• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 22 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Foto/ Meta pas homazheve për Azem Hajdarin: Zgjedhjet e lira e të ndershme të mbrohen me çdo çmim


  Presidenti Meta u shfaq në homazhet për 21 vjetorin e vdekjes së Azem Hajdarit. Pasi vendosi kurorën me lule, Meta tha se prania e tij ishte detyrim për ditën e nderimit dhe kujtimit të përjetshëm të Azem Hajdarit. E cilësoi liderin e lëvizjes studentore që solli pluralizmin politik. 12 dhjetorin 1990 si ditën më të rëndësishme në historinë shqiptare:

  Që mban dy epoka dhe e rivendosi vendin tonë në rrugën e duhur të demokracisë ,lirisë dhe të drejtave të njeriut, dhe kuptohet të pluralizmit politik ,zgjedhjeve të lira e të ndershme, që duhen mbrojtur me çdo çmim, tha presidenti Meta.

  Foto nga homazhet si më poshtë:./ Tiranapost.al.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post