për shkakun e vërtetë të asaj që po përjetoni. Ka mundësi që ky njeri po përpiqet të lërë përshtypje në një farë mënyre, për të kompensuar veprimin e tij negative, që bëri dikur. Gjatë këtyre shtatë ditëve, disa nga ju do të përfitojnë nga paratë që do të marrin nga një anëtar i familjes. Ju nuk duhet të humbni kontrollin, pasi probabiliteti për të përjetuar një situatë të komplikuar ose për të përjetuar një humbje është i mundur. Shmangni mosmarrëveshjet ose konfliktet e lidhura me paratë, sepse në fund do t`ju duhet të hiqni dorë ose të bëni një kompromis. Kjo do të jetë një javë e mirë për njerëzit nën moshën 35 vjeç, të cilët do të kenë mundësinë të marrin para, të zgjidhin problemet e tyre financiare ose të negociojnë një pagë më të mirë për punën e tyre.

  Bricjapi

  Do të jeni pa humor dhe pesimist pothuajse gjatë gjithë javës, për shkak të shqetësimeve apo tensioneve që keni përjetuar kohët e fundit. Do të jeni gjithashtu në gjendje të arrini suksese të rëndësishme. Kjo do të jetë një javë e këndshme për të udhëtuar me gjithë familjen. Do të përjetoni një surprizë të këndshme në lidhje me një fëmijë apo një të ri që jeton në një qytet apo vend tjetër. Këtë javë do të prisni me padurim një letër ose një telefonatë nga një vajzë ose një grua që do të ketë një vend të veçantë në jetën tuaj.

  Ujori

  Këtë javë do të takoni dikë që jua ngatërron mendimet, idetë dhe planet tuaja. Një burrë i shenjës së Bricjapit, Virgjëreshës ose Demit do ndahet nga jeta dhe ky do jetë shkak për mërzi. Kjo javë do të jetë e tensionuar edhe për shkak të marrëdhënieve tuaja në shtëpi, pasi është e mundur që një problem shëndetësor të lindë për një të afërm i cili do të kërkojë trajtim më të gjatë. Disa prej jush do të përjetojnë një ndryshim të padëshirueshëm të vendbanimit. Zhvillimi të mirë do keni në aspektin profesional. Është e mundur të merrni para përmes një dokumenti, banke ose përkthimi online. Gratë në moshën 35 vjeç do të kenë ditë më të tensionuara në familjen e tyre, të cilat mund të jenë për shkak të ndryshimeve që po ndodhin aktualisht dhe që kanë një ndikim në të gjithë anëtarët e shtëpisë.

  Peshqit

  Këtë javë do të shkëmbeni mesazhe, do bisedoni në telefon ose do të përdorni mjete të tjera kontakti për t’u kthyer së bashku me njerëz nga e kaluara juaj. Ata mund të jenë ish-shokë klase, ish-kolegë ose fqinjë. Mos i jepni sende të shtrenjta për përdorim fëmijëve që nuk dinë t`i përdorin. Java mund të jetë shumë e veçantë për marrëdhënien tuaj të dashurisë. Edhe nëse jeni duke e kërkuar, edhe nëse e keni. Në të dyja rastet, fati do t’ju japë atë që meritoni dhe që është më e mira për ju. Kjo javë do të jetë e dobishme për ju për çështje të ndryshme financiare, angazhime ligjore lidhur me paratë e të tjera. Njerëzit nën moshën 35 vjeç duhet të jenë të kujdesshëm kur blejnë sende të rëndësishme për shtëpi ose punë. Studioni tregun.

  *Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]