• Shqip
 • English
 • E hënë, 27 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Historia interesante e kameramanit anglez – Më 1997 xhironte luftën e Kosovës, të martën ndeshjen ndaj Anglisë


  Chris James ka një histori më shumë se 20-vjeçare me popullin e Kosovës.

  Ndeshja e të martës mbrëma mund të themi se ishte vëllazërore, shkaku i afërsive dhe dashurisë së dy popujve mes tyre.

  Ndihma e madhe e britanikëve në luftën e Kosovës, ka bërë që këta të fundit të mos harrojnë asnjëherë të mirat e tyre.

  Shumë britanikë kishin ndihmuar në mënyrë të ndryshme në luftën e Kosovës dhe i tillë ishte edhe kameramani Chris James, i cili shfaqte pamje nga terrori që bëhej atëkohë.

  “Më 1997 në vijën e parë frontale të Kosovës dhe më 2019 në vijën e fushës – dhe asnjëherë një hap prapa. Kameramani Chris James”, shkruan gazetari Gabriel Clarke. /XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post