• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  Gjendet kanabis para ndërtesës së qeverisë në Kosovë


  Me qëllimin për t’i dërguar një mesash qeverisë së Kosovës, një person ra në prangat e policisë.

  Policia e Kosovës raportoi se gjatë ditës së djeshme gjeti kanabis të mbjellë në një vazo në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë, para ndërtesës të qeverisë.

  Ndërsa nuk bëhet publik emri i autori që kishte çuar vazon në këtë vend, raportohet se pas kontrolleve të policisë në banesën e tij iu gjetën dhe 51 copë bimë kanabis të mbjella.

  Sipas policisë ai është një person me probleme të shëndetit mendor:

  “Me vendim të prokurorit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt dhe rekomandon për kontrollim mjekësor”./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690