• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 11 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Lajme shkurt Të gjitha

  Grabitja në Qafë-Kashar, pranga një tjetër personi; Shkon në 6 numri i të arrestuarve


  41 vjeçari Dash Kupa është arrestuar mëngjesin e sotëm, në pikën e kalimit kufitar Morinë. Ai dyshohet se është përfshirë në grabitjet me armë, të 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit.

  Kupa është shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë në Tiranë për veprime të mëtejshme.

  Ka shkuar kështu në 6 numri i të arrestuarve për grabitjen në Qafë-Kashar. Ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim.

  Ndërkohë policia vazhdon operacionin për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të tjerë të shpallur në kërkim./ Copyright Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post