• Shqip
 • English
 • E martë, 28 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  Gazetari Idro Seferi i dhuron fjalor të gjuhës shqipe. Si e priti Presidenti serb Vuçiç


  Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mori sot dhuratë fjalorin e gjuhës shqipe nga korrespondenti i TV Klanit, Idro Seferi.

  Gazetari shqiptar i bëri një dhuratë domethënëse Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç: fjalorin e gjuhës shqipe.

  Këtë moment e bëri të ditur vetë Vuçiç, i cili ndau në Instagram dedikimin e shkruar nga korrespondenti i TV Klan, Idro Seferi.

  “‘Shkëlqesisë së tij Presidentit Aleksandër Vuçiç i dhuroj fjalorin tim personal për t’u kuptuar më mirë në të ardhmen sesa në të kaluarën’, një dedikim në librin e fjalorit të gjuhës shqipe që Presidenti Vuçiç mori nga korrespondenti i TV Klan i gjuhës shqipe, Idriz seferi, gjatë një interviste për televizionin”, shkroi Vuçiç në Instagram.

  Disa ditë më parë Vuçiç gjatë një interviste iu drejtua gazetarit shqiptar nëse e tha mirë një fjalë në gjuhën shqipe./ Tiranapost.al

  Video/ Vuçiç flet shqip publikisht dhe bën batuta me gazetarin nga Kosova. Çfarë fsheh?

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post