• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Horoskop Të gjitha

  Horoskop: Si reagojnë shenjat kur dikush i mashtron


  Mashtrimi është një nga format më të këqija sesi mund t’ju tradhëtojë dikush. Me zë të lartë ose jo, të gjithë e pranojmë që të paktën një herë në jetë ose më shpesh, na ka ndodhur të jemi mashtruar.

  Ndoshta nuk mund të ndryshojmë dot atë që ka ndodhur, por mund të njohim anën e errët të secilës shenjë, si edhe të shmangim ndonjë mashtrim të mundshëm ndaj tyre.

  Ja disa ide sesi shenjat i përballojnë mashtrimet:

  -Dashi

  Për ju e vërteta dhe ndershmëria qëndrojnë në standarte të larta dhe kushdo që do të merret me to, do të përballet me pasoja serioze. Pa problem, ju do t’i tregoni mamit, shefit, etj dhe madje të shkruani një novelë të tërë mbi mashtruesin dhe veprimin e tij.

  -Demi

  Nëse ju lëndoni personat e kësaj shenje, ata do të duan t’ju shikojnë juve të vuani. Demët dallohen si persona që përmbahen, por ata do të krijojnë një plan afatgjatë hakmarrjeje, të cilin ju as që do e prisni.

  -Binjakët

  Në shenjë hakmarrjeje, Binjakët do të shkatërrojnë sendet tuaja personale. Mbani larg çdo gjë me vlerë nga duart e tyre, pasi tornado e shkatërrimit të tyre nuk mund të ndalet.

  -Gaforrja

  Personat e kësaj shenje ndihen tmerrësisht keq kur vjen puna tek mashtrimet dhe as që i durojnë ato. Prandaj, nuk do të ngurrojnë që t’i dërgojnë kujdo mesazhe, si nënës, shokëve apo kushdo tjetër që ka folur mirë për mashtruesin, duke treguar zhgënjimin e tyre.

  -Luani

  Nëse mashtroni një person të shenjës së Luanit, praktikisht do të thotë se keni shkatërruar jetën  tuaj, pasi ata nuk do të ndalen derisa të përdorin çdo mjet kundër jush.

  -Virgjëresha

  Përgjithëshisht personat e kësaj shenje mund të ndihen pjesërisht fajtor dhe do të duan të dinë arsyet se pse ju i keni mashtruar. Por, sapo të kuptojnë se nuk kanë ata faj, do ju etiketojnë përgjithmonë si mashtrues dhe do ju ndjekin në çdo lëvizje për t’u hakmarrë.

  -Peshorja

  Pas tronditjes nga mashtrimi, një Peshore do të gjejë dhe do të përdori çdo lloj mënyre për t’u hakmarrë. Ata do ta shijojnë shumë poshtërimin tuaj të vazhdueshëm dhe ju do të vuani pasojat.

  -Akrepi

  Në fillim mund të ndiheni të çliruuar, pasi një Akrep mund të duket sikur nuk e ka problem mashtrimin, por ata do të përgatisini në heshtje mënyrën më të mirë të hakmarrjes.

  -Shigjetari

  Pasi keni mashtruar një Shigjetar, ju do të shikoni vetëm lotët e tyre,  pasi ata do të ndërpresin çdo formë komunikimi me ju dhe nuk do të dëgjoni më kurrë prej tyre.

  -Bricjapi

  Personat e kësaj shenje nuk do ju japin më asnjë mundësi që ju të jeni pjesë e jetës dhe lumturisë së tyre. Brijapët do të vazhdojnë të jetojnë në mënyrë perfeke jetën dhe do jua bëjnë të ditur se ju tashmë nuk ekzistoni më. Ko është hakmarrja më e mirë që ata mund t’ju dhurojnë.

  -Ujori

  Ndonse kur përballeni me mashtrimin tmerroheni dhe nuk e kuptoni se pse ju ka ndodhur, me kalimin e kohës do të qetësoheni dhe nuk do të keni problem të vazhdoni jetën tuaj.

  -Peshqit

  Njiheni si shenja më emocionale në Horoskop dhe do ta vuaj shumë përballjen me mashtrimin. Skenari juaj është tashmë i njohur: Do të qani për disa ditë, do të shkatërroni makinën dhe më pas do të vazhdoni jetën sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

   

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690