• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha Tv/Media

  Gafa e Romana Vlahutin ishte që pinte kafe me Bodygardë, ndërsa Lu me deklaratën për ‘peshqit e mëdhenj’


  I ftuar në emisionin “Dita e 8” me Alfred Pezën, gazetari Enkel Demi ka dhënë opinionin e tij, se çfarë bënë gabim ambasadorët Vlahutin dhe Lu gjatë mandatit të tyre në Shqipëri.

  “Ne i kemi koceptuar gjithmonë si mëkëmbësa, pasi që në vitet ’30 ambasadorët kanë qënë shumë të rëndësishëm. Dhe kjo i ka dhënë atyre mundësi që të jenë më aktivë në jetën tonë politike.
  Mënyra sesi e trajtojmë ne peshën e tyre i jep dhe atyre rëndësi.
  Lu ka bërë një deklaratë të tmerrshme kur permendi ‘Peshqit e mëdhenj’, nuk duhet ta thoshte kurrë atë. Emrat konkretë që ka dhënë kanë krijuar alarm në politikën shqiptare.

  Ndërsa Vlahutin u përfshi më shumë sec duhet në reformën në drejtësi. E rrjedhimisht ne i pamë si palë, pro apo kundër.
  Ajo që e dëmtoi shumë Vlahutinin ishte PR i gabuar, kur përshembull tha se “Më rrezikohet shumë jeta në Shqipëri”.
  E kam parë mbi dhjetëra herë që për një kafe ishte e rrethuar me dhjetëra bodyguard”, tha gazetari Enkel Demi në emision.

  *Ky post është publikuar në Tiranapost.al dhe është realizuar nga Eneida Daci.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690