• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Kryesore My Tirana Të gjitha

  Foto| Pema e Krishtlindjeve ndez dritat në Tiranë


  Në një atmosferë shumë festive, rrethuar nga fëmijë dhe muzikë tradicionale të festave të fundvitit kreu i Bashkisë së Tiranës, ka ndezur në mënyrë simbolike dritat e pemës së Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Këtë vit pema është vendosur në sheshin e ri Skëndërbej, ndërtuar nga Bashkia e Tiranës.

  “Tirana do vezullojë më shumë se kurrë. Falënderojmë të gjithë ata që kanë punuar për Tiranën këtë vit”, u shpreh kryebashkiaku Veliaj.

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës së bashku me dhjetëra fëmijë ka numëruar për ndezjen e dritave të pemës së festave.

  Veliaj ka bërë thirrje solidarizuese për të gjithë të pranishmit, por edhe ata që dëgjojnë në media të ndihmojnë personat në nevojë, tu dhurojnë çfarë të munden. /g.f/tiranapost.al

  Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post