• Shqip
 • English
 • E hënë, 16 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Fotoja e Mahmut Imallari të Astirit/ Shëndoshë e mirë dhe jo i vdekur siç e bëri ish-deputetja Pampuri e PD


  Protestuesi i Astirit që shihni në foto, është Mahmut Imallari emri i të cilit u përmend nga ish deputetja e PD-së, Oriola Pampuri, e cila tha se kishte vdekur dhe se ngjarja po mbahej e fshehte nga policia dhe autoritetet spitalore.

  Siç duket në foto, Mahmut Imallari ka marrë trajtimin në Spitalin e Traumës dhe tani është shëndoshë e mirë.

  Pas lajmit të rëndë nëse do të ishte e vërtetë, reagoi menjëherë edhe Spitali i Traumës: Të lënduarit në gjendje të stabilizuar, po marrin trajtimin e duhur mjekësor

  Spitali Universitar i Traumës bëri me dije se aktualisht po marrin shërbim 12 persona, nga të cilët 5 efektivë policie dhe 7 protestues, të lënduar në zonën e Astirit. Asnjë prej personave të lënduar nuk është në rrezik për jetën. Spitali është në gatishmëri të plotë.

  Ndërkaq, kjo deklaratë e ish deputetes Pampuri është mjaft e rëndë, ku jo vetëm lëndoi familjarët e Imallarit, por në çdo vend normal të kushton karrierën. PD do të kërkojë ndjesë për këtë deklaratë, me siguri! / Tiranapost.al. 

  Image result for Oriola Pampuri

  Videoja ku ish-deputetja e PD Pampuri thotë se po mbahet i vdekur një protestues

   

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post