Sport Te gjitha

Guangzhou refuzon ofertën e Barcelonës për Paulinho-n


Luiz Felipe Scolari ka hedhur poshtë një tjetër ofertë nga gjigandët spanjollë për mesfushorin brazilian. Guangzhou Evergrande ka refuzuar një ofertë të re prej 25 milionë eurosh nga Barcelona për Paulinhon, me klubin që këmbëngul se ai nuk është në shitje.
Kampionët e Kinës tashmë kishin hedhur poshtë një ofertë me vlerë 20 milion euro përpara, me mundësinë e 5 milionë eurove shtesë në shtesa nga gjigantët spanjollë, ndërsa oferta e re thuhet se ka qenë 25 milionë euro me një tarifë të drejtë.
Por Guangzhou Evergrande kanë përsëritur qëndrimin e tyre ndaj mesfushorit të tyre 29 vjeçar dhe këmbëngulin se braziliani nuk do të shitet këtë verë.
Edhe pse Paulinho e ka bërë Guangzhou të vetëdijshëm se ai është i gatshëm të largohet, nënkryetari i klubit Liu Yongzhuo po lufton për t’i rezistuar lëvizjeve nga Spanja sepse klubi ende po konkurron për 3 trofe këtë sezon.
“Nuk ka asnjë shenjë të Liu Yongzhuo ose Xu Jiayin (presidenti i klubit) që ndryshon qëndrimin e tyre. Ata nuk kanë për qëllim të shesin një lojtar i cili është shumë i rëndësishëm për suksesin e këtij klubi, “tha një burim.
Ana e Luiz Felipe Scolari është e qetë në krye të tabelës CSL me 47 pikë, pesë më shumë se Shanghai SIPG me nëntë ndeshje të mbetura në sezonin. /XH.K

Komento:

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *