• Shqip
 • English
 • E enjte, 22 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha

  Historia e gruas që ka 41 vite punë në KFC dhe nuk ka ndërmend të dalë në pension


  Ka 41 vjet që punon për KFC dhe u ka shërbyer më shumë se pesë milionë njerëzve. Dhe nëse mendoni se ka vendosur të dalë në pension, e keni gabim. Pauline Richard, 68 vjeç e filloi punën e parë në Taunton të Somerset në vitin 1978. Ajo ka bërë çdo punë të mundshme aty, duke përfshirë, pastruesen, arkëtaren, menaxheren, udhëheqësen e ekipit, por edhe shefen e kuzhinës.

  Por si ka mundësi që shefi nuk e ka hequr nga puna se në 41 vjet një moment kritik do e ketë pasur? Sipas Metro dhe siç e tregon vetë çdo ditë ka vajtur në punë me buzëqeshje, pavarësisht problemeve personale që ka pasur, gjithashtu është treguar gjithmonë korrekte me dëshirën që puna të ecë mirë, si dhe sjelljen për tu admiruar me klientët.

  I gjithë qyteti e ka shpallur heroinën e qytetit, sipas banorëve të zonës East Street ajo ka duruar njerëz që janë zgjuar me nerva, njerëz të lodhur, grabitës, stresues, provokues e çdo lloj tipi që ekziston mes nesh.

  “Më kanë kthyer në heroinë. Më quajnë Miss KFC-ja. Edhe kur shkoj në shtëpi fëmijët më thonë: Hello Miss KFC. Kur klientët nuk më gjejnë aty, fillojnë e thërrasin, ma tregojnë kolegët dhe mua më pëlqen kjo gjë”.

  Long serving KFC employee Pauline has worked in Taunton's KFC for an incredible 41 years. See SWNS story SWBRkfc; A woman has worked at KFC for 41 YEARS serving up over five MILLION drumsticks - and has no plans to retire. Dedicated Pauline Richards, 68, started at the branch in Taunton in Somerset in 1978. She has worked nearly every possible role at the fast food branch including a cleaner, cashier, supervisor, manager and team leader. Because she "always serves with a smile" and has a "bit of banter" with customers at the East Street branch has become a cult hero in the town. The team member revealed children, regular diners, residents and even cricketers would call her "Miss KFC". She said: "When I go out for a break, children would shout over to me 'Hello Miss KFC' and call me 'Mum' and 'Nan'.

  (Picture: Len Copland / SWNS)

  Pauline tregon se ka pasur ndryshime, zhvendosje në pika të ndryshme por asnjëherë nuk ka menduar të largohet. Edhe kur ka marrë postin menaxhere në fund të turnit ka pastruar.

  Sekreti i profesionit të saj është ky: Gjithmonë sigurohem që të marr siç duhet porositë e njerëzve dhe të sillem mirë pavarësisht se mund të jem duke kaluar një periudhë të vështirë apo probleme serioze familjare. Unë e dua punën time. Jam miqësore, por edhe klientët janë miqësorë me mua. Jam munduar të bëj aq sa mundem.

  Pas 41 vjet shërbimi besnik ndaj KFC-së, Pauline siç e lexuat më lart ka një sërë arsyesh pse nuk po mendon të dalë në pension./ Metro/ Tiranapost.al. E.B

  Pauline Richards with general manager, Alice Yarde. See SWNS story SWBRkfc; A woman has worked at KFC for 41 YEARS serving up over five MILLION drumsticks - and has no plans to retire. Dedicated Pauline Richards, 68, started at the branch in Taunton in Somerset in 1978. She has worked nearly every possible role at the fast food branch including a cleaner, cashier, supervisor, manager and team leader. Because she "always serves with a smile" and has a "bit of banter" with customers at the East Street branch has become a cult hero in the town. The team member revealed children, regular diners, residents and even cricketers would call her "Miss KFC". She said: "When I go out for a break, children would shout over to me 'Hello Miss KFC' and call me 'Mum' and 'Nan'.

  (Picture: Len Copland / SWNS)