• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Gjithë dita me shi sot, por temperaturat do të rriten


  Moti – E diel, 5 Maj 2019
  —————————————————————-
  Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë i gjithë vendi do të dominohet nga vranësira të dendura dhe rrebeshe shiu në veri dhe qendër POR shira më të dobët në jug. Pasditja dhe mbrëmja sjellin herë pas-herë dhe alternime kthjellimesh, më të dukshme në zonat jugore-juglindore.

  Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes por mesdita sjellë rritje duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 25°C.

  Era do fryjë mesatare në tokë porë e fortë në det gjatë paradites por pasditja sjellë rënie të intesitetit me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë./ Parashikimi i motit nga Meteoalb/ Tiranapost.al. 

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]