• Shqip
 • English
 • E enjte, 20 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Haradinaj i Kosovës refuzon të shprehet për mos-dekretimin e Cakajt


  Në mbledhjen e parë të qeverisë së Kosovës për vitin 2019, kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka pranuar të flasë për situatën në vnedin tonë, për emërimin e Gent Cakaj, 28 vjeçarit me origjinë nga Kosova, i cili u propozua nga Rama si ministër i jashtëm.

  Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj refuzoi të shprehet mbi vendimin e presidentit Meta, për mos dekretimin e Gent Cakaj si ministër i Jashtëm. I pyetur nga gazetari ai tha: Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën, nuk e komentoj çështjen e emërimeve në Shqipëri. Nuk komentoj as mos-dekretimin e Cakajt./ Copyright/ Tiranapost.al. 

  Arsyet e Metës për mos-dekretimin e Gent Cakajt

  Meta nuk dekreton Cakajn ministër të Jashtëm, Edi Rama: Turp!

  Image may contain: 8 people, people sitting, screen and indoor