• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Kryesore My Tirana Të gjitha

  Galeri/ Fotot më të bukura nga Maratona


  Maratona e Tiranës 2017 përfundoi me sukses. Mbi 2500 vrapues nga e gjithë bota ishin pjesë e tre kategorive të këtij eventi. Por çfarë thonë ata që morën pjesë, po ata që nuk morën?

  “Një organizim perfekt, një punë e bukur nga ana juaj“, shkruan një ndër komentuesit në fotot e Maratonës së Tiranës postuar nga kryebashkiaku Erion Veliaj.

  Maratona e Tiranës 2017 përfundoi me sukses. Mbi 2500 vrapues nga e gjithë bota ishin pjesë e tre kategorive të këtij eventi.

  “Të them bravo sepse ja kalove edhe Lorik Canës. Ai një jetë sportist dhe e përfundoi garën më vonë se ti”, komenton një tjetër në instagramin e Veliajt. Është e vërtetë, siç e thamë edhe në artikullin më herët, Veliaj ia kaloi ish-kapitenit të Kombëtares, Lorik Cana. Të dy ata morën pjesë në garën e 10 km për amatorët.

  Koment pas lajmit se Veliaj ia kalon Lorik Canës me 1 minutë e 47 sekonda.

  “Organizim fantastik dhe pjesmarje shumë e madhe garuesish nga 40 shtete. Tirana jonë sot nuk kishte asnjë dallim nga qytetet e tjera”, shkruan tjetër tek instagrami i kreut të Bashkisë.

  Ndërsa dikush e quan eventin e sotëm “një kartolinë e bukur për qytetin tonë”.

  Koment për Maratonën.

  E disa të tjerë, shkruajnë se janë penduar që nuk morën pjesë këtë vit në Maratonë, dhe premtojnë se do të jenë me patjetër vitin e ardhshëm. (Mos harroni se maratona e radhës është në 7 tetor 2018).Copyright Tiranapost.al/ Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]

  Koment për Maratonën e ardhshme.

  A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj) on

  A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj) on

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post