• Shqip
 • English
 • E hënë, 19 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Foto/ Një nga të arrestuarit për grabitjen në Rinas pranon që ka modifikuar furgonin ‘Hetimi Tatimor’


  Sot është dhënë masa e sigurisë për një nga të arrestuarit e grabitjes në Rinas. Mësohet se Alkond Bengasi, një nga katër të arrestuarit ka pranuar të bashkëpunojë me drejtësinë dhe ka dhënë detaje me rëndësi për grupin kriminal që mund të çojë në goditjen e policisë ndaj këtij grupi. Madje flitet se ka dhënë edhe emrat e të përfshirëve në planin e grabitjes. Bengasi ka pohuar se ka qenë pikërisht ai që ka modifikuar furgonin ku shkruhej: Hetimi Tatimor. Ndërkohë tre të arrestuarit e tjerë do të njihen nesër më masën.

  Të arrestuarit e tjerë janë: Oltion Veseli, Saimir Çela dhe Renaldo Sula./ Tiranapost.al. E.B

  Image result for grabitja ne Rinas

  Image result for Alkond Bregasi

  Grabitja në Rinas/ Detaje për katër të arrestuarit, policia siguron prova të shumta

  Grabitja në Rinas/ Krimet e Rënda kërkesë bankave: Sa para ishin?

  Grabitja në Rinas/ Përgjegjësi për sigurinë e aeroportit thirret në polici