• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 11 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Shëndet Të gjitha

  Gratë shtatzëna duhet të vaksinohen që të mbrojnë veten dhe bebin e tyre


  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i ka bërë apel grave shtatzëna për t’u vaksinuar, në mënyrë që të parandalojnë gripin dhe të mbrojnë veten dhe beben e tyre.

  Vaksinimi ndaj gripit gjatë shtatzanisë ndihmon në mbrojtjen e gruas dhe fetusit dhe në mbrojtjen e foshnjes gjatë muajve të parë të jetës. “Gratë shtatzëna duhet të vaksinohen që të mbrojnë veten dhe bebin e tyre”, -thuhet në apelin e ministrisë./Tiranapost/ A.C

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post