• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Art & Kulturë Të gjitha

  Fotoja e Facebook që emocionoi ish ministren Kumbaro


  Edhe pse prej një viti nuk është me ministre e Kulturës, ajo nuk resht së ushtruari promovimin e çdo gjëje që lidhet me artin e kulturën.
  Në fillim të vitit ishte e para dhe e vetmja që postoi lajmin për Ismail Kadare, që u nderua me titullin ‘Oficer i Madh i Legjionit të Nderit’ me dekret të posaçëm nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

  Ndërkohë Kumbaro është vazhdimisht në mënyrë të pavullnetshme ministre e Kulturës me postimet që bën. Me stil e një gjuhë të lëvruar mirë e pasur Kumbaro poston çdo ditë. Sot iu shfaq një foto nga Facebook në 7 janar 2013 dhe në foto dallohet një tabelë e vendosur në rrugën që të çon në Rinas: Lexoni libra!

  Kumbaro shkruan:

  Do vdes fare si t’i kujton gjerat ky facebook-u! 😀
  Ja si ma sjell 10 janarin 2013! Me kete foto te shkrepur rruges per Rinas, te nje instalacioni qe gjithmone me ka pelqyer, ndonese tema e tij vazhdon te jete nje beteje e veshtire!
  #LexoLibra📖/ Tiranapost.al. 

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post