• Shqip
 • English
 • E hënë, 9 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Hapet sërish pas 5 ditësh “Havana” në Dhërmi


  Në 8 gusht “Havana”-s së njohur në Dhërmi iu vu kyçi, por zv/kryeministri Erion Braçe njofton se klubi është hapur me një vendim gjykate jo të rregullt.

  Braçe shkruan se çështja u zgjidh me një seancë nga Gjykata e Faktit Vlorë, ndërsa duhet të gjykohej nga ajo Administrativja.

  Klubi “Havana” u mbyll për shkak të mosdhënies së kuponit tatimor për klientët që merrnin shërbim.

  Postimi i plotë në Instagram:

  GJYKATA PRIVATE E EVAZIONIT FISKAL,

  HAVANA, KERCENIMET DHE

  ZERO MILIMETRA PAS!

  Nje gjykates, tek pulle nje i tille,

  ne nje gjyq pa lajmeruar e pa qene palet,

  madje ne “dhome keshillimi”,

  ka hequr bllokimin mbi #HAVANADHERMI.

  Gjykatesi as i kishte lajmeruar Tatimet.

  Gjykatesi ka “gjykuar” ne gjykaten e Faktit Vlore,

  edhe pse kjo gjykate nuk ka kopetence mbi ceshtjen;

  CESHTJA E #HAVANADHERMI ESHTE LENDE E GJYKATES ADMINISTRATIVE!

  Me tej,

  nje permbarues ka hequr shiritat e bllokimit te #Havana edhe pse

  nuk ka vene ne dijeni Tatimet deri ne fund te orarit te tyre zyrtar.

  Pra, cdo gje e miremenduar,

  rakorduar e kryer sic deshen;

  E GJITHA NE KURRIZ TE INTERESIT PUBLIK, TE ARDHURAVE E BUXHETIT,

  DEMTUAR RENDE NGA

  MOS DOKUMENTIMI I VIJUESHEM,

  I PERSERITUR I QARKULLIMIT TEK #HAVANA.

  Kete here edhe ne gjykaten private!

  Poo, tani e kam shume te qarte:

  EVAZIONI FISKAL

  KA GJYKATEN E TIJ PRIVATE,

  NE DREJTESINE E VJETER

  E TE KORRUPTUAR!

  E gatshme te mbroje interesa private e te vrase perfundimisht interesin publik!

  Pas politikes,

  paralizuar nga vullneti politik

  per luftuar drejt evazionin e mbrojtur edhe nga politika,

  #DrejtesiaeVjeter eshte e fundit qe po i del zot evazionit!

  Natyrisht,

  kjo eshte beteje e do vijoje,

  pa leshuar asnje milimeter!

  Ndaj,

  tani po depozitohet apelimi i vendimit te djeshem,

  tani po depozitohet kallezimi penal per kanosje ndaj inspektoreve te tatimeve,

  tani po behet gati dosja e kesaj ceshtje e lidhur me gjykaten per ne komisionin e #Vettingut!

  Nderkohe,

  nuk mbaron ketu!/ Tiranapost.al

  View this post on Instagram

  GJYKATA PRIVATE E EVAZIONIT FISKAL, HAVANA, KERCENIMET DHE ZERO MILIMETRA PAS! Nje gjykates, tek pulle nje i tille, ne nje gjyq pa lajmeruar e pa qene palet, madje ne “dhome keshillimi”, ka hequr bllokimin mbi #HAVANADHERMI. Gjykatesi as i kishte lajmeruar Tatimet. Gjykatesi ka “gjykuar” ne gjykaten e Faktit Vlore, edhe pse kjo gjykate nuk ka kopetence mbi ceshtjen; CESHTJA E #HAVANADHERMI ESHTE LENDE E GJYKATES ADMINISTRATIVE! Me tej, nje permbarues ka hequr shiritat e bllokimit te #Havana edhe pse nuk ka vene ne dijeni Tatimet deri ne fund te orarit te tyre zyrtar. Pra, cdo gje e miremenduar, rakorduar e kryer sic deshen; E GJITHA NE KURRIZ TE INTERESIT PUBLIK, TE ARDHURAVE E BUXHETIT, DEMTUAR RENDE NGA MOS DOKUMENTIMI I VIJUESHEM, I PERSERITUR I QARKULLIMIT TEK #HAVANA. Kete here edhe ne gjykaten private! Poo, tani e kam shume te qarte: EVAZIONI FISKAL KA GJYKATEN E TIJ PRIVATE, NE DREJTESINE E VJETER E TE KORRUPTUAR! E gatshme te mbroje interesa private e te vrase perfundimisht interesin publik! Pas politikes, paralizuar nga vullneti politik per luftuar drejt evazionin e mbrojtur edhe nga politika, #DrejtesiaeVjeter eshte e fundit qe po i del zot evazionit! Natyrisht, kjo eshte beteje e do vijoje, pa leshuar asnje milimeter! Ndaj, tani po depozitohet apelimi i vendimit te djeshem, tani po depozitohet kallezimi penal per kanosje ndaj inspektoreve te tatimeve, tani po behet gati dosja e kesaj ceshtje e lidhur me gjykaten per ne komisionin e #Vettingut! Nderkohe, nuk mbaron ketu!

  A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

  Mbyllet “Havana” në Dhërmi, nuk jepte kupona tatimorë

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post