• Shqip
 • English
 • E martë, 10 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Gara për Gjykatën Kushtetuese, del data e vettingut për kandidaten e tretë


  Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka caktuar datën 17 korrik për seancën dëgjimore me kandidaten e tretë për në Gjykatën Kushtetuese, Anila Guri. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi mund ta kryejë procesin e pikëzimit të kandidatëve gjyqtarë pas kalimit prej tyre të Vetingut.

  Regelta Panajoti është konfirmuar në detyrë nga KPK. Për kandidatin tjetër, Ilir Mustafaj ende nuk është shpallur vendimi nga KPK.

  Më 17 korrik, pritet të zhvillohet seanca dëgjimore edhe për kandidaten e tretë gjyqtare për në Gjykatën Kushtetuese. /Tiranapost.al/

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post