• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Hidhet shorti i Champions League, 4 supersfida në çerekfinale


  Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën çerekfinale të Champions League, aty ku 8 skuadra kanë mësuar përballjet e tyre. Në këtë short janë përcaktuar edhe datat e ndeshjeve dhe ekipet pritëse.

  Shorti i Champions League për fazën finale:

  Ajax – Juventus (9 dhe 16 prill)

  Liverpool – Porto (9 dhe 16 prill)

  Tottenham – Manchester City (10 dhe 17 prill)

  Manchester United – Barcelona (10 dhe 17 prill)

  I ftuar special për të marrë goglat ka qenë ish-portieri i Inter, Julio Cesar, kampion në Champions League në vitin 2010 me skuadrën zikaltër.

  Në fazën gjysmë finale do të përballet fituesi mes Tottenham-Manchester City me skuadrën fituese mes çiftit Ajax-Juventus./XH.K