• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 19 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Historinë e mbiemrit Kamerolli të Alban Ramosajt, e ka sqaruar Beatrix një vit më parë


  Meqë njerëzit janë bërë kureshtarë rreth mbiemrit Kamerolli në biletën e fluturimit të Alban Ramosajt, atëherë po ju kujtojmë që Beatrix, motra e tij e ka sqaruar më shumë se një vit më parë për Tiranapost.

  (Postimi i Alban Ramosajt në Instastory)

  Ishte dita kur ajo mori nënshtetësinë shqiptare dhe postoi foton e pasaportës me mbiemrin Kamerolli. Ne e telefonuam dhe ajo sqaroi: “Mbiemrin Kamerolli e kemi mbajtur ligjërisht në çdo dokument, por për mbiemër artistik vendosëm të mbanim Ramosaj. Nuk ka asnjë arsye tjetër”, tha Beatrix.

  (Postimi i Beatrix më shumë se një vit më parë)

  Kamerolli është mbiemri i babait të tyre të cilin e mbajnë ligjërisht, kurse Ramosaj është mbiemri artistik që i përket së ëmës.

  *Ky post është realizuar nga Fabjola Hije.

  Ekskluzive/Beatrix Ramosaj tregon përse u prezantuan me Ramosaj