• Shqip
 • English
 • E diel, 17 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Fotot e shkrepura dy ditë para vetëvrasjes tregojnë se depresioni nuk ka fytyrë


  Ky është muaji i ndërgjegjësimit për parandalimin e vetëvrasjeve dhe meqë jemi në këtë periudhë le t`u hedhim një sy fotove që janë shkrepur pak para vetëvrasjes.

  Shkrepur 7 orë para vetëvrasjes
  4 ditë pas kësaj fotoje, zotëria me syze dielli që po buzëqesh, vrau veten
  Pak minuta pas kësaj fotoje, vogëlushi kërkoi në Google si mund të varësh veten dhe e bëri të nesërmen
  Dy javë pas kësaj fotoje, ky zotëri vrau veten
  Të nesërmen e kësaj fotoje, kjo vogëlushe 8 vjeç tentoi vetëvrasjen

  Fotot janë shpërndarë për Roba Da Donne në shenjë ndërgjegjësimi nga vetë familjarët të cilët mezi e kanë besuar. Është e rëndësishme të dallojmë simptomat për të parandaluar fundin tragjik.

  *Ky post u përshtat nga Roba Da Donne dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post