• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  Foto/ Media gjermane: Politikania më e bukur në Ballkan vjen nga Kosova, ja kush është ajo


  Ish deputetja e parlamentit në Kosovë Duda Balje shfaqet në një artikull të medias gjermane Kosmo. Për 42 vjeçaren, Cosmo shkruan se ka shkaktuar debat publik për shkak të pasurisë së saj marramendëse, por gjithashtu edhe për faktin se përmendet si një nga politikanet më të bukura në Ballkan.

  Related image

  Cosmos shkruan se mediat në Shqipëri dhe Kosovë raportojnë shpesh për jetën dhe pasurinë e saj. Rezulton të ketë një apartament 60 metër katror me vlerë prej 80 mijë eurosh, një shtëpi 500 metër katror me vlerë 150 mijë euro, dy zyra të burrit të saj me vlerë prej 280 mijë eurosh, dhe dy makina me vlerë 30 mijë euro. Ndërsa para të kursyera sipas deklarimit të çiftit rezultojnë 21 mijë euro.

  Image result for Duda Balje

  Por kush është ajo? Duda Balje është politikane nga Kosova me origjinë boshnjake. Ka qenë kryetare e Komisionit për të Drejtat e Njeriut. Ka mbaruar masterin në administrim biznesi dhe e specializuar në menaxhimin e burimeve njerëzore. Është nënë e tre fëmijëve.

  Image result for Duda Balje shtepia

  Në intervista ku shfaqet politikania nuk mungojnë pyetjet nëse merr komplimente nga burrat. Vetë ajo, kur u pyet së fundmi nga ‘Prive.al’ u përgjigj: Prandaj burri im bëhet shpesh xheloz, por është mësu me këtë situatë/ Linku origjinal i artikullit këtu/ Tiranapost.al.

  Image result for Duda Balje

  Image result for Duda Balje

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690